کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

طرز تهیه صبحانه فرانسوی با سیب زمینی و ژامبون

شما می‌توانید در تهیه این کاسرول که یک صبحانه فرانسوی با سیب زمینی و ژامبون است از پنیرهای مختلفی استفاده کنید؛ از جمله پنیر ربلوشو، پنیر فونتینا، گودا یا حتی چدار. برای تهیه این کاسرول جذاب و دلچسب اساسا از سیب زمینی، پیاز، ژامبون، و پنیر استفاده می‌شود.

طرز تهیه صبحانه فرانسوی با سیب زمینی و ژامبون

زمان آماده‌سازی: ۱۰ دقیقه
زمان پخت: ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه
مجموع زمان مورد نیاز: ۱ ساعت و ۲۵ دقیقه
برای مصرف ۸ نفر

مواد مورد نیاز

الف. ۱ قاشق غذاخوری کره
ب. ۱.۳ کیلوگرم سیب زمینی
پ. ۳۴۰ گرم ژامبون
ت. ۲ عدد پیاز بزرگ، در برش‌های نازک
ث. ۱ قاشق چای خوری نمک
ج. نصف قاشق چای خوری فلفل سیاه تازه‌ی آسیاب شده
چ. مقداری فلفل هندی
ح. ۱ فنجان سرکه سیب
خ. سه‌چهارم فنجان خامه ترش
د. ۴۵۰ گرم پنیر ربلوشو یا هر پنیر دلخواه دیگر نظیر گودا یا چدار

دستورالعمل

الف. سیب زمینی‌ها را با پوست داخل محلول آن و نمک، روی شعله‌ی زیاد بجوشانید؛ حرارت را کم کنید و اجازه دهید سیب زمینی‌ها به آرامی بپزند تا زمانی که بتوان به راحتی چاقویی را وارد آن‌ها کرد (بسته به سایز سیب زمینی‌ها، به مدت ۱۵ الی ۲۵ دقیقه)، ولی نه آن‌قدر که بیش از حد نرم شوند. در نهایت، آن‌ها را از آب خارج کنید و اجازه دهید خنک شوند.

ب. فر را به دمای ۱۹۰ درجه‌ی سانتی‌گراد برسانید.

پ. ژامبون را در یک تابه‌ روی شعله‌ی متوسط، به مدت ۵ الی ۷ دقیقه، بپزید تا کاملا پخته شود تا بیش‌تر چربی آن از بین برود (ولی نه آن‌قدر که خشک شود). ژامبون ها را به یک سمت از تابه ببرید و با فشردن دستمال حوله بر روی آن‌ها، چربی اضافه‌شان را بگیرید. برش‌های پیاز را بیفزایید. مقداری نمک، فلفل سیاه تازه‌ی آسیاب شده، و فلفل هندی روی آن‌ها بریزید. مواد را به مدت حدود ۶ دقیقه روی حرارت متوسط هم بزنید و بپزید تا پیازها نرم، شیرین، و طلایی شوند. اکنون سرکه سیب را اضافه کنید؛ دو دقیقه‌ی دیگر نیز مواد را حرارت دهید، و در نهایت، ظرف را از روی شعله بردارید.

ت. وقتی سیب زمینی‌ها به اندازه‌ی کافی خنک شدند، پوست آن‌ها را بگیرید. آن‌ها را با قطر پنج میلی‌متر برش بزنید.

ث. بیش از نصف سیب زمینی‌ها را کف یک ظرف مخصوص کاسرول بچینید. عیب ندارد اگر سیب زمینی‌ها کمی روی هم قرار بگیرند. کمی نمک روی آن‌ها بپاشید. ترکیب ژامبون / پیاز / سرکه سیب را روی سیب زمینی‌ها بریزید و خوب همه جا به یک اندازه پخش کنید. باقی‌مانده‌ی سیب زمینی‌ها را روی مواد بچینید، و خامه ترش را روی آن‌ها بمالید. در نهایت، پنیر را نیز روی لایه‌ی خامه ترش قرار دهید. ظرف را به مدت ۴۵ الی ۵۰ دقیقه در طبقه‌ی وسط فر قرار دهید تا سیب زمینی‌ها نرم و سطح غذا قهوه‌ای رنگ شوند.

ارزش غذایی

به ازای هر یک وعده: ۴۹۸ کالری؛ ۲۱.۳ گرم پروتئین؛ ۳۶ گرم کربوهیدرات؛ ۲۹.۶ گرم چربی؛ ۹۰.۶ میلی‌گرم کلسترول؛ ۱۱۲۰.۲ میلی‌گرم


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیررضا مصطفایی

منبع: allrecipes

طرز تهیه صبحانه فرانسوی با سیب زمینی و ژامبون


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی