کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

طرح ترافیک جدید در تهران از ۱۵ فروردین ۹۷ اجرا می‌شود

پس از دو ماه چانه‌زنی، شورای شهر تهران طرح ترافیک جدید در تهران را بالاخره تصویب کرد و گفت این طرح از از ۱۵ فروردین ۹۷ اجرا می‌شود. در طرح ترافیک جدید در تهران تقسیم‌بندی زمانی صورت گرفته و میزان عوارض هم تغییر کرده است.

براساس تغییرات جدید، سه بازه زمانی برای تردد در منطقه تحت پوشش در نظر گرفته شده که در مجموع از ۶:۳۰ صبح شروع شده و تا هفت بعدازظهر ادامه می‌یابد.

ساعت‌های ۶ و نیم تا ۱۰ صبح و همچنین ۴ تا ۷ بعدازظهر ساعات “اوج” ترافیک در نظر گرفته شده که بالاترین عوارض را دارد و کمترین عوارض مربوط به ساعت “غیر اوج” است که از ۱۰ صبح تا ۴ بعدازظهر است.

طرح ترافیک جدید در تهران از ۱۵ فروردین ۹۷ اجرا می‌شود

قیمت روزانه مجوز طرح ترافیک جدید از ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان تا ۳۶ هزار تومان بسته به زمان تردد متغیر است که این پول از طریق حساب کاربری راننده خودرو اعمال می‌شود.

قیمت کنونی طرح ترافیک در ساعت اوج ۴۱۱۶۰ تومان و جریمه ورود به منطقه طرح بدون مجوز ساعتی بیست هزار تومان است.

طرح ترافیک جدید در تهران از ۱۵ فروردین ۹۷ اجرا می‌شود

پورسید آقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، سقف ورود روزانه به محدوده طرح (جدید) را ۱۰۳ هزار خودرو اعلام کرده است که در صورت پر شدن این سقف خودرو نمی‌تواند وارد منطقه طرح شود.

براساس طرح جدید، دو دسته خودروها مجوز می‌گیرند؛ ۶۳ هزار سهمیه دائمی برای افرادی که به لحاظ شغلی مجاز به ورود به محدوده هستند و ۴۰ هزار سهمیه نیز به صورت روزانه به متقاضیان ارایه می‌شود.

در طرح جدید سهمیه خرید سالیانه به غیر از کسانی که دارای سهیمه دائمی هستند حذف شده است.

به خبرنگاران و عکاسان هم با پیشنهاد شورای شهر البته تخفیف ۵۰ درصدی داده شده است.

هم‌اکنون ۱۰۰ هزار خودرو دارای مجوز سالانه ورود به طرح هستند و تعداد موارد صدور مجوزهای روزانه ۲۰ هزار اعلام شده است.

پورسید آقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری، تهران گفته است: “امسال (۱۳۹۶) ۳۵۰ میلیارد تومان درآمدزایی از فروش طرح ترافیک برای شهرداری حاصل شد که با اجرای این طرح درآمد شهرداری افزایش پیدا می‌کند و به حدود ۵۰۰ میلیارد تومان می‌رسد.”

طبق برآورد شهرداری تهران ۵۵ درصد سفرها با خودروی شخصی به محدوده طرح، کاری و مابقی غیرکاری است.

شهرداری تهران امیدوار است که از محل حذف سهمیه‌های واگذاری آرم طرح ترافیک، خطوط مترو، تعداد قطارها و اتوبوس‌ها را افزایش دهد.

طرح ترافیک شهر تهران از سال ۱۳۵۸ به منظور کاهش خودروها در مناطق مرکزی شهر به اجرا گذاشته شد.

این محدوده بین سال های ۱۳۵۸ تا ۱۳۷۹ تغییراتی کرد و در سال ۱۳۷۹ بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی ترافیک، محدوده طرح به ۳۱ کیلومتر مربع گسترش یافت.

مقابله با ترافیک، کاهش آلودگی هوا و کم کردن تقاضای سفر به مناطق مرکزی شهر تهران از عمده دلایل اجرای طرح ترافیک در پایتخت بودند.

مرز محدوده کنونی طرح ترافیک از سمت شمال خیابان مطهری، از سمت جنوب خیابان شوش، از سمت غرب خیابان کارگر و از سمت شرق خیابان شریعتی و هفده شهریور است.

البته تردد بعضی خودروها در محدوده طرح مجاز شناخته شده است؛ خودروهای دارای مجوز طرح ترافیک (سالانه، روزانه، هفتگی و کارت شناور)، خودروهای امدادی و پلیس و همچنین خودروهای دارای پلاک‌های خاص (نظیر سیاسی) می‌توانند آزادانه در منطقه طرح رفت و آمد کنند.

براساس طرح ترافیک جدید که از نیمه فروردین سال آینده اجرایی می‌شود، مقرر شده که منطقه زوج و فرد تغییر نکند.

شورای شهر تهران پیشنهاد کرده که در سه ماه اول (از نیمه فروردین ۱۳۹۷)این طرح فقط در محدوده طرح ترافیک اجرا شود و در صورت موفقیت، به منطقه زوج و فرد هم گسترش یابد.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

طرح ترافیک جدید در تهران از ۱۵ فروردین ۹۷ اجرا می‌شود


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی