کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

شهریار افشار در فهرست ۳۰ باهوشترین انسان جهان قرار گرفت

شهریار افشار (شهریار صدیق افشار ) فیزیکدان و کارآفرین ایرانی آمریکایی که متولد ۱۳۵۰ است در در رده‌ی هشتم فهرست ۳۰ باهوشترین افراد زنده حال حاضر دنیا قرار گرفت. وی فارغ التحصیل دبیرستان صالح تهران است و برای نوآوری و انجام ((آزمایش افشار)) در دانشگاه هاروارد در سال ۲۰۰۴ تبدیل به یک چهره‌ی بسیار مشهور شده است.

شهریار افشار

شهریار افشار در سالهای ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ به عنوان مدرس در دانشگاه هاروارد تدریس کرده است و در سال ۲۰۰۶ در دانشگاه مؤسسه پریمتیک فیزیک نظری کانادا استاد مدعو بوده است.  افشار همچنین استاد مهمان در دانشکده فیزیک و ستاره‌شناسی دانشگاه روآن نیوجرسی است.

مطلب مرتبط: ۱۵ کشور با بالاترین میانگین آی کیو در جهان

آزمایش افشار یک آزمایش نوری است که ادعا شده نشان‌دهنده تناقضی در اصل مکملی مکانیک کوانتومی است. در نتیجه جنجال های پیرامون این ادعا، افشار درباره دین و ملیتش نیز مورد حمله قرار گرفته است. این حملات شخصی در یک سرمقاله نیوساینتیست مورد انتقاد قرار گرفت که آن‌ها را «افراطی» خوانده بود.

مطلب مرتبط: باهوشترین فرد ایرانی را بشناسیم

یکی از اختراعات قابل توجه شهریار افشار، مینی بلندگو “4D” Soundlink است. در سال ۱۹۸۹، افشار جایزه معتبر بین المللی خوارزمی را به دست آورد.

مطلب مرتبط: باسوادترین کشورهای دنیا:۲۵ کشور با بالاترین نرخ باسوادی

در ۱۸ نوامبر ۲۰۰۹، در آستانه راه‌اندازی برخورددهنده هادرونی بزرگ، افشار در یک اظهار نظر اعلام کرد که شرط می‌بندد شتاب‌دهنده بوزون هیگز را نخواهد یافت و به جای آن تئوری پیشنهادی خود را درباره منشا اینرسی که در مقاله‌ای در ۱۹۹۹ توصیف کرده بود را ارائه داد.

مطلب مرتبط :‌ ۱۰ باهوش ترین کشورهای جهان

اخیراً افشار بر کارهای تجاری خود، به عنوان رئیس و مدیر عامل شرکت ایمرز در کمبریج ماساچوست، شرکتی در زمینه بازی‌های کامپیوتری، تمرکز نموده است.


تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: سوپر اسکولار

شهریار افشار در فهرست ۳۰ باهوشترین انسان جهان قرار گرفت


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی