کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

شهردار تهران از ولخرجی های مدیریت قالیباف انتقاد کرد

شهردار تهران از ولخرجی های مدیریت قالیباف انتقاد کرد. نجفی وضعیت کنونی پایتخت را نامناسب خواند و بر ضرورت بازنگری در سیاست‌های قبلی شهرداری تاکید کرد. وی می‌گوید برخی از نشریه‌های شهرداری زیان‌ده بوده‌اند و تعطیل می‌شوند.

نخستین نشست خبری محمدعلی نجفی، شهردار جدید تهران صبح دوشنبه، ۲۴ مهرماه برگزار شد. او در این نشست به تشریح وضعیت شهرداری و عملکرد آن در سال‌های قبل و ضرورت هدف‌گذاری‌های جدید برای آینده پایتخت پرداخت.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، نجفی در ابتدای نشست مطبوعاتی خود وضعیت تهران را نامناسب توصیف کرد و گفت: «شهر ما در کنار همه زیبایی‌ها و ظرفیت‌ها در معرض تهدید قراردارد و کیفیت محیط زیست تهران در شرایط مطلوبی قرار ندارد. سیاست‌های شهر در چند دهه گذشته به آینده شهر کمتر اعتنا داشته است.»

او می‌گوید تهران امروز در شرایطی قرار دارد که به دلیل سیاست‌های مدیریت قبلی “زیست‌پذیری و پایداری شهر” کاهش یافته و به همین دلیل ادامه سیاست‌های قبلی ممکن نیست.

در ۱۲ سال گذشته قالیباف سه دوره پیاپی شهردار تهران بوده است.

به گفته‌ی نجفی در سال‌های گذشته “فضاهای شهری” فروخته شده، آسیب‌های طبیعی روبه گسترش گذاشته و منابع آبی موجود برای روند رو به رشد پایتخت کافی نیست.

شهردار تهران گفت: «سیاست‌های شهری کنونی قادر به حل مشکلات نیست، زمان بازنگری در این سیاست‌ها فرا رسیده است. شکل دادن به آینده شهر بدون ارزیابی سیاست‌ها ممکن نیست. ما به ایده‌هایی برای آینده نیاز داریم.»

تعطیلی نشریه‌های زیان‌ده شهرداری

نجفی با انتقاد از ولخرجی‌ها در دوره قبلی، موسسه “همشهری” را یکی از نمونه‌های این معضل دانست و گفت شماری از نشریه‌هایی که با استفاده از امکانات شهرداری توسط این موسسه منتشر می‌شوند زیان‌‌ده هستند و حدود ۸۰ درصد شماره‌های آنها برگشت می‌خورد. او افزود که در اولین اقدام ۴ نشریه زیان‌ده تعطیل می‌شوند.

نجفی از سال ۸۶ عضو شورای سوم شهر تهران بود. در این دوره برخی تخلف‌های شهرداری در دوران حضور محمود احمدی‌نژاد در این نهاد، از جمله وجود ۳۲ هزار میلیارد تومان “هزینه فاقد سند” مربوط به سال‌های ۸۲ تا ۸۴ مطرح شد که ظاهرا با اعمال نفوذ رئیس وقت شورا مهدی چمران و اکثریت اصول‌گرای آن امکان پیگیری این ماجرا فراهم نشده است.

مسئله بدهی‌های شهرداری که درباره آن ارقام مختلفی اعلام شده یکی دیگر از مسائلی است که در نخستین نشست خبری نجفی به آن اشاره شد. او می‌گوید شهرداری پایتخت به جز ۳۲ هزار میلیارد تومان بدهی، برای تکمیل پروژه‌ها به بیش از ۲۲ هزار میلیارد تومان نیاز دارد و رقم کل بدهی‌ها را باید ۵۲ هزار میلیارد تومان حساب کرد.

درباره تعداد کارکنان شهرداری نیز ابهام‌هایی وجود دارد که هنوز به طور کامل برطرف نشده است. مطابق گزارش‌های رسمی، شهرداری تهران اندکی بیش از ۶۸ هزار نفر پرسنل دارد. نجفی می‌گوید پیش از این پرسنل برخی سازمان‌ها نظیر سازمان بهشت زهرا در آمار کارکنان شهرداری محاسبه نمی‌شدند. او به انگیزه این کار اشاره‌ای نکرد.

تخلف در استخدام ۶ هزار نفر

شهردار تهران تاکید کرد که با هر گونه تخلفی “بی‌درنگ” برخورد می‌کند. بنابر گزارش‌ها یکی از این تخلف‌ها استخدام چند هزار نفر در ماه‌های پایانی حضور قالیباف در شهرداری تهران بوده است.

محمدعلی نجفی در تائید وجود این تخلف گفت: «از اول فروردین ۹۶ تا زمانی که بنده شهردار شدم شش هزار نفر از پرسنل پیمانکاران شهرداری داخل سیستم شهرداری آمده‌اند و به نوعی رسمی شده‌اند و به نظر من این یک تخلف است.»

نجفی پس از انتخاب شدن از سوی شورای پنجم شهر تهران و دریافت حکم از وزارت کشور، از ۵ شهریورماه کار خود را به عنوان شهردار پایتخت به طور رسمی آغاز کرد. او وعده داد که ۱۰۰ روز پس از آغاز کارش گزارش دقیقی از وضعیت گذشته و حال شهرداری تهران و برنامه‌های خود برای اداره پایتخت ارائه کند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

شهردار تهران از ولخرجی های مدیریت قالیباف انتقاد کرد


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی