کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۹ ضعیف ترین گذرنامه جهان شامل ایران

شاخص گذرنامه در سال ۲۰۱۷ می‌گوید که گذرنامه ایرانی در فهرست ضعیف ترین گذرنامه جهان از نظر مسافرت بدون ویزا است. این شاخص بر اساس قدرت سفر خارجی برای دارندگان گذرنامه‌ کشورهای مختلف در جهان بدون نیاز به ویزا را اساس تحقیق خود قرار داده است.

ضعیف ترین گذرنامه جهان

در حال حاضر گذرنامه ایرانی به صاحب آن اجازه ورود بدون ویزا به ۳۶ کشور را می‌دهد و ایران را از نظر درجه‌بندی قدرت گذرنامه‌های جهان در رتبه ۱۹۰ قرار می‌دهد.

از میان ۱۹۹ کشور فهرست‌شده، گذرنامه تنها ۹ کشور از ایران ضعیف‌تر است که از جمله می توان به بنگلادش، سریلانکا، سودان جنوبی، اتیوپی، سومالی، سوریه، عراق و پاکستان اشاره کرد.

افغانستان در حال حاضر در رتبه آخر است و تنها ۲۳ کشور به اتباع این کشور اجازه ورود بدون ویزا را می‌دهند.

گذرنامه آلمانی قوی‌ترین در جهان است و ۱۵۸ کشور جهان به دارندگان آن اجازه ورود بدون ویزا می‌دهند و یا در بدو ورود ویزا صادر می‌کنند.

آمریکا در رتبه سوم قرار است و دارندگان گذرنامه آمریکایی می‌توانند به ۱۵۶ کشور بدون ویزا سفر کنند. به همراه آمریکا، بریتانیا، فرانسه، نروژ، دانمارک و اسپانیان نیز در رتبه سوم قرار دارند.

شاخص گذرنامه سالانه توسط شرکت مشاوره مالی آرتون کپیتال اندازه‌گیری می‌شود و گذرنامه ۱۹۳ کشور عضو سازمان ملل متحد، و شش قلمرو سرزمینی را درجه‌بندی می‌کند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

۹ ضعیف ترین گذرنامه جهان شامل ایران


 

برچسب ها

بازده

  1. محسن گفت:

    کره شمالی کو پس؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی