کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

شوک یک مطالعه جدید:‌ چیزی که چند لحظه قبل از مرگ تان می‌بینید

طبق یک مطالعه‌ی جدید، در طول تجربه‌های نزدیک به مرگ، زندگی‌تان به معنای واقعی کلمه از پیش چشمان‌تان می‌گذرد. اما چه چیزی چند لحظه قبل از مرگ تان می‌بینید؟

شوک یک مطالعه جدید‌ چیزی که چند لحظه قبل از مرگ تان می‌بینید

گزارش حیرت‌آوری، توضیحات نجات‌یافتگان تجارب نزدیک مرگ را به دقت بررسی کرده و دریافته است که لحظاتی پیش از یک بحران مرگبار بالقوه، خاطرات از پیش چشمان‌تان می‌گذرند.

نجات‌یافتگانی که در این مطالعه مشارکت داشتند، جزئیات چگونگی مشاهده چندین واقعه از زندگی‌شان را در مواجه با مرگ شرح دادند ـ که ترتیب زمانی نداشتند و حتی برخی همزمان روی دادند.

یک تیم از دانشگاه هداسا در اورشلیم، هفت گزارش از تجارب نزدیک به مرگ را بررسی کرد و معتقدند این پدیده ممکن است توسط بخشی از مغز ایجاد شود که خاطرات‌مان را ذخیره می‌کند و یکی از آخرین بخش‌هایی است که تحت تاثیر کمبود اکسیژن و از دست دادن خون قرار می‌گیرد.

مطلب مرتبط: آنچه از تجربه نزدیک به مرگ باید بدانید

این گزارش که در نشریه‌ی آگاهی و شناخت منتشر شد، می‌گوید خاطرات اغلب منشاء عاطفی دارند.

شوک یک مطالعه جدید:‌ چیزی که چند لحظه قبل از مرگ تان می‌بینیدیکی از شرکت‌کنندگان در این مطالعه می‌گوید:‌ ” روند آن خطی نیست، محدودیت زمانی وجود ندارد …

انگار قرن‌ها است که آن‌جایی. من در ابعاد زمانی/مکانی نبودم پس پاسخ به این سوال غیرممکن است.

یک لحظه، و هزارسال … هردو یا هیچکدام

همه‌چیز به یکباره اتفاق افتاد، یعنی تعدادی از اتفاقات تجربه‌ی نزدیک به مرگ من همزمان با دیگر اتفاقات رخ می‌داد، اگرچه ذهن انسانی من آن‌ها را به وقایع مجزایی تبدیل می‌کند. ”

شوک یک مطالعه جدید:‌ چیزی که چند لحظه قبل از مرگ تان می‌بینید

مطلب مرتبط: آیا ترس از مرگ غیر عادی است؟

شرکت‌کننده‌ی دیگری گفت:‌ ” من می‌توانستم شخصا به درون هر فردی وارد شوم و دردی را که در طول زندگی‌شان کشیده بودند، حس کنم … من اجازه داشتم آن بخش از آن‌ها را ببینم و خودم آن‌چه را احساس کرده بودند، حس کنم. ”

این گزارش می‌گوید: “‌تجربه‌ی مجدد وقایع زندگی یک نفر، که ال‌آر‌ای (تجربه‌ی مرور زندگی) نامیده می‌شود، پدیده‌ای با ویژگی‌های مشخص است، و اجزای ریزتر آن نیز ممکن است در افراد سالم مشهود باشد.

این امر نشان می‌دهد که نمایش وقایع زندگی به صورت یک سلسله وقایع، در سیستم شناختی قرار دارد، و شاید در شرایط روانشناختی و فشار جسمانی شدید بیش‌تر بروز یابد. ”


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – اسما حسنی

منبع: express

شوک یک مطالعه جدید:‌ چیزی که چند لحظه قبل از مرگ تان می‌بینید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی