کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ شهر جهان با اسامی عجیب و غریب و گاهی هم خجالت آور!

در سراسر جهان آداب و رسوم شگفت آور و گاهی هم عجیب و غریبی در فرهنگهای مختلف دیده می شود که برای ساکنان نقاط دیگر کره زمین جالب به نظر میرسد. اما گذشته از نوع فرهنگ و آداب و رسوم برخی شهرها در کشورهای جهان گاهی اوقات اسامی این شهرها هم وجه تمایز آنان می شود و برای مردم جهان تعجب برانگیز است. در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید تا ۷ شهر جهان با اسامی عجیب و غریب و گاهی هم خجالت آور! را بشناسید.

۱. شهر فوکینگ در اتریش

شهر جهان با اسامی عجیب و غریب

آرزوی شهروندان شهرک فوکینگ در اتریش (تلفظ آلمانی: [ˈfʊkɪŋ] ) این است که مردم دست از سرشان بردارند، تابلوهای شهرک را دیگر ندزدند و جوک‌های بیمزه در باره آنها نسازند. این شهرک کوچک ۱۰۶ نفر جمعیت دارد و قرار است نام آن از Fucking به Fugging تغییر یابد. حال باید دید که آیا این تغییر نام باعث خلاصی شهروندان این شهرک خواهد شد یا نه.

۲. شهر هل در نروژ

شهر جهان با اسامی عجیب و غریب

فکرش را می‌کردید که “جهنم” در نروژ قرار داشته باشد؟ شهر هل (Hell) که در زبان انگلیسی به معنی جهنم است، در ۳۵ کیلومتری شمال شرق تروندهایم واقع است. شهر نروژی هل به ویژه از نقاط محبوب گردشگران انگلیسی‌زبان است که به آنجا سفر می‌کنند تا از “جهنم” سلامی برای دوستان و آشنایان بفرستند. واژه هل در زبان نروژی کهن به صخره معلق گفته می‌شود.

مطلب مرتبط: ۱۰ بهترین شهرهای جهان برای سفر در ۲۰۲۰

۳. شهر کندوم در فرانسه

شهر جهان با اسامی عجیب و غریب

شهروندان شهر کندوم (Condom) در فرانسه به نام خود افتخار می‌کنند و حتی در سال ۱۹۹۵ موزه‌ای هم افتتاح کرده‌اند که به کاندوم اختصاص دارد. دست مریزاد! البته خود فرانسویان وقتی نام شهر کندوم را می‌شوند یا آرمانیاک می‌افتند؛ برندی یا کنیاکی مشهور که در این شهر تولید می‌شود. در کندوم یک موزه نیز به این مشروب پرطرفدار اختصاص یافته است.

۴. شهر سی در بلژیک

شهر جهان با اسامی عجیب و غریب

واژه Silly در زبان انگلیسی به معنای احمق است. در بلژیک شهری به این نام وجود دارد که البته نامش را از رودخانه‌ای Sille وام‌ گرفته است. این رودخانه در نزدیکی این شهر جریان دارد. گردشگران انگلیسی‌زبان که از این شهر دیدن می‌کنند، معمولا با تابلوی ورودی شهر یک عکس سلفی می‌اندازند.

مطلب مرتبط: ۲۵ عجیب ترین شهرهای دنیا را بشناسید

۵. شهر پتینگ در آلمان

شهر جهان با اسامی عجیب و غریب

واژه پتینگ (Petting) در آلمانی که وام‌گرفته از انگلیسی است، در کاربرد امروزی به معنای “عشق‌بازی و تماس جنسی بدون همخوابی” به کار می‌رود.نام شهرک کوچک پتنیگ در ایالت بایرن اما به قرن ششم میلادی و عنوان فردی به نام Petto برمی‌گردد که رئیس قبلیه‌ای در این ایالت بوده است. البته گردشگران به این پیشینه توجهی ندارند و تابلوی ورود به این شهرک همواره به سرقت می‌رود.

۶. شهر باتمن در ترکیه

شهر جهان با اسامی عجیب و غریب

استان باتمان (Batman) واقع در جنوب شرق ترکیه تا کنون چندان مورد توجه گردشگران نبوده است. شکل این استان در نقشه شبیه یک ساعت شنی کج است. در سال ۲۰۱۸ عده‌‌ای کوشیند از طریق جمع‌آوری امضا مرزهای این استان را تغییر داده و به شکل آرم بتمن (یکی از قهرمانان داستان‌های مصور) در آورند. البته تلاش آنان تا کنون بی‌نتیجه مانده، اگرچه شمار کسانی که نام باتمان به گوششان آشناست، افزایش یافته است.

۷. شهر بورینگ در ایالات متحده آمریکا

شهر جهان با اسامی عجیب و غریب

واژه Boring در انگلیسی به معنای خسته‌کننده است. dull و bland نیز معنی مشابهی دارند. شهر بورینگ در آمریکا، و شهرک کوچک Dull در اسکاتلند در سال ۲۰۱۲ خواهرخوانده شدند و در سال ۲۰۱۷ نیز شهر Bland در استرالیا به جمع خواهرخواند‌ه‌ها پیوست تا تیم “خسته‌کنندگان” تکمیل شود. این سه شهر هر سال در روز ۹ اوت پیمان خویشاوندی خود را جشن می‌گیرند؛ جشنی که به هیچوجه خسته‌کننده نیست!


سایت کسب و کار بازده – گروه خبر

۷ شهر جهان با اسامی عجیب و غریب و گاهی هم خجالت آور!


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی