کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

شکایت به یوتیوب: چطور در یوتیوب شکایت نقض کپی رایت را گزارش کنیم

آیا از محتوای تولید شده توسط شما در یوتیوب کپی رایت غیرقانونی شده است و قصد شکایت به یوتیوب و به عبارت بهتر قصد گزارش شکایت نقض کپی رایت دارید؟ جای خوبی آمده‌اید! با بازده تا انتهای این مطلب همراه باشید تا بدانید شکایت به یوتیوب چگونه باید انجام شود.

شکایت به یوتیوب

به عنوان یک تولیدکننده‌ی مستقل محتوا در یوتیوب اغلب مشاهده می‌کنید که محتوای شما توسط افراد دیگر بارگذاری شده است. آنها کل ویدیو یا قسمتی از آن را دوباره بارگذاری می‌کنند. خوشبختانه یوتیوب این امکان را فراهم کرده‌است که برای برخورد با این موارد، شکایت تخلف کپی رایت ثبت کنید.

مطلب مرتبط: ۱۴ ایده پولسازی و کسب درآمد از یوتیوب

اخیرا یک کاربر به نام کاربری “glossomize” و نام کانال “Tiago Gonçalves” محتوای من را دوباره بارگذاری کرد. برای همین تصمیم گرفتم چند مرحله‌ی ساده را طی کنم و شکایت تخلف کپی رایت ثبت کنم. یوتیوب در عرض ۲ ساعت اقدام کرد و آن ویدیو فورا حذف شد.

این شخص صدای یکی از ویدیوهای من را به‌طور کامل کپی کرده و سعی کرده‌بود با ماپت‌ها (شخصیت‌های عروسکی) یک ویدیوی جالب بسازد. خدا می‌داند چرا این کار را کرد. شاید نمی‌توانست هیچ کار بهتری بکند. در ادامه راهنمای قدم به قدم برای ثبت شکایت تخلف کپی رایت در یوتیوب آمده‌است.

چگونه در یوتیوب برای تخلف کپی رایت ثبت شکایت کنیم

مرحله ۱:

وارد حساب کاربری خود در یوتیوب شوید.

مرحله ۲:

ویدیویی را که می‌خواهید علیه آن شکایت ثبت کنید، باز کنید.

مرحله ۳:

از گزینه‌ی more در زیر ویدیو روی report کلیک کنید.

مرحله ۴:

موضوع را “infringes my copyright” انتخاب کنید. برای موضوع شکایت گزینه‌های مختلف وجود دارد، پس با توجه به موضوع یکی را انتخاب کنید. در موارد این چنینی “infringes my copyright” را انتخاب کنید.

شکایت به یوتیوب: چطور در یوتیوب شکایت نقض کپی رایت را گزارش کنیم

مرحله ۵:

روی submit a copyright complaint کلیک کنید.

مطالب مرتبط: دانلود از یوتیوب به ۵ روش

مرحله ۶:

فرمی را که در صفحه نهایی ظاهر می‌شود پر کنید.

شکایت به یوتیوب: چطور در یوتیوب شکایت نقض کپی رایت را گزارش کنیم

در این صفحه باید جزییات را با دقت پر کنید. ویدیویی را که قرار است حذف شود ذکر کنید. URL هر دو ویدیو را به درستی وارد کنید. زمان آغاز و پایان آن قسمت از ویدیو را که از محتوای شما کپی شده‌است، به‌طور دقیق وارد کنید.

آدرس خیابان، شماره تلفن، نام کامل و غیره را به درستی وارد کنید. در آخر برای اعلام موافقت خود تمام موارد فرم notification را تیک بزنید.

وقتی فرم را ارسال کردید، در ایمیل خود یک اعلان تایید دریافت می‌کنید. بعد از این‌که ادعایتان تایید شد، از طریق ایمیل به شما اعلام می‌شود که ویدیوی مذکور حذف شده‌است.

هم‌چنین ادعای جعلی فرد شاکی پذیرفته نخواهدشد. پس مطمئن شوید که فقط برای محتوای خودتان فرم شکایت را پر می‌کنید نه هیچ شخص دیگری. ممکن است شکایت اشتباه به مسدود شدن حساب کاربری خودتان منجر شود.

از طرف دیگر اگر ادعایتان تایید شود ویدیو فورا حذف می‌شود. فرد خاطی در کانال خود اخطار کپی رایت دریافت می‌کند. در صورتی که در کانال خود ۳ اخطار کپی رایت دریافت کند حساب کاربری‌اش مسدود خواهدشد.

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهد کردید، شما می‌توانید از گزینه‌ی ریپورت برای ثبت شکایت‌های دیگر استفاده کنید. پس این بار هنگام گشت و‌گذار در یوتیوب اگر به چنین محتوایی برخوردید، از این گزینه استفاده کنید. فراموش نکنید برای شکایت‌تان موضوع مناسب را انتخاب کنید.

یوتیوب به زودی سیستم ID محتوا را برای هرگونه اختلاف نظر در کپی رایت راه‌اندازی خواهدکرد. هرچند این امکان هنوز فراهم نشده‌است. در این فرآیند اختلاف نظر، تا زمانی که یوتیوب تصمیم بگیرد صاحب اصلی محتوا چه کسی است ادعا معلق خواهدبود. بعد از تصمیم نهایی یوتیوب، درآمد ویدیو به صاحب اصلی پرداخت خواهدشد. برای همین به دو طرف دعوی برابر داده خواهدشد.

به این طریق می‌توانید در یوتیوب شکایت تخلف کپی رایت ثبت کنید. این کار ساده و سریع است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مینا بنادکوکی

منبع: technologywindow

شکایت به یوتیوب: چطور در یوتیوب شکایت نقض کپی رایت را گزارش کنیم


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی