کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

طرز تهیه اردور تن ماهی و تخم مرغ با خمیر فیلو که شگفت انگیز است

مهمان‌های‌تان در مورد این غذای پیچیده شده در خمیر فیلو حسابی صحبت خواهند کرد. آن لحظه که پوسته‌ی ترد غذا را برش می‌دهید و زرده تخم‌مرغ خوشرنگ و شل بیرون از بقچه‌ی خمیری جاری می‌شود، لذت زیادی خواهید برد. با ما همراه باشید تا طرز تهیه اردور تن ماهی و تخم مرغ با خمیر فیلو را یاد بگیرید و از شگفتی و طعم آن لذت ببرید.

طرز تهیه اردور تن ماهی و تخم مرغ با خمیر فیلو

اردور تن ماهی و تخم مرغ با خمیر فیلو

مواد لازم:

– یک قوطی ماهی تن

– به اندازه‌ی یک مشت پنیر موزارلا رنده شده

– به اندازه‌ی یک مشت جعفری یا گشنیز خرد شده

– نمک و فلفل، مقداری

– ۶ تا ۱۰ ورق خمیر فیلو

– کره‌ی ذوب‌شده برای رومال

– ۶ تخم‌مرغ

طرز تهیه:

۱. فر را در دمای ۴۲۵ درجه‌ی فارنهایت یا ۲۲۰ درجه‌ی سانتی‌گراد گرم کنید. ماهی تن را از مایع‌ داخل قوطی جدا کرده و بعد آن را با جنگال داخل یک کاسه خرد کنید. پنیر موزارلا رنده شده، و جعفری یا گشنیز خردشده را اضافه کنید.

۲. یک ورق فیلو را به سه قسمت برش بزنید. هر تکه را با کره‌ی ذوب‌شده برس بکشید. دو تکه خمیر فیلو را روی هم قرار بدهید تا به صورت ضربدر دربیایند. تکه‌ی بعدی خمیر را نیز از مرکز این ضربدر رد کنید تا شکل یک چرخ به دست بیاید که خط دایره‌ی دورش را ندارد.

۳. در مرکز لایه‌های خمیر، ترکیب آماده شده را قرار بدهید. روی مواد، یک تخم‌مرغ بشکنید، بعد نمک و فلفل روی آن بپاشید. دنباله‌های هر نوار خمیر را روی هم جمع کنید تا بقچه‌های آماده شود و بعد یکی یکی همه را روی ورق پخت بچینید. در نهایت ۶ بقچه‌ آماده خواهد شد.

۴.  روی بقچه‌ها را با برس کره‌ی ذوب شده بمالید. در صورتی که می‌خواهید موقع خوردن، تخم‌مرغ شل باشد، ۵ دقیقه آن را بپزید، اما اگر می‌خواهید تخم‌مرغ سفت باشد، ۱۰ دقیقه پخت لازم است. این غذا با سالاد گوجه‌فرنگی ترکیب خوبی را تشکیل می‌دهد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: فود نتوورک

طرز تهیه اردور تن ماهی و تخم مرغ با خمیر فیلو که شگفت انگیز است


شاید این دستور تهیه ها هم برایتان جذاب باشند:

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدیریت دانشگاه تهران

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی