کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۴ شغل مناسب برای افراد افسرده که بسیار عالی هستند

حتی در بهترین زمان‌ها هم کار کردن می‌تواند استرس آفرین باشد، اما وقتی با مشکلات سلامت ذهنی یا شرایط دشوار زندگی دست به گریبان باشید، کار کردن می‌تواند تقریبا غیر ممکن به نظر برسد. فرستادن ایمیل، ضرب‌العجل‌های جلسات، و کاغذبازی‌های اداری می‌تواند کاری دشوار به نظر برسد که انگار هیچ پایانی هم برای‌اش نمی‌توان متصور شد. دست و پنجه نرم کردن با افسردگی و سایر مشکلات ذهنی می‌تواند به نوبه‌ی خود یک شغل و کار به حساب بیاید، اما حتی وقتی درگیر این ناراحتی هستید، شغل هایی وجود دارند که با شرایط شما سازگار هستند، و حتی می‌توانند برای سلامت ذهن‌تان مفید باشند! در اینجا با ما همراه باشید تا چند شغل مناسب برای افراد افسرده را به شما معرفی کنیم.

شغل مناسب برای افراد افسرده

۱. باغبانی شغل مناسب برای افراد افسرده

کار کردن با گل‌ و گیاه را دوست دارید؟ باغبانی می‌تواند شغل مناسبی برای‌تان باشد. انواع زیادی از مشاغل در این صنعت وجود دارد، از صحنه‌آرایی حرفه‌ای، تا مراکز باغبانی، تا باغ‌های گیاهشناسی و گلخانه‌ها. اگر دست سبزی داشته باشید، باغبانی می‌تواند شغل کم استرس بی نظیری باشد که از مهارت‌های‌تان بهترین استفاده را ببرید. گیاهان برای سلامتی هم خوب هستند و می‌توانند هم به لحاظ جسمی و هم ذهنی شما را تقویت کنند.

۲. برنامه نویسی کامپیوتر

اگر چارچوب ذهنی فنی و در زمینه‌ی کار با کامپیوتر مهارت دارید، برنامه نویسی کامپیوتر می‌تواند جایگزین شغلی خوش آتیه ای برای‌تان باشد. تقاضا برای برنامه‌نویسان کامپیوتر همیشه بالا است، و اغلب نسبت به سایر حرفه‌ها دستمزدهای بالایی دریافت می‌کنند. منابع آنلاین بسیاری برای یادگیری کدها وجود دارد، و همین طور طیف متنوعی از کارگاه‌های و برنامه‌های آموزشی و ارائه مدرک. برای شما که تازه شروع کرده‌اید، جهت محک زدن مهارت‌تان ساختن یک اپلیکیشن یا بازی ساده کفایت می‌کند، یا کار داوطلبانه در کسب و کارهای کامپیوتری محلی جهت تقویت رزومه‌تان.

مطلب مرتبط: ۱۲ توصیه طلایی برای پیدا کردن شغل مناسب

۳. جنگلبانی / محیط‌بانی

کار کردن به عنوان یک جنگلبان می‌تواند فرصت شغلی مناسب و حیرت انگیزی برای کسانی باشد که طبیعت گردی را دوست دارند و همچنین کمک کردن به مردم را برای لذت بردن از اوقات فراغت‌شان در دل طبیعت. بسیاری از جنگل‌های ملی سرتاسر کشور برنامه‌ی کارآموزی تابستانه دارند که برای افراد جویای شغل جنگلبانی زمینه و بستر لازم را فراهم می‌آورد. جنگلبانان درباره‌ی طبیعت، مهارت‌های بقا، چادر زدن، کوله پشتی بستن، و غیره چیزهایی یاد می‌گیرند. آن‌ها همچنین معمولا بین زمان‌های تنهایی و زمانی که با سایر همکارانی که عاشق شغل‌شان هستند می‌گذرانند تعادل خوبی برقرار می‌کنند.

۴. کتابخانه دار شغل مناسب برای افراد افسرده

اگر کتاب‌ها عشق شما در زندگی هستند، کار کردن در کتابخانه می‌تواند گزینه‌ی شغلی فوق‌العاده‌ای برای‌تان باشد. در حالی که اکثر موقعیت‌های شغلی کتابخانه‌داری تمام وقت نیازمند مدرک ارشد در علوم کتابداری هستند، بسیاری از کتابخانه‌ها تکنسین‌های کتابخانه را نیز استخدام می‌کنند که انجام بعضی امور کمک می‌کنند مانند قسمت میز بازگردانی کتب، قفسه‌چینی و مرتب کردن کتاب‌ها، اسکن و بارگذاری اسناد، و کمک به مراجعین جهت پیدا کردن کتاب‌ها و منابع‌ مورد نظرشان. کتابخانه‌های عمومی برای خوب ساختن دنیای امروزی یک ضرورت به حساب می‌آيند، بنابراین اگر احساس می‌کنید دوست دارید دنیا را تغییر بدهید این شغل را انتخاب کنید.

مطلب مرتبط: ۶ جمله طلایی که تصمیم گیری برای ترک شغل را راحت می‌کند

۵. خدمات پستی

کار کردن به عنوان یک پستچی می‌تواند گزینه‌ی شغلی عالی برای کسانی باشد که با مشکلات سلامت ذهنی درگیر هستند. در حالی که ساعت‌ها و مکان کاری می‌تواند بسته به موقعیت متفاوت باشد، کارکنان خدمات پستی می‌توانند از زمانی که در فضای بیرون و در تعامل با آدم‌ها در طول روز سپری می‌کنند لذت ببرند و در عین حال زمان تنهایی و خلوت خودشان را هم داشته باشند. کارکنان پست اغلب می‌توانند با کسانی که بسته یا نامه تحویل‌شان می‌دهند روابط خوبی ایجاد کنند، که به ارتباطات پایدار و با دوام با افرادی منجر می‌شود که در حال خدمت رسانی به آن‌ها هستند. و به عنوان یک شغل دولتی، کار پست معمولا حقوق و مزایای آبرومندانه‌ای دارد.

۶. نسخه برداری / رو نویسی

اگر شنوایی خوب و مهارت‌های تایپی قدرتمندی دارید، کار کردن به عنوان نسخه بردار ممکن است درست مناسب حال شما باشد. نسخه بردارها آوا و صوت را برای مشتریان مختلف به متن تبدیل می‌کنند، من جمله برای کسانی که در حوزه‌های پزشکی، حقوقی و … هستند. نسخه بردارها می‌توانند از مزایای کار کردن در خانه نیز بهره مند شوند، چون اکثر کار نسخه برداری را می‌توان از راه دور هم انجام داد. به عنوان یک مزیت دیگر، نسخه برداری معمولا وقت خلوت و تنهایی خوبی در اختیارتان قرار می‌دهد، که برای کسانی که خیلی زود از تعاملات اجتماعی کلافه می‌شوند کاملا مناسب و مفید است.

مطلب مرتبط: ۹۸ بهترین ایده کسب و کار با سرمایه کم برای سال ۹۸

۷. حفاظت و امنیت (نگهبانی)

مهم نیست کجا زندگی می‌کنید، معمولا در ناحیه‌ی شما موقعیت‌های شغلی برای منصب نگهبانی و انتظامات وجود خواهد داشت. نگهبان‌ها می‌توانند در حوزه‌های مختلفی مشغول به کار شوند، از ساختمان‌های اداری شرکت‌ها، تا موزه‌ها، تا اماکن ساخت و ساز و ساختمان‌های قدیمی. بسیاری از شرکت‌ها به نگهبان‌هایی نیاز دارند تا شیفت‌های شب را پوشش دهند، که اگر شما هم جزو شب زنده‌داران باشید از این شغل لذت خواهید برد. همچنین برای پرداختن به سایر علایق‌تان، مطالعه، یا گوش دادن به موسیقی نیز وقت کافی خواهید داشت.

۸. بازارپردازی شغل مناسب برای افراد افسرده

آیا دلتان می‌خواهد موقع کار کردن ورزش هم بکنید!؟ پس بازارپردازی انتخاب شغلی فوق‌العاده‌ای برای شما خواهد بود. اکثر فروشگاه‌های بزرگ به بازارپرداز نیاز دارند تا کمک‌شان کند اقلام و کالاها را از کامیون بارگیری و در فروشگاه ذخیره کنند. این برای کسانی که به دنبال شغلی فعال و بدون الزامات کارهای ذهنی طاقت فرسا هستند مناسب است. شیفت‌ها اغلب صبح‌های زود و اواخر شب هستند که برای کسانی که کار کردن در ساعات غیر معمول را دوست دارند عالی است. حتی وقتی درگیر بیماری ذهنی هستید، محیط کاری کم استرس، ورزش و تحرک زیاد، و برنامه‌ی انعطاف پذیر می‌تواند شغل بازارپردازی را به شغلی ایده‌آل برای تان تبدیل کند.

۹. کسب و کارهای کوچک

اگر از دنیای کسب و کار و شرکت‌های بزرگ خسته شده‌اید، بهتر است به فکر پیدا کردن شغلی در زمینه‌ی کسب و کارهای کوچک باشید. با آنکه دستمزدها ممکن است بالا نباشد، اما اکثر کسب و کارهای کوچک فرهنگ خصوصی و شخصی‌تری دارند، و برای کسانی که مشکل سلامت ذهنی یا ناراحتی‌های دیگری دارند انعطاف پذیر است. وقتی به کار کردن در کسب و کارهای کوچک فکر می‌کنید، مهم است به دنبال افرادی باشید که به نظرتان گزینه‌ی مناسبی هستند. کسب و کارهای کوچکی طیف متنوعی از موقعیت‌های استخدامی در تقریبا هر صنعتی فراهم می‌آورند، و اگر به دنبال کشف حرفه‌ای جدید هستید می‌توانند راهی عالی برای اقدام در این زمینه باشند.

مطلب مرتبط: ۱۰ پر استرس ترین شغل جهان در ۲۰۱۸

۱۰. رانندگی کامیون شغل مناسب برای افراد افسرده

از شغل فعلی‌تان خسته شده‌اید و هوس جاده های بلند به سرتان زده‌ است؟ رانندگی کامیون می‌تواند فرصت فوق‌العاده‌ای برای کشف شغل جدید و همچنین بخش‌های متفاوتی از کشور باشد. همیشه درخواست برای رانندگان کامیون حرفه‌ای بالا است و آن‌ها می‌توانند کارهای بسیای دز این صنعت پیدا کنند. اگر شما هم از کشف مکان‌های جدید، و تنهایی کار کردن لذت می‌برید، رانندگی کامیون واقعا شغل مناسبی برای شما خواهد بود. اکثر رانندگان کامیون باید برای یادگیری نحوه‌ی کار کردن با وسیله‌ی نقلیه‌شان به مدرسه بروند و تست‌ مربوطه را با موفقیت بگذرانند تا گواهی‌نامه‌ی پایه یک بگیرند.

۱۱. تدریس خصوصی

برای کسانی که در حوزه‌های دانشگاهی پیشرفته هستند و از کمک کردن به دیگران جهت یادگیری و درک مفاهیم دشوار و پیچیده و بهتر عمل کردن در درس و مشق لذت می‌برند تدریس خصوصی می‌تواند یک گزینه‌ی شغلی فوق‌العاده باشد. تدریس خصوصی اغلب پر درآمد است و معمولا ساعات کاری قابل تنظیمی در بعدازظهرها، شب‌ها، و آخر هفته ها دارد. اگر تخصص دانشگاهی بخصوصی دارید، می‌توانید نرخ‌های بالاتری نیز دریافت کنید. برنامه‌های دانشگاهی و موسسات تدریس خصوصی اغلب فرصت شغلی عالی برای کسانی هستند که می‌خواهند با یک سری آدم مشخص و ثابت شده کار کنند و همچنین پرداخت مزدشان بی دردسر باشد.

۱۲. دورکاری شغل مناسب برای افراد افسرده

آیا هیچ وقت دوست داشته اید از توی منزل کار کنید؟ مشاغل آزاد /دورکار می‌توانند راهی عالی برای لذت بردن از انعطاف پذیری و مزایای کار از راه دور باشند آن هم در عین حالی که برنامه‌ی خودتان را دارید و هر وقت برای‌تان مناسب باشد می‌توانید کار کنید. مشاغل آزاد/دورکار متنوعی در صنایع مختلف وجود دارد مانند نویسندگی، طراحی، برنامه نویسی کامپیوتر، نسخه برداری، و کارهای اداری. وقتی یک پایگاه مشتری راه انداختید، می‌توانید از درآمد ثابت لذت ببرید و در عین حال رئیس خودتان باشید. وقتی با مشکلات ذهنی دست و پنجه نرم می‌کنید، آزادی و انعطاف پذیری که مشاغل دورکار به شما ارائه می‌دهند واقعا برای‌تان عالی و مناسب خواهد بود و چه بسا باعث آرامش روح و روان‌تان می‌شوند.

۱۳. تبدیل سرگرمی به شغل

اگر سرگرمی دارید که دوست دارید آن را به یک سطح بالاتر ارتقاء دهید، اغلب گزینه‌های شغلی وجود دارند که با مهارت‌هایی که از قبل خودتان کسب کرده‌اید به خوبی سازگار و هماهنگ هستند. تبدیل سرگرمی به شغل گزینه‌ای عالی برای کسانی است که به یک موضوع یا فعالیت علاقه‌ی زیادی دارند و می‌خواهند بیشتر به کشف و کند و کاو آن بپردازند. چه شما واقعا به کتاب، پخت و پز، نجاری، فیتنس، یا هر موضوع دیگری علاقه داشته باشید، معمولا یک فرصت شغلی مناسب برای‌تان وجود خواهد داشت.

یک گزینه‌ی عالی کار کردن برای سازمان‌هایی است که به مردم نحوه‌ی پرورش مهارت‌هایی خاص را یاد می‌دهند. کسانی که کار دست انجام می‌دهند و اقلام فیزیکی خلق می‌کنند، می‌توانند آن‌ها را به صورت آنلاین در سایت‌های خرید و فروش اینترنتی به فروش برسانند. در حالی که تبدیل سرگرمی به شفل ممکن است خودش کار باشد، معمولا فعالیتی پربازده نیز هست که تمام توان شما را به کار می‌گیرد و اجازه می‌دهد به کشف چیزهایی بپردازید که از قبل به آن‌ها علاقه داشته‌اید.

۱۴. کسب و کار های شخصی

می خواهید رئیس خودتان باشید؟ پس به فکر باشید تا به یک کارآفرین تبدیل شوید و کسب و کار خودتان را راه بیندازید. با آنکه ممکن است جنبه‌های استرس آوری در زمینه‌ی مخاطرات و کارهای جدیدی از این دست وجود داشته باشد، اما اغلب می‌تواند پادزهری تمام عیار برای ناکامی و استیصال ناشی از دنیای کارهای شرکتی باشد. وقتی با یک ناراحتی ذهنی و روانی درگیر هستید، کار کردن برای خودتان در زمینه‌ی چیزی که به آن علاقه دارید می‌تواند الهامی را که برای انجام کارهای متفاوت و مهم نیاز دارید به شما ارائه کند. شروع و راه انداختن کسب و کار خودتان می‌تواند آزادی را که برای کار کردن – به وقت توان – نیاز دارید به شما بدهد و همچنین زمان فراغت لازم را در وقت ضرورت.

وقتی با مشکل روحی و روانی درگیر هستید، کار کردن غیر ممکن به نظر می‌رسد و با باقی جنبه‌های زندگی‌تان در تعادل نخواهد بود. اما گزینه‌های شغلی بسیاری وجود دارد که می‌تواند برای شما عالی باشد، و حتی می‌تواند باعث شکوفایی و پیشرفت‌تان شود!


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: betterhelp

۱۴ شغل مناسب برای افراد افسرده که بسیار عالی هستند


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی