کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ ایده جالب برای شروع کارآفرینی با سرمایه کم

فرصت‌های کارآفرینی متعددی وجود دارند که برای شروع آن به هزینه‌ی کمی نیاز دارند یا حتی ممکن است به هیچ هزینه‌ای نیاز نداشته‌باشند و شما لازم است برای شروع کارآفرینی با سرمایه کم به مهارت‌ها، توانایی‌ها و تجربیات‌تان فکر کنید، واقع‌گرا باشید و تصمیمات‌تان را تجزیه و تحلیل کنید. تصور کنید هر روز به مدت چند ساعت هدایت کسب و کارتان را برعهده دارید. اگر با چنین روال کاری کنار می‌آیید، می‌توانید طرح‌تان را اجرایی کنید و به کارتان ادامه دهید. در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید تا ایده های جالبی برای شروع یک کسب و کار کارآفرینانه را با هم مرور کنیم.

ایده جالب برای شروع کارآفرینی با سرمایه کم

ایده های جالب برای شروع کارآفرینی با سرمایه کم

۱. ایجاد سایت لباس کرایه ای

کسب و کار کرایه دادن لباس یکی از ایده های خوبی است که در این روزگار گران شدن لباس و البته افزایش چشم و هم چشمی ها که کسی حاضر نیست لباس تکراری در ۲ مهمانی بپوشد بسیار عالی است.فکرش را بکنید که خانم های زیادی هستند که لباس مجلسی های بسیار نو و شیک و خوبی دارند اما فقط یکبار پوشیده اند و برای مهمانی بعدی حاضر نیستند دوباره همان لباس را بپوشند در حالی که یک بانوی دیگر برای مهمانی مورد نظرش دنبال همان لباس است. کافی است با یک مغازه خشکشویی قرارداد ببندید و با تضمین کرایه دادن لباس های تمیز و سالم کلی مشتری برای خودتان جمع کنید.  این یک کسب و کار جانبی است که می‌توان به عنوان شغل خانگی هم آن را شروع کرد. حتی ممکن است موقع اداره‌ی یک بوتیک سودآوری را افزایش دهد چون راهی منحصر به فرد برای تبلیغ محصول به شمار می‌رود. به اجاره گذاشتن البسه و پوشاک وسعت و اهمیت خود را حفظ می‌کند چون تقاضای سازمان‌دهنده‌ها شاغل در موسسات آموزشی، تئاترها، جشن‌های عروسی و غیره همچنان رو به فزونی است.

۲. تولید محتوا

فرقی نمی‌کند آگهی می‌نویسید یا مقاله یا کتاب الکترونیکی، محتوا باید توسط فردی نوشته شود. یکی از جاهایی‌که بیشترین تقاضا برای خلق محتوا وجود دارد، در بخش شبکه‌های اجتماعی است. تولید محتوا یک فرآیند کم‌هزینه است، زیرا تنها چیزی که نیاز دارید یک کامپیوتر است و یک ارتباط اینترنتی سرعت بالا، و همچنین یک برنامه‌ی خاص گرافیکی (یا دیگر نیازهای نرم‌افزاری) که ممکن است هزینه‌ی راه‌اندازی داشته‌باشد. به‌هرحال، جدای از این‌ها، تنها چیزی که باید برای تولید محتوا صرف کنید زمان است. می‌توانید از خدماتی مانند ویکی محتوا برای جا افتادن در بازار و ایجاد حلقه‌ی مشتریان خود استفاده کنید. با این ایده شما می توانید افرادزیادی را هم به کار بگیرید و برای خودتان و آنها کار ایجاد کنید و خدمات خود را به افراد یاسازمان هایی که به آننیاز دارند بفروشید.

مطلب مرتبط: ایده های کسب و کار جدید : ۱۰ بهترین ایده برای شروع یک استارت آپ

۳.  مبادله‌ی کتاب یا خدمات آموزشی

راه‌اندازی یک کسب و کار در زمینه‌ی تبادل کتاب برای دانشجویان مهندسی، پزشکی و کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار (MBA)،‌ یک ایده‌ی بی‌نظیر است.

همانطور که می‌دانیم، هزینه‌های آموزش و تحصیل به شدت افزایش یافته‌است از این‌رو دانشجویان از ایده‌ی مبادله‌ی کتاب یا اجاره‌ی آن استقبال خواهند کرد. در این ایده‌ی کسب و کار شما می‌توانید کتاب اجاره دهید یا این‌که تقاضای مبادله کنید.

۴. راه اندازی صفحه مخصوص عکس نوشته یا دست‌نوشته

خیلی از آدمها دلشان می‌خواهد جملات انگیزشی با تصاویر زیبا در صفحاتشان منتشر کنند. خیلی ها هم دلشان میخواهد دست نوشته ها و دلنوشته های عاشقانه، انگیزشی، غمگین، شاد، طنز و غیره را هر رزو بخوانند. خب شاید وقتش رسیده که شما چنین صفحه ای ایجاد کنید و تمام این متون را ازسراسر وب یکجا جمع کنید  و با مقوله بندی و مرتب کردنشان برای خودتان یک وبلاگ پرطرفدار بسازید که پس از مدتی بتوانید ازآن درآمدزایی کنید.

مطلب مرتبط: ۱۰ چیز از راه اندازی کسب و کار جدید که هیچکس به شما نمی‌گوید

۵. درست کردن کتاب صوتی

حتما تا به حال پیش آمده کتابی را بخوانید و با خودتان بگویید کاش نسخه صوتی این کتاب همراهم بود تا توی اتوبوس و مترو و تاکسی هم بهش گوش میدادم. خب اگر صدای خوبی دارید(و حتی اگر ندارید!) یک کتاب کوتاه و جذاب انتخاب کنید و با صوت و تلفظ و ادای درست کلمات بخش های جذاب آن را بخوانید و ضبط کنید. میتوانید ابتدا از پخش کردن برخی فصول کتاب کوچک و جالبتر شروع کنید و بعدها با کسب اجازه از مولف و مترجم و نویسنده کل کتاب را با آوای خودتان بخوانید و نسخه صوتی را بفروشید.

۶.  درست کردن فایلهای آموزشی تمام دروس

یادتان میآید وقتی دانش آموز یا دانشجو بودید در برخی دروس ضعیف بودید و دلتان می خواست یک نفر غیر از معلم به شما کمک کند؟ خب همین ایده را برای سال پایینی ها پیاده کنید و جوانترین مربی آموزشی مدرسه یا دانشگاه شوید که البته کسب درآمد هم برایتان دارد. چند نفر از دوستان تان را که هرکدام در یک درس تخصص دارند را جمع کنید و برای همه رشته ها محتوای آموزشی درست کنید.

۷. سازنده ی زیورآلات دستی

شما می‌توانید از خلاقیت‌تان در ساخت مصنوعات دستی مانندگردنبند و گوشواره بهره بگیرید. می‌توانید از سیم، مهره و چند ماده‌ی دیگر استفاده کنید، آن‌ها را کنار هم بگذارید و زیورآلاتی منحصر به فرد بسازید. شما می‌توانید حاصل دست‌تان را به‌صورت آنلاین یا در فروشگاه‌های محلی و نمایشگاه‌ها بفروشید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار باده- پریسا جعفری

منبع: fodaysolutions

۷ ایده جالب برای شروع کارآفرینی با سرمایه کم


 

مطالب مرتبط

برچسب ها

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی