کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

طرز تهیه تخم مرغ شکم پر با تن ماهی

سرآشپز جان یکی از سرآشپزهای معرف جهان درباره‌ی این پیش‌غذا می‌گوید، “‌این تخم مرغ شکم پر با تن ماهی واقعا با ماهی خوشمزه پر می‌شوند، نه این‌که فقط روی را با مقداری ماهی بپوشانیم. تهیه‌ی این پیش‌غذا واقعا ساده است.‌”‌

طرز تهیه تخم مرغ شکم پر با تن ماهی

زمان آماده‌سازی: ۳۰ دقیقه
زمان پخت: ۵ دقیقه + ۳۷ دقیقه‌ی اضافه
مجموع زمان مورد نیاز: ۱ ساعت و ۱۲ دقیقه
برای مصرف ۱۲ نفر

مواد مورد نیاز

الف. ۶ عدد تخم مرغ بزرگ
ب. حدود ۱۱۰ گرم تن ماهی
پ. ۳ قاشق غذاخوری مایونز
ت. ۲ قاشق چای خوری ترخون تازه‌ی خرد شده
ث. ۱ قاشق چای خوری سس خردل
ج. ۱ قاشق چای خوری آب لیمو
چ. نصف قاشق چای خوری سس فلفل تند
ح. مقداری ادویه‌ی ماهی دلخواه
خ. ۳ قطره سس ووسترشر  – برای آگاهی از دستور تهیه‌ی سس ووسترشر مقاله‌ی طرز تهیه سالاد سزار با مرغ گریل شده که خوشمزه‌ترین سالاد دنیاست را مطالعه کنید.
د. مقداری نمک و پودر فلفل سیاه تازه برای طعم‌دهی
ذ. نصف قاشق چای خوری پوست رنده شده‌ی لیموی تازه‌ی
ر. ۱ قاشق چای خوری خامه ترش
ز. نصف قاشق چای خوری پودر فلفل قرمز
ژ. ۱ قاشق غذاخوری پیازچه تازه خرد شده
س. یک‌هشتم قاشق چای خوری فلفل هندی، به علاوه‌ی مقداری بیش‌تری برای تزیین

دستورالعمل

الف. تخم مرغ‌های سرد را از یخچال بردارید و داخل قابلمه‌ی بزرگی بگذارید؛ داخل قابلمه به اندازه‌ی کافی آب سرد بریزید تا حدود ۲ الی ۳ سانتی‌متر روی تخم مرغ‌ها را بپوشاند. ظرف را روی شعله‌ی زیاد قرار دهید تا آب آهسته به جوش بیاید؛ درب ظرف را بگذارید تا وقتی که تخم مرغ‌ها شروع به تکان خوردن کنند. اکنون، ظرف را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید تخم مرغ‌ها به مدت ۱۷ دقیقه داخل آب داغ بمانند.

ب. آب داغ را از ظرف خارج کنید، درب ظرف را بگذارید، و آن را تکان دهید تا پوست تخم مرغ‌ها کمی ترک بخورند. سپس، داخل قابلمه مجددا آب سرد بریزید؛ یک بار دیگر آب را خارج کنید و باز هم قابلمه را با آب سرد پر کنید. اجازه دهید تخم مرغ‌ها در آب بمانند تا سرد شوند. در نهایت، پوست آن‌ها را جدا، و آن‌ها را از عرض به دو نیم تقسیم کنید.

پ. زرده‌ها را از شکم سفیده‌ها خارج کنید، و همه‌ی آن‌ها را داخل یک کاسه‌ی بزرگ بریزید.

ت. کنسرو ماهی تن را خوب بجوشانید و داخل یک بشقاب بریزید و آن را به دو بخش مساوی تقسیم کنید؛ یک بخش را به خوبی خرد کنید، و بخش دیگر را کنار بگذارید.

ث. گوشت ماهی خرد شده را تا آن‌جا که می‌توانید ریزتر کنید؛‌ زرده‌های تخم مرغ را با استفاده از یک چنگال له کنید، و با گوشت ماهی خرد شده ترکیب کنید. مایونز، ترخون، خردل، آب لیمو، سس فلفل تند، ادویه‌ی ماهی، سس ووسترشر، نمک و فلفل سیاه را به زرده‌ها اضافه کنید و مواد را به خوبی به هم بزنید – اگر به سس ووسترشر دسترسی نداشتید یا درست کردن آن برای‌تان سخت بود، به سادگی می‌توانید ۱ قاشق چای خوری تمبر هندی، ۱ قاشق چای خوری سس سویا، ۱ قاشق چای خوری سرکه سیب، مقداری سس فلفل تند، و اندکی پیازچه را با هم ترکیب کنید و به جای سس ووسترشر به کار ببرید.

ج. ترکیب زرده و ماهی را داخل یک قیف شیرینی‌پزی با ماسوره‌ی متوسط بریزید. سپس این ترکیب را با استفاده از قیف روی نصفه‌های سفیده قرار دهید.

چ. بخشی را که از تن ماهی کنار گذاشته بودید، به خوبی خرد کنید و داخل یک کاسه‌ی کوچک بریزید. پوست رنده‌ شده‌ی لیمو، خامه ترش، فلفل قرمز، و فلفل هندی را به ماهی اضافه کنید و با استفاده از یک چنگال مواد را به خوبی به هم بزنید. مواد را بچشید و در صورت نیاز، کمی به آن نمک بزنید. اگر فکر می‌کنید این ترکیب کمی خشک است، مقدار بیش‌تری خامه ترش به آن اضافه کنید. در نهایت، این ترکیب را نیز به مقدار دلخواه روی تخم مرغ بگذارید.

ح. روی هر یک از تخم مرغ‌ها مقداری پیازچه بریزید و مقداری فلفل هندی نیز روی آن‌ها بپاشید. تخم مرغ‌ها را به یک دیس منتقل کنید، و آن‌ها را تا زمان مصرف داخل یخچال بگذارید.

ارزش غذایی

به ازای هر یک وعده: ۶۶ کالری؛ ۳.۷ گرم پروتئین (۸ درصد ارزش روزانه)؛ ۰.۶ گرم کربوهیدرات؛ ۵.۴ گرم چربی (۸ درصد ارزش روزانه)؛ ۹۶.۶ میلی‌گرم کلسترول (۳۲ درصد ارزش روزانه)؛ ۹۶.۹ میلی‌گرم سدیم (۴ درصد ارزش روزانه)

 


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیررضا مصطفایی

منبع: allrecipes

طرز تهیه تخم مرغ شکم پر با تن ماهی


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی