کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

شخصیت شناسی از روی شکل چشم

شخصیت شناسی از روی شکل چشم

شخصیت شناسی از روی شکل چشم یکی از عرصه های پی بردن به شخصیت افراد در روانشناسی سنتی است. در این نوشتار به انواع شکل چشم و شخصیت شناسی از روی شکل چشم پرداخته می شود.

طب سنتی چینی برای جمع‌آوری اطلاعاتی درباره‌ی شخصیت ، سلامت، و حتی روابط آدم‌ها از روش‌های باستانی استفاده می‌کند؛ یکی از این روش‌ها استفاده از شکل چشم‌های آدم‌ها است. شکل چشم‌های‌تان بیش از آن‌چه فکر می‌کنید می‌تواند اطلاعاتی را درباره‌ی شخصیت‌تان فاش کند؛ و به نظر می‌رسد فرهنگ‌های سراسر جهان نیز به این شاخه از علم باور داشته باشند.

شخصیت

با این‌که برای برخی آدم‌ها، چشم‌ها چیزی نیستند جز توپ‌های رنگی که امکان دیدن را فراهم می‌کنند؛ برای برخی دیگر، چشم‌ها حقیقتا می‌توانند بازتاب روح آدم‌ها باشند. در ادامه، با توجه به شخصیت شناسی از روی شکل چشم  که در سنت روانشناسی چینی رایج است برای‌تان خواهیم گفت اندازه، شکل، رنگ، جهت گوشه‌ی چشم، و حتی فاصله‌ی بین چشم‌ها چه چیزهایی درباره‌ی شخصیت‌تان فاش می‌کنند.

اندازه

اگر چشم‌های تقریبا بزرگی دارید، به این معنی است که دارای شخصیتی پر از شور و شوق، پذیرا و آماده‌ی تغییر، و خلاق هستید. هیجان‌ها را عمیقا درک می‌کنید، و به جای آن‌که نگاه‌تان به مسائل اطراف کاملا منطقی باشد، اغلب سوار بر امواج عشق و شور در زندگی پیش می‌روید. گاهی اوقات می‌توانید به راحتی به آدم‌ها اعتماد کنید، بنابراین حتما پیش از آن‌که کاملا قلب‌تان (و شاید زندگی‌تان) را ببازید، آدم‌های اطراف را به دقت ارزیابی کنید.

اگر چشم‌های‌تان کوچک است، نگاهی تحلیلی و منطقی‌تر به جهان اطراف‌تان دارید. به تمرکز، صحت، دقت، و منطق معتقد هستید. از هوش بالایی برخوردارید، و آدم‌ها همواره برای دریافت مشورت و راه‌حل چیزهای پیچیده‌ی زندگی‌شان نزد شما می‌آیند. بیش‌تر به جزییات دقت می‌کنید تا کلیات. برخی‌ها شما را آدمی سرد و بی‌تفاوت می‌پندارند، زیرا درک نمی‌کنند شما هم می‌توانید عاطفه و احساس داشته باشید؛ بنابراین هرگز اجازه ندهید آنها عواطف و احساسات‌تان را تحت تاثیر قرار دهند.

شکل

اگر چشم‌های بادامی دارید، دارای افسون و جذبه‌ی معنوی خاص و استعدادهای عجیب‌وغریبی هستید. نسبت به دیگران احساس دلسوزی و شفقت زیادی می‌کنید، و می‌توانید تقریبا در هر موقعیت و شرایطی آرامش‌تان را حفظ کنید. با وجود این، ممکن است طبیعت محتاط‌تان شما را از انجام کارهای لذت‌بخش و دلپذیر باز دارد، بنابراین فراموش نکنید گاهی اوقات فرصت‌ها را از دست ندهید و کم‌تر به جزییات مسائل فکر کنید. شما هم‌چنین بسیار هوشیار هستید، و نگاه متعادلی به زندگی دارید. گرمایی در وجودتان هست که باعث می‌شود دیگران بخواهند بیش‌تر در موردتان بدانند.

چشم‌های گرد شما نشانه‌ی خلاقیت زیاد و قدرت خیال‌پردازی‌تان است، و غالبا دوست دارید از دنیای واقعی فرار کنید و درون ذهن‌تان پناه ببرید. هیجان‌ها و عواطف‌تان را مهار نمی‌کنید و به نمایش می‌گذارید، و غالبا بر اساس آنها تصمیم‌گیری می‌کنید. در هر مسئله آن‌چنان ایده‌آل‌گرا هستید، که ممکن است دیگران شما را آدمی دمدمی‌مزاج و متوهم ببینند. هم‌چنین جذابیتی درون‌تان وجود دارد که با این‌که شاید گاهی اوقات تلخ و بی‌ملاحظه به نظر می‌رسید، توجه دیگران را به سمت‌تان جلب می‌کند.

فاصله‌ی چشم‌ها

آدم‌هایی که دو چشم‌شان به هم نزدیک است، غالبا پیرو سنت هستند، و اشتیاق زیادی به تاریخ و فرهنگ‌ها دارند. ارزش‌ها و روش تربیت برای‌شان خیلی ارزشمند است، و زندگی در جهانی که فرهنگ‌ها رو به فراموشی می‌روند، بسیار سخت و دشوار است. آن‌چنان پذیرای تغییر نیستند، زیرا تغییر ممکن است باعث شود دچار استرس و اضطراب مزمن شوند. به علاوه، آنها طبیعت مقاومی نیز دارند، که کار آنها را در همسویی با جمع کمی سخت می‌کند.

شخصیت آن‌هایی که فاصله‌ی چشم‌های‌شان بیش‌تر است کاملا برعکس بالا است اگر چشم‌های‌تان این گونه است، دوست دارید هر آن‌چه را زندگی به شما عرضه می‌کند تجربه و کاوش کنید، و به هیچ مانعی اجازه ندهید جلوی راه‌تان قرار گیرد. به گذشته‌تان نگاه می‌کنید، ولی هرگز به آن اجازه نمی‌دهید شما را تحت تاثیر قرار دهد. با این چشم‌ها می‌توانید به دوردست‌ها بنگرید، پا به قلمروی ناشناخته‌ها بگذارید و نسبت به بسیاری از آدم‌ها، چیزهای بیش‌تر را در این دنیا ببینید. از روزمرگی و عدم انعطاف‌پذیری بیزارید، و غالبا بی‌هدف فقط به دنبال ماجراجویی می‌شد. شما آزاد و غیرقابل کنترل، خلاق، و بی‌باک هستید. گفتنی است فاصله چشم ها در همه فرهنگ ها به نوعی برای شخصیت شناسی از روی شکل چشم  استفاده می شده است.

اگر فاصله‌ی چشم‌های‌تان معمولی است، روش و نگرش‌تان به زندگی نیز متعادل و معمولی است.

چشم‌های برجسته یا گود

چشم‌های برجسته، چشم‌هایی هستند که ظاهری برآمده دارند، گویی کمی از کاسه‌ی چشم بیرون زده‌اند. از سویی دیگر، چشم‌های گود دارای ظاهری تو رفته هستند.

آدم‌هایی که چشم‌های برجسته دارند، دارای طبیعتی بسیار حساس و مهربان هستند، ولی معمولا همیشه نگران‌اند. معمولا به وقت‌گذرانی با دوستان صمیمی و خانواده علاقه‌ی زیاد‌ دارند، زیرا طبیعت گرم و مهربان‌شان حفظ دوستی و رابطه‌های صمیمی را برای‌شان راحت می‌کند. معمولا کمی تمایل به بدبینی دارند، ولی با وجود این، بیش‌تر آدم‌ها آنها را بسیار صمیمی و قابل دوست داشتن می‌دانند.

آدم‌هایی با چشم‌های فرورفته تمایل دارند غالبا خودشان را از چشم دیگران پنهان کنند. آنها طبیعتی رمزآلود و متفکر دارند، و می‌توانند خود را قوی و خاص نشان دهند. آنها عاشق این هستند که همواره به اطراف بنگرند، و غالبا درون خودشان سیر می‌کنند. با وجود این، آدم‌های رمانتیکی هستند، و عمق احساسات و عواطف‌تان را درک می‌کنند.

جهت گوشه‌ی چشم

آن‌هایی که گوشه‌ی چشم‌شان به سمت بالا است، یا اصطلاحا چشم‌های گربه‌ای دارند جاه‌طلب و باانگیزه‌ هستند. شما با چشم‌های گربه‌ای‌تان به هیچ کس اجازه نمی‌دهید شما را از رسیدن به اهداف‌تان باز دارد؛ هم‌چنین بسیار روشنفکر و باتجربه‌اید. از نظر دیگران سرگرم‌کننده، جالب و شوخ هستید. هر جا می‌روید دائما به دنبال فرصت‌های مناسب می‌شد، و همیشه عاشق این هستید که در زندگی‌تان پیشرو باشید. ممکن است دیگران شما را خودخواه و خودمحور بدانند، ولی شما همواره به بهترین شکل ممکن به کار خود ادامه می‌دهید و این صفات را برازنده‌ی خود می‌دانید. خوش‌بینی فوق‌العاد‌ه‌تان باعث می‌شود به راحتی به همه‌ی اهداف‌تان برسید. هرگز بدون جنگ تسلیم نمی‌شوید.

ولی آدم‌هایی که جهت چشم‌های‌شان رو به پایین است، کاملا برعکس هستند. داشتن چنین چشم‌هایی یعنی این‌که دارای طبیعتی وابسته و تابع هستید، و همیشه می‌خواهید کنار عزیزان‌تان باشید، زیرا برای هر چیزی به آنها اتکا می‌کنید. شما هم‌چنین دارای طبیعتی خجول هستید، و معمولا دیگران می‌توانند از شما سوءاستفاده کنند. به علاوه، گاهی اوقات بدبین هستید و همین عامل باعث می‌شود دیگران از بودن در کنارتان لذت نبرند. با وجود این، عمیقا به دیگران توجه می‌کنید، و می‌توانید دوستان‌تان را به مدت طولانی برای خود نگه دارید.  

 ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_امیررضا مصطفایی

منبع: پاورآوپازیتیویتی

شخصیت شناسی از روی شکل چشم

تمامی محتویات پزشکی و سلامت در این وب‌گاه صرفا بر مبنای ارائه‌ی اطلاعات است و هرگز نباید به عنوان برنامه‌ی تشخیصی یا درمانی خاص برای هرگونه موقعیت فردی تلقی شود. استفاده از این وب‌گاه و اطلاعات موجود در آن هرگز به مثابه‌ی ایجاد رابطه‌ی پزشک و بیمار نیست. همواره در صورت بروز هرگونه پرسش یا مشکلی در زمینه‌ی سلامت شخصی خود یا دیگران حتما با پزشک متخصص مشورت کنید. 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت روز

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی