کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ شهر ناجور دنیا که از شهرت‌شان تعجب می‌کنید

قصد مهاجرت دارید؟ در این نوشتار چند شهر ناجور و مشهور دنیا وجود دارند که قطعا نمی‌خواهید به آن‌ها نقل مکان کنید. چهار مورد از این شهرها که بسیار هم معروف هستند، به خصوص اگر اخبار تماشا می‌کنید. بقیه بر اساس اقتصاد، سیستم مدرسه، دستمزد پایین، قیمت پایین خانه و نرخ بالای جرم انتخاب شدند. از این‌که چه شهرهایی در این فهرست قرار دارند و کدام‌ها بخشی از آن نیستند، تعجب خواهید کرد.

شهر ناجور و مشهور دنیا

ده شهر ناجور دنیا

۱۰. جکسون، میسوری

جکسون، میسوری در بخش کاپ گیراردو واقع شده است. قیمت متوسط ​​خانه در این شهر 89.500 دلار و نرخ بیکاری 12.8٪ است. درآمد متوسط نیز ​​تقریباً 54000 دلار است. جکسون کوچک به لحاظ میزان ارتکاب جرم و جنایت رتبه ۵۲ را در آمریکا دارد. به لحاظ تحصیلی، جکسون در مقایسه با میانگین ایالات متحده هزینه‌ی کم‌تری را در بر دارد. بسیاری از حقوق‌ها برای همان شغل پایین‌تر از میانگین ایالات متحده است.

۹. دمشق، سوریه

بدترین شهر جهان برای زندگی دمشق سوریه است. این شهر حدود 5000 سال پیش ساخته شده‌است. با این حال، از آن‌جایی که هم اکنون در یک منطقه فعال جنگی قرار دارد، دیگر جایی مطلوب برای زندگی محسوب نمی‌شود. بسیاری از پناهجویانی که به اروپا می‌گریزند سوری هستند.

وزارت امور خارجه آمریکا سوریه را به عنوان یکی از شهرهایی که نباید به آن سفر کنید دسته بندی کرده‌است. آن‌ها استفاده از تسلیحات علیه غیرنظامیان از جمله موشک‌های بالستیک و سلاح‌های شیمیایی را دلیل ممنوعیت سفر به این شهر ذکر می‌کنند.

۸. دیتون، اوهایو

دیتون، اوهایو نیز به عنوان یکی از شهرهایی که به درد زندگی نمی‌خورد در این فهرست قرار گرفته‌است. با ​​قیمت مسکنِ به طور متوسط ​​66600 دلار، نرخ بیکاری 13.3٪ و 3مین درآمد متوسطِ پایین ​​ ​​(28،745 دلار) جرم و جنایت زیادی در این شهر وجود دارد.

درآمد متوسط ​​یعنی بسیاری از مردم در خط فقر یا پایین‌تر از خط فقر زندگی می‌کنند. دیتون به لحاظ ارتکاب جرم و جنایت رتبه ۳۴ را در آمریکا دارد.

۷. دیترویت، میشیگان

خانه سازندگان خودرو و مو-تاون و دیترویت، میشیگان زمانی شهری مرفه و پررونق بود. اما در حال حاضر، در بین بدترین شهرها قرار دارد. ارزش متوسط ​​ 41000 دلاری خانه در دیترویت، این شهر را در بدترین رتبه قرار می‌دهد. نرخ بیکاری 22.1٪ نیز این شهر را در میان بدترین‌ها قرار داده‌است. درآمد متوسط ​​26249 دلار بسیاری از افراد را در خط فقر یا زیر آن قرار می‌دهد.

دیترویت بعد از سن لوئیز و بالتیمور در رتبه سوم جرم و جنایت قرار دارد. از نظر بهداشتی، ساکنان دیتریوت دومین خطر فشار خون بالا (فشار خون) را در ایالات متحده (دقیقاً بعد از ممفیس …) دارند.

۶. طرابلس، لیبی

طرابلس در لیبی زمانی یک شهر جهانی بود. طرابلس که در قرن هفتم قبل از میلاد ساخته شده، تاریخی بسیار طولانی دارد. متأسفانه، این شهر نیز به لطف افراط‌گرایان مسلمان یک جنگ فعال دارد.

وزارت امور خارجه آمریکا لیبی را به عنوان یکی از کشورهایی که نباید به آن‌ها سفر کنید دسته‌بندی کرده‌است. این شهر خطرات جدی برای شهروندان آمریکایی از چهار گروه مختلف تروریستی که به طور کلی روی غربی‌ها و به ویژه آمریکایی‌ها متمرکز شده‌اند، دارد. سطح دزدی دریایی نیز در آن، در حال افزایش است.

۵. سن برناردینو، کالیفرنیا

سن برناردینو، کالیفرنیا در شرق LA است. متاسفانه این شهر هم در میان فهرست شهرهای نامناسب برای زندگی قرار می‌گیرد. قیمت مسکن 176.800 دلار است (به هر حال در کالیفرنیا است) و نرخ اشتغال 14.7٪ دارد و بنابراین رتبه هفتم را در میان بدترین شهرها دارد. میزان جرم در این شهر بسیار زیاد است.

رتبه‌بندی آمریکا بر اساس جرم و جنایت 31.1 است، و سان برناردینو نرخ 80.6 را دارد. جرم علیه اموال در این شهر 56.2، در مقایسه با رتبه 38.1 ایالات متحده است. هزینه تحصیل برای هر دانش‌آموز در سن برناردینو پایین‌تر از میانگین ایالات متحده است.

مطلب مرتبط: ۷ برترین مقاصد گردشگری پزشکی جهان

۴. کلیولند، اوهایو

کلیولند شهر بعدی در فهرست بدترین شهرها برای زندگی است. ارزش متوسط خانه در این شهر ​​67000 دلار (رتبه سوم بین بدترین‌ها) و نرخ بیکاری نیز 17.3٪ است که این هم رتبه سوم را در میان بدترین‌ها می‌گیرد.

کلیولند به لحاظ نرخ جرم و جنایات رتبه سیزدهم را دارد. جرائم خشونت‌آمیز در ایالات متحده 31.1 است و کلیولند با کسب نرخ 91.6 از 100، یکی از خشن‌ترین شهرها است. در این شهر، نرخ جرائم علیه اموال دو برابر میانگین ایالات متحده است.

۳. لاگوس، نیجریه

لاگوس، نیجریه بزرگترین شهر در تمام قاره آفریقا است و سریع‌ترین رشد را در جهان دارد. همین دو دلیل برای قرار گرفتن لاگوس در این فهرست کافی است، با این حال موارد دیگری نیز وجود دارد. بوکوحرام، گروهی از افراط گرایان مسلمان، غالباً سبب می‌شوند که اسم لاگوس را در خبرها بشنویم.

وزارت امور خارجه آمریکا لاگوس را به عنوان شهری ذکر می‌کند که سفر به آن نیازمند بررسی زیادی است. آنها هم اقدامات تروریستی و هم جنایات خشونت‌آمیز را دلایل خوبی برای عدم بازدید و زندگی در لاگوس ذکر کرده‌اند.

۲. براونزویل، تگزاس

براونزویل، تگزاس، هم در فهرست هولناک‌ترین شهرها برای زندگی قرار می‌گیرد، نه به دلیل پایین بودن ارزش خانه (در میان بدترین‌ها رتبه نهم را دارد)، و نرخ بیکاری متوسط ​​(9.4٪)، یا درآمد ​​متوسط ​​(34.255 دلار)، بلکه در واقع این شهر کسالت‌بار است.

تابستان‌ها طولانی، گرم و مرطوب است. زمستان‌های خنک، خشک و باد و باران دارد و در بیشتر سال هوا ابری است. اگر بتوانید آب و هوا را تحمل کنید، این شهر نزدیک خلیج مکزیک و دارای فعالیت‌های فضای باز زیادی است.

۱. توسان، آریزونا

قیمت متوسط ​​خانه (در میان بدترین‌ها رتبه ۵۱ را دارد) در توسان، آریزونا پایین است و نرخ بیکاری 10.1٪ در آن بالاتر از میانگین است. این شهر همچنین به لحاظ نرخ جرم و جنایت دارای رتبه پانزدهم در میان شهرهای آمریکا است. جرائم خشونت‌آمیز توسان تقریباً دو برابر میانگین ایالات متحده است، در حالی که جرم علیه اموال دو و نیم برابر بیش‌تر است.

از آن‌جایی که توسان در قلب صحرای سونوران قرار دارد، در تابستان گرم و در زمستان معتدل است. متوسط ​​حقوق هر شغل در توسان نسبت به میانگین ایالات متحده پایین است.

خوب، این هم از فهرست یازده شهر که قطعاً نمی‌خواهید در آن‌ها زندگی کنید. عموماً همه این مناطق جرم یا خشونت زیاد دارند و به لحاظ آموزشی و تحصیلات در جایگاه پایینی قرار می‌گیرند. در این شهرها قیمت خانه بسیار ارزان به نظر می‌رسد، اما در واقع درآمد ​​متوسط شهروندان پایین است و به این ترتیب خرید خانه برای‌شان دشوار می‌شود. بسیاری از این مناطق دارای آب و هوای بدی هستند، از گرم تا مرطوب و از سرد تا حدی که اصلا من چرا این‌جا زندگی می‌کنم؟

شاید بازدید از این شهرها جالب باشد (البته شاید حتی بازدید از آن‌ها نیز جالب نباشد)، اما احتمالا بعد از سر زدن به آن‌ها دوست دارید هرچه سریع‌تر به خانه برگردید!


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: relocationtarget

۱۰ شهر ناجور دنیا که از شهرت‌شان تعجب می‌کنید


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی