کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

طرز تهیه تخم مرغ شکم پر آسیایی الهام بخش

با استفاده از دستگاه هواپز نیز می‌توانید تخم مرغ‌ها را بپزید. و سپس، با استفاده از دستگاه غذاساز، زرده‌های تخم مرغ را با سس مایونز، سس سیراچا، روغن کنجد، سس سویا، سس خردل، زنجبیل رنده شده، و سرکه برنج به خوبی مخلوط‌ کنید تا ماده‌ی نرم و یکدستی تشکیل شود. دستگاه هواپز بدون هیچ دردسری می‌تواند به راحتی تخم مرغ‌ها را بپزد. در این طرز تهیه تخم مرغ شکم پر آسیایی الهام بخش می‌توانید به این پیش‌غذای کلاسیک طعمی آسیایی ببخشید و از خوردن آن لذت ببرید.

طرز تهیه تخم مرغ شکم پر آسیایی

زمان آماده‌سازی: ۱۵ دقیقه
زمان پخت: ۱۵ دقیقه + ۱۰ دقیقه اضافه
مجموع زمان مورد نیاز: ۴۰ دقیقه
برای مصرف ۱۲ نفر

مواد مورد نیاز

الف. ۶ عدد تخم مرغ بزرگ
ب. ۲ قاشق غذاخوری مایونز
پ. یک و نیم قاشق چای خوری سس سیراچا (طرز تهیه‌ی آن را در ادامه توضیح خواهیم داد)
ت. یک و نیم قاشق چای خوری روغن کنجد
ث. ۱ قاشق چای خوری سس سویا کم سدیم
ج. ۱ قاشق چای خوری سس خردل
چ. ۱ قاشق چای خوری زنجبیل رنده شده
ح. ۱ قاشق چای خوری سرکه برنج
خ. کنجد بو داده
د. ۱ عدد پیازچه خرد شده

دستورالعمل

الف. برای تهیه‌ی سس سیراچا، به ۴۵۰ گرم فلفل قرمز تند، ۱ عدد فلفل دلمه‌ای قرمز متوسط، ۶ حبه سیر، یک‌سوم فنجان سرکه سیب (۸۰ میلی‌لیتر)، یک و نیم قاشق چای خوری نمک، و پس از تخمیر این مواد، به ۲ قاشق غذاخوری سس سویا، ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون، و مقداری شکر (در صورت تمایل) نیاز دارید. دانه‌ها و سر فلفل‌ها را جدا کنید و به همراه سیر، سرکه، و نمک داخل دستگاه مخلوط‌کن پوره کنید. این سس را داخل یک شیشه‌ی مربا بریزید و دهانه‌ی آن را با پارچه، کش، و درب فلزی محکم ببندید. آن را به مدت ۴ الی ۷ روز در مکان تاریک و خنکی قرار دهید. سپس، سس را بار دیگر داخل مخلوط‌کن بریزید و روغن زیتون، سس سویا، و شکر را به آن بیفزایید. مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید و در نهایت، آن‌ها را از صافی عبور دهید. آب به دست آمده را می‌توانید مانند یک سس مصرف کنید، ولی آن‌چه از صافی عبور نکرده است، همان سس سیراچا است.

ب. تخم مرغ‌ها را روی سه پایه یا توری دستگاه هواپز به گونه‌ای بچینید که بین‌شان به اندازه‌ی کافی فضا برای جریان هوا وجود داشته باشد. دمای دستگاه را روی ۱۲۵ درجه‌ی سانتی‌گراد، و ساعت را نیز روی ۱۵ دقیقه تنظیم کنید. درب دستگاه را ببندید.

پ. تخم مرغ‌ها را از دستگاه هواپز به کاسه‌ای حاوی آب یخ منتقل کنید و ۱۰ دقیقه صبر کنید. تخم مرغ‌ها را از آب خارج، و پوست‌شان را جدا کنید. در نهایت، آن‌ها را از پهنا به دو نیم تقسیم کنید. البته، تخم مرغ‌ها را به روش معمولی نیز می‌توانید بپزید.

ت. زرده‌ها را با دقت از سفیده‌ها جدا کنید و داخل یک دستگاه غذاساز بریزید. مایونز، سس سیراچا، روغن کنجد، سس سویا، خردل، ریشه‌ی زنجبیل،  و سرکه سیب را به زرده‌ها بیفزایید. دستگاه را روشن کنید و آن‌قدر مواد را به هم بزنید تا به ماده‌ای کرمی و یکدست با بافتی شبیه موس تبدیل شوند.

ث. این ماده را داخل یک قیف شیرینی‌پزی بریزید و به یک اندازه روی سفیده‌ها قرار دهید؛ این کار را می‌توانید با قاشق نیز انجام بدهید. تخم مرغ‌ها را با استفاده از دانه‌های کنجد و پیازچه تزیین کنید.

نکته‌ی آشپزی

اگر دستگاه غذاساز ندارید، می‌توانید زرده‌های تخم مرغ را با چنگال پوره کنید و سپس، به سایر مواد بیفزایید. دستگاه غذاساز فقط کارتان را راحت می‌کند، و البته باعث می‌شود ترکیبی واقعا نرم و خامه‌ای داشته باشید.

ارزش غذایی

به ازای هر یک وعده: ۶۳ کالری؛ ۳.۳ گرم پروتئین (۷ درصد ارزش روزانه)؛ ۰.۸ گرم کربوهیدرات؛ ۵.۳ گرم چربی (۸ درصد ارزش روزانه)؛ ۹۳.۹ میلی‌گرم کلسترول (۳۱ درصد ارزش روزانه)؛ ۱۰۱.۹ میلی‌گرم سدیم (۴ درصد ارزش روزانه)


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیررضا مصطفایی

منبع: allrecipes

طرز تهیه تخم مرغ شکم پر آسیایی الهام بخش


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی