کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پیش غذا: ۴۵ طرز تهیه انواع پیش غذای ساده و خوشمزه و شیک

پیش غذا یا اشتها آور وعده غذایی کوچ و سبکی است که قبل از غذای اصلی صرف می شود و گاهی برای خوردن آن نیازی به کارد و چنگال و قاشق نیست. برای اینکه با طرز تهیه انواع پیش غذا های ساده اما شیک و مدرن و خوشمزه آشنا شوید ادامه این مقاله را بخوانید. حتم داریم درست کردن این ۴۵ پیش غذای ساده خیلی برایتان هیجان انگیز خواهد بود.

پیش غذا

۱. تریو پنیر بز

یک قالب ۳۴۰ گرمی پنیر بز را از عرض به سه تکه تقسیم کنید. یکی از آنها را در مخلوط سبزی‌های معطر، دیگری را در فلفل خرد شده و سومی را در کرنبری (قره‌قاط) خشک و بادام هندی بغلتانید. آنها را با نان باگت یا بیسکویت سرو کنید. پیش غذا مدرن و خوشمزه شما آماده است.

پیش غذا

۲. زیتون تند

۳/۱ فنجان روغن زیتون را با یک برش نواری پوست لیمو و پوست پرتقال، ۴/۱ قاشق چایخوری پرک فلفل قرمز و ۱ حبه سیر له شده حرارت دهید. ۱ فنجان زیتون و چند شاخه آویشن را به آن اضافه کنید.

پیش غذا

۳. کاناپ تربچه – ماهی آنچوی

۱ یا ۲ هدد ماهی آنچوی شسته شده، ۲ قاشق غذاخوری جعفری و ۱ قاشق چایخوری پوست لیمو را خرد کرده و با یک تکه کره نرم شده مخلوط کنید. مخلوط را روی نان سبوس‌دار مالیده و روی آن ورقه‌های تربچه گذاشته و آبلیمو بریزید.

مطلب مرتبط: طرز تهیه پیتزا: ۲۰ دستور پخت پیتزا خانگی که فوق‌العاده خوشمزه و راحت هستند

۴. بلوچیز و گردوی پیکن

۲/۱ فنجان بلوچیز نرم را با ۲ قاشق غذاخوری گردوی پیکن بوداده مخلوط کنید. آن را روی ساقه کرفس یا بیسکویت بمالید و روی آن عسل بریزید.

۵. دیپ کلم کالی – آرتشیو (کنگر فرنگی)

۲/۱ ۱ فجان کلم کالی منجمد و ۲/۱ فنجان آرتشیو منجمد را یخ‌زدایی کنید. آب آنها را گرفته و خرد کنید. مواد را با ۱۱۲ گرم بلوچیز نرم، ۲/۱ فنجان هر نوع پنیر سوییسی خرد شده و شیر، ۴/۱ فنجان پارمزان رنده شده، ۱ حبه سیر خرد شده، ۲/۱ قاشق چایخوری نمک و مقداری سس قرمز و سس ورسترشایر در یک ظرف مخصوص مایکروویو مخلوط کنید. آن را پوشانده و ۵ دقیقه در مایکروویو بگذارید. با چیپس پیتا یا بیسکویت سرو کنید.پیش غذا مدرن و خوشمزه شما آماده است.

پیش غذا

۶. دیپ ماست هندی

۱ فنجان ماست یونانی را با ۲ قاشق غذاخوری گشنیز و گوجه فرنگی خرد شده، ۱ قاشق غذاخوری موسیر خرد شده، ۲/۱ قاشق چایخوری زنجبیل، ۲/۱ قاشق چایخوری سیر و نمک مخلوط کنید. آن را با بیسکویت یا چیپس پیتا سرو کنید.

۷. حلقه خیار- خاویار

روی حلقه‌های خیار، مقداری خامه ترش بگذارید. هر کدام از حلقه‌ها را با یک قاشق خاویار ماهی سالمون یا قزل‌آلا بپوشانید. پیش غذا مدرن و خوشمزه شما آماده است.

۸. گواکامولی انار

۳ قاشق غذاخوری تخم کدوی پوست گرفته را در ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون بو داده و نمک بزنید. ۲ عدد آووکادو را با ۲/۱ فنجان گشنیز خرد شده، ۴/۱ فنجان پیاز خرد شده، آب نصف یک لیمو، ۱ عدد فلفل هالوپینوی خرد شده و ۴/۱ قاشق چایخوری نمک، له کنید. روی آن دانه انار و تخم کدو بپاشید. با چیپس تورتیلا سرو کنید.

مطلب مرتبط: انواع پاستا: ۲۰ مدل پاستای مختلف و ایده هایی برای طرز تهیه آنها

۹. راویولی سرخ شده

راویولی پخته نشده پنیر یا گوشت را به مدت ۲ دقیقه در روغن با حرارت ۳۶۵ درجه فارنهایت سرخ کنید تا طلایی شوند. آنها را روی دستمال آشپزخانه گذاشته و روی آن نمک و پنیر پارمزان رنده شده بپاشید. با سس مارینارای گرم سرو کنید.

پیش غذا

۱۰. دیپ رومسکو

۱ فنجان فلفل قرمز کبابی، ۱ حبه سیر، مقداری پرک فلفل قرمز، ۱ قاشق چایخوری سرکه قرمز، ۳/۱ فنجان بادام بوداده و ۳/۱ فنجان روغن زیتون را در غذاساز بریزید تا نرم شوند. با نان یا بیسکویت سرو کنید.

۱۱. تارت مینی پنیر مانچگو

دیپ رومسکو (مورد قبل) را درست کنید و یک لایه نازک از آن را روی خمیر فیلوی مینی بگذارید. روی هر کدام از آنها پنیر مانچگو گذاشته و ۸ دقیقه در حرارت ۴۲۵ درجه فارنهایت بپزید تا پنیر آب شود. روی آن جعفری خرد شده بپاشید.پیش غذا مدرن و خوشمزه شما آماده است.

۱۲. لقمه کرنبری- گوشت چرخ کرده

۴/۱ فنجان سس مایونز، ۲ قاشق غذاخوری سس کرنبری و نمک و فلفل را مخلوط کنید. آن را روی ورقه‌های نان باگت بمالید و روی آن یک لایه گوشت چرخ کرده و یک لایه خیار ترشی بگذارید.

۱۳. فلفل گیلاسی شکم پر

دانه و ساقه ترشی فلفل گیلاسی تند یا شیرین را بگیرید. آن را با ورقه‌های کالباس که دور پنیر پرولون پیچانده شده‌اند، پر کنید. روی آن روغن زیتون و جعفری خرد شده بپاشید. با خلال دندان سرو کنید.

پیش غذا

۱۴. دیپ خرچنگ

۲۰۰ گرم گوشت خرچنگ، ۳ قاشق غذاخوری مایونز، ۱ قاشق غذاخوری خردل، ۱ قاشق غذاخوری آبلیمو، ۱ قاشق غذاخوری جعفری خرد شده، ۴/۱ قتشق چایخوری سس ورسترشایر، نمک و سس تند را مخلوط کنید. با بیسکویت سرو کنید. پیش غذا مدرن و خوشمزه شما آماده است.

مطلب مرتبط: طرز تهیه پاستا سوسیس ایتالیایی تند بسیار خوشمزه

۱۵. نان پنیر پیمنتو

۱۳۰ گرم پنیر چدار رنده شده، ۱۱۵ گرم پنیر پپر جک، ۴/۳ فنجان مایونز، ۲/۱ فنجان پنیر پیمنتوی آب گرفته، ۱ عدد موسیر رنده شده و مقداری فلفل قرمز را مخلوط کنید. آن را روی نان تست مالید و روی آن پیازچه خرد شده بپاشید.

۱۶. دیپ خامه‌ای میگو

۱۳۰ گرم پنیر خامه‌ای نرم، ۴/۳ فنجان مایونز و آب نصف یک لیمو را مخلوط کنید. ۳۰۰ گرم میگوی پخته خرد شده و ۴/۱ فنجان کرفس و ۴/۱ فنجان پیازچه را اضافه کنید. نمک و فلفل بزنید. با چیپس سیب زمینی یا بیسکویت سرو کنید.پیش غذا مدرن و خوشمزه شما آماده است.

۱۷. دیپ ماهی تن ایتالیایی

۱ کنسرو ماهی روغنی ۱۵۰ گرمی – روغن آن را بگیرید -، ۲/۱ فنجان مایونز، ۴/۱ فنجان روغن زیتون، آب ۱ عدد لیمو و ۲ قاشق غذاخوری کیپر را در غذاساز بریزید تا نرم شوند. مخلوط را به یک کاسه منتقل کرده و ۲ قاشق غذاخوری جعفری خرد شده به آن اضافه کنید. روی آن جعفری خرد شده پاشیده و با سبزیجات سرو کنید.

۱۸. چیپس پیتای تند

۳ عدد پیتا را برش بزنید. آنها را در ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون، ۲/۱ قاشق چایخوری پودر زیره، ۲/۱ قاشق چایخوری پودر تخم گشنیز، نمک و فلفل بغلتانید. پیتاها را به مدت ۸ دقیقه در دمای ۴۲۵ درجه فارنهایت بپزید تا برشته شوند.

۱۹. حمص کدو حلوایی

۲/۱ ۱ فنجان نخود کنسروی آبکش شده، ۳/۱ فنجان کدو حلوایی کنسروی، ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون، ۳ قاشق غذاخوری ارده، ۱ حبه سیر، ۲/۱ قاشق چایخوری پاپریکا و ۴/۱ فنجان آب را پوره کنید. نمک و آبلیمو را اضافه کنید. آن را به کاسه‌ای منتقل کرده و روی آن روغن زیتون، پرک فلفل قرمز و تخم کدوی بوداده بریزید. با چیپس سیب زمینی شیرین سرو کنید.پیش غذا مدرن و خوشمزه شما آماده است.

۲۰. پنیر بری کبابی با چاتنی کرنبری

یک تکه پنیر بری را به صورت دایره‌ای برش بزنید. ۴/۱ فنجان چاتنی کرنبری (قره قاط) را روی پنیر گذاشته و ۳ دقیقه کباب کنید تا پنیر به شکل حبابی درآید. روی آن گردوی پیکن بگذارید. با نان باگت سرو کنید.

پیش غذا

۲۱. بیسکویت با پنیر و مربا

روی بیسکویت دایجستیو، پنیر خامه‌ای یا پنیر بری بمالید. روی هر کدام از آن‌ها، مربای زردآلو یا کرنبری و یک ساقه شوید بگذارید.

مطلب مرتبط: طرز تهیه کاسرول گوشت و پاستا برای عاشقان غذاهای گوشتی

۲۲. مینی فلفل کبابی

۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون را در یک تابه بزرگ روی حرارت متوسط – بالا بگذارید. فلفل‌ دلمه‌ای‌های بیبی (مینی) را اضافه کرده و بپزید، مدام پشت و رو کنید، تا ترد شوند. روی آنها آبلیمو و نمک بپاشید.

۲۳. نخود سرخ شده تند

۱ کنسرو نخود را آبکشی کرده و خشک کنید. آنها را حدود ۴ دقیقه در روغن سبزیجات و با حرارت ۳۷۵ درجه فارنهایت سرخ کنید. نخودها را روی دستمال آشپزخانه بگذارید. روی آنها ۲/۱ قاشق چایخوری پودر تخم گشنیز، ۲/۱ قاشق چایخوری پودر زیره، ۲/۱ قاشق چایخوری پاپریکای دودی و نمک بپاشید.پیش غذا مدرن و خوشمزه شما آماده است.

۲۴. کالباس و برگ کاسنی

۱۰۰ گرم کاباس خرد شده، ۴/۱ فنجان ترشی شوید خرد شده، قسمت سفید ۲ عدد پیازچه و ۲ قاشق غذاخوری مایونز را در غذاساز بریزید تا مخلوط شوند. مخلوط را با قاشق روی برگ‌های کاسنی بگذارید. با پیازچه خرد شده تزیین کنید.

۲۵. کاناپ کدو حلوایی- پروشوتو

۱ قالب کره، ۴/۱ فنجان کنسرو کدو حلوایی، ۱ قاشق غذاخوری مریم گلی خرد شده و ۴/۱ قاشق چایخوری نمک را در غذاساز بریزید تا نرم شود. آن را روی نان مالیده و ورقه‌های نازک پروشوتو ( ژامبون ایتالیایی) را روی آن قرار دهید.

۲۶. اسکالوپ کدو حلوایی – مریم گلی

کره کدو حلوایی – مریم گلی را مانند مورد بالا تهیه کنید. ۲/۱ قاشق غذاخوری کره ساده را در یک تابه نچسب روی حرارت متوسط – بالا ذوب کنید. ۱۲ عدد صدف کوچک را اضافه کرده و ۲ تا ۴ دقیقه تفت دهید تا کاملا پخته شوند. ۲ قاشق غذاخوری از کره کدوحلوایی – مریم گلی را اضافه کرده و آب یک عدد لیمو را روی آنها بریزید. با خلال دندان سرو کنید.

مطلب مرتبط:طرز تهیه استیک مزه دار شده با سس پیاز و کوکاکولا

۲۷. کوکتل میگو

۲/۱ فنجان سس کچاپ یا سس چیلی شیرین، ۴/۱ فنجان ترب کوهی آبکشی شده، آب ۱ عدد لیمو، ۱ قاشق چایخوری سس ورسترشایر، مقداری نمک کرفس، مقداری سس تند و ۱ قاشق غذاخوری کرفس خرد شده را مخلوط کنید. آن را با میگوی پخته و سرد شده سرو کنید.پیش غذا مدرن و خوشمزه شما آماده است.

پیش غذا

۲۸. میگو با سس ورته

۴ حبه سیر و قسمت سفید ۲ عدد پیازچه را به مدت ۶ دقیقه در آب نمک بجوشانید تا نرم شوند. قسمت‌های سبز پیازچه، ۱ فنجان ریحان خرد شده و۱ فنجان جعفری خرد شده را اضافه کرده و ۱۰ ثانیه بپزید تا نرم شوند. آنها را آبکشی کرده و با آب سرد بشویید. آنها را با ۴/۱ فنجان چاتنی انبه، ۱ قاشق چایخوری پودر خردل و آب ۲/۱ لیمو در غذاساز ریخته و پوره کنید. آن را با میگوی پخته و سرد شده سرو کنید.

۲۹. صدف کبابی اسپایسی

۴/۱ فنجان مایونز، ۱ قاشق غذاخوری سس سریراچا و ۱ حبه سیر کوچک خرد شده را مخلوط کنید. ۱۲ عدد صدف را باز کرده و آنها را روی یکی از پوسته‌ها بگذارید و خشک کنید. روی آنها از مخلوط مایونز گذاشته و ۲ دقیقه در فر بگذارید تا قهوه‌ای شوند. روی آنها پیازچه خرد شده بریزید.

۳۰. صدف کبابی با سیر

۱ حبه سیر خرد شده را در تابه با ۲ قاشق غذاخوری کره تفت دهید. ۳/۱ فنجان خرده نان و ۲ قاشق غذاخوری جعفری خرد شده اضافه کنید. ۱۲ عدد صدف را باز کرده و روی یکی از پوسته‌ها بگذارید و خشک کنید. خرده نان‌های سیری را روی صدف‌ها گذاشته و ۱ تا ۲ دقیقه کباب کنید تا برشته و قهوه‌ای شوند.

۳۱. نخود فرنگی شکم پر

نخود فرنگی‌ها را ۳۰ ثانیه در آب نمک در حال جوش بریزید، سپس آبکشی کرده و با آب سرد بشویید و خشک کنید. غلاف نخود فرنگی‌ها را از قسمت انحنادار آنها باز کنید. غلاف‌ها را با پنیر مخلوط با سبزی‌های معطر پر کرده و روی آنها آبلیمو بریزید.پیش غذا مدرن و خوشمزه شما آماده است.

۳۲. قارچ شکم پر خامه‌ای

ساقه‌های قارچ سفید را درآورید. روی قارچ‌ها نمک و فلفل پاشیده و هر کدام را با ۱ قاشق چایخوری پنیر خامه‌ای پر کنید. آنها را حدود ۸ دقیقه و تا زمانی که پنیر آب شده و طلایی شود در فر بگذارید. روی آن پیازچه خرد شده بپاشید.

۳۳. لقمه‌ پنیر هالومی گرم

۲۳۰ گرم پنیر هالومی را به تکه‌های کوچک (لقمه‌ای) برش دهید و با ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون سرخ کنید تا طلایی شوند. ۱ فنجان گوجه فرنگی گیلاسی، آب ۱ عدد لیمو و مقداری نعنای خشک اضافه کنید. به مدت ۲ دقیقه بپزید. با خلال دندان سرو کنید.

۳۴. بادام هندی فلفل – لیمویی

۲ فنجان بادام هندی را با ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون، ۲/۱ قاشق چایخوری پودر چیلی و ۲/۱ قاشق چایخوری پاپریکای دودی به مدت ۵ دقیقه و روی حرارت متوسط بو بدهید. ۲ قاشق غذاخوری گشنیز خرد شده و پوست لیمو و آب ۱ عدد لیمو را اضافه کنید. نمک بزنید.پیش غذا مدرن و خوشمزه شما آماده است.

پیش غذا

۳۵. بادام زمینی با شیره افرا و چیپوتل (نوعی فلفل مکزیکی)

۳/۱ فنجان شیره افرا را با ۲/۱ قاشق چایخوری پودر چیپوتل به مدت ۵ دقیقه بپزید تا مقدار آن به نصف برسد. ۲ فنجان بادام مینی بوداده را اضافه کنید. آن را در تابه‌ای که کمی چرب شده است ریخته و بگذارید سرد شود.

۳۶. مارچوبه سالمون پیچ

مارچوبه‌ها را در آب نمک در حال جوش بریزید تا ترد شوند. آبکشی کنید. سپس در آب سرد بریزید. آبکشی کرده و خشک کنید. هر شاخه را با یک ورقه سالمون دودی بپیچید. ۴/۱ فنجان خامه ترش و ۴/۱ فنجان مایونز را با ۲ قاشق غذاخوری شوید خرد شده مخلوط کنید و روی مارچوبه‌ها بمالید.پیش غذا مدرن و خوشمزه شما آماده است.

۳۷. کاناپ سالمون دودی

مخلوط خامه ترش و شوید را مانند مورد قبلی درست کنید. آن را روی نان سبوس‌دار مالیده و روی آن لایه سالمون دودی و کمی کیپر بگذارید.

۳۸. حلقه‌های پولنتا با گلابی و پنیر گرگونزولا

۱ تیوب پولنتای آماده (سوپ ذرت) به حلقه‌هایی با قطر کمتر از ۱ سانتی‌متر برش بزنید. روی آنها کره آب شده زده و در فر بگذارید تا طلایی شوند. حلقه‌های گلابی و پنیر گرگونزولا را روی آنها قرار دهید. با فلفل طعم‌دار کنید.

۳۹. آرتشیوی سرخ شده

۲ فنجان آرتشیوی مرینیت شده را آبکشی کرده، خشک کنید و به تکه‌های کوچک و لقمه‌ای برش بزنید. روغن زیتون را در تابه‌ای ریخته (حدود ۱ سانتی‌متر) و روی حرارت متوسط – بالا قرار دهید. آرتشیوها را در روغن ریخته و به مدت ۶ دقیقه سرخ کنید تا قهوه‌ای و طلایی شوند. روی آن جعفری خرد شده بپاشید.

۴۰. پنیر بز با چاتنی گوجه فرنگی

۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون را در تابه گرم کنید، ۲ فنجان گوچه فرنگی کنسروی و له شده، ۳/۱ فنجان سرکه قرمز، ۴/۱ فنجان کشمش، مقداری پرک فلفل قرمز و کمی نمک را به آن اضافه کنید. آن را با قاشق در بشقاب ریخته و حلقه‌های کوچک پنیر بز خامه‌ای را روی آن قرار دهید. با نان باگت سرو کنید.پیش غذا مدرن و خوشمزه شما آماده است.

۴۱. سیخ‌های کالباس لهستانی و سیب

۴/۱ فنجان خامه ترش، ۲ قاشق غذاخوری جعفری خرد شده، ۲ قاشق غذاخوری سس خردل – با دانه‌های درشت خردل- و ۲ قاشق چایخوری ترب کوهی را مخلوط کنید. با نمک طعم‌دار کنید. ورقه‌های کالباس لهستانی و مکعب‌های سیب سبز را در سیخ‌های کوچک بگذارید. آنها را با مخلوط ترب کوهی سرو کنید.

۴۲. تخم‌مرغ شکم پر

۶ عدد تخم‌مرغ پخته را پوست بگیرید و از وسط نصف کنید. زرده‌ها را با ۱ قاشق غذاخوری مایونز، ۱ قاشق غذاخوری خامه ترش، ۲ قاشق غذاخوری پیازچه خرد شده، ۲ قاشق غذاخوری جعفری و ۲ قاشق غذاخوری زیتون سبز له کنید. با نمک، طعم‌دار کنید. مواد را با قاشق در سفیده‌های تخم‌مرغ گذاشته و روی آن پاپریکا بپاشید.

۴۳. بنیه کدو حلوایی – ژامبون

۱ فنجان مخلوط خشک پنکیک، ۲/۱ قاشق چایخوری پودر چیلی، ۱ عدد تخم‌مرغ، ۲ قاشق غذاخوری کدو حلوایی کنسروی، ۲ قاشق غذاخوری از هر نوع دلستر، ۲ قاشق غذاخوری پنیر چدار رنده شده، ۲ قاشق غذاخوری ژامبون خرد شده و ۲ قاشق غذاخوری پیازچه خرد شده را مخلوط کنید. قاشق‌های کوچکی از این مخلوط برداشته و در روغن با حرارت ۳۵۰ درجه فارنهایت سرخ کنید تا طلایی شوند. آنها را روی دستمال آشپزخانه بگذارید.پیش غذا مدرن و خوشمزه شما آماده است.

۴۴. سوپ هویج – زنجبیل

۱ حبه سیر خرد شده و ۱ قاشق غذاخوری زنجبیل خرد شده را در ۱ قاشق غذاخوری روغن سبزیجات تفت دهید. ۲/۱ ۱ فنجان آب هویج، ۴/۱ فنجان خامه و آب ۱ عدد لیمو را اضافه کرده و بگذارید ۵ دقیقه بجوشد. سوپ را در فنجان‌های کوچک ریخته و روی آنها گشنیز بریزید.

۴۵. رول میگو

روغن را در تابه گرم کنید (حدود ۱ سانتی‌متر). تورتیلاهای ذرت را یکی یکی در روغن بگذارید تا نرم شوند، سپس روی آنها مایونز و پودر فلفل چیپوتل بپاشید. میگوهای پخته را نصف کنید و قالب‌های پنیر استرینگ را از طول برش بزنید. ۲ تکه میگو و ۱ تکه پنیر را در وسط هر تورتیلا بگذارید. آنها را رول کرده و با خلال دندان سفت کنید. حرارت را بالا ببرید. رول‌ها را سرخ کنید تا طلایی شوند. خلال دندان‌ها را بیرون آورده و رول‌ها را نصف کنید. روی آنها نمک و آبلیمو بپاشید.پیش غذا مدرن و خوشمزه شما آماده است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- مژگان گوران

منبع:.foodnetwork

پیش غذا: ۴۵ طرز تهیه انواع پیش غذای ساده و خوشمزه و شیک


برچسب ها

بازده

متاسفیم. نظرات بسته است.

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی