کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

شروع ماه رمضان ۹۸ چه روزی است: ۱۰ نکته مهم که همین امروز باید بدانید

اینکه شروع ماه رمضان ۹۸ چه روزی است سوالی است که بسیاری از مسلمانان جهان در ماه شعبان می پرسند و در این نوشتار علاوه بر اینکه به این سوال مهم پاسخ می دهیم نکات بسیار ضروری قبل از ورود به ماه مبارک رمضان را نیز بیان میکنیم که دانستن آنها خالی از لطف نیست.

شروع ماه رمضان ۹۸ چه روزی است

شروع ماه رمضان ۹۸ و پایان آن

شروع ماه رمضان ۹۸ روز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ شمسی مصادف با ۶ می ۲۰۱۹ میلادی است و روز آخر ماه رمضان ۹۸ روز سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸ شمسی مصادف با ۴ ژوئن ۲۰۱۹ میلادی است.

۱۰ نکته مهم درباره ماه رمضان

۱. رفع تشنگی در ماه رمضان

در سال‌های اخیر، ماه رمضان در بیش‌تر کشورهای اسلامی با روزهای بلند و گرم فصل تابستان و بهار هم‌زمان شده است و امسال هم شروع ماه رمضان ۹۸ در اواسط اردیبهشت ماه است. بنابراین خوب است که در خصوص رفع تشنگی در ماه رمضان و پیشگیری از عطش در طول روز نکات مهمی بدانید که می‌توانید هنگام خوردن سحری آن‌ها را مد نظر قرار دهید.

لطفا برای آگاهی از روش‌هایی برای کاهش تشنگی در هنگام روزه داری به مقاله ۲۴ روش برای کاهش تشنگی در هنگام روزه داری مراجعه کنید.

 

۲. لاغری در ماه رمضان

روزه گرفتن راه بی‌خطری برای کاهش وزن است چون مطالعات بسیاری نشان داده‌اند که روزه متناوب به بدن اجازه می‌دهد نسبت به رژیم‌های معمول سلول‌های چربی را به نحو موثرتری بسوزاند.

در مقاله ۶ بهترین راه های کاهش وزن و لاغری در ماه رمضان که معجزه می‌کنند بهترین راه های کاهش وزن و لاغری را بدانید.

 

۳. برنامه غذایی منحصر به فرد ۳۰ روزه

در طول ماه رمضان، سوای عبادت و دلواپسی ها بابت نحوه ارتقاء سطح معنویت خود، بسیاری از آدم‌ها فکرشان به این مشغول می‌شود که در ۳۰ روز پیش رو برای افطاری و سحری چه چیزی بپزند و تهیه کنند. یک یا دو هفته قبل از رمضان گشت و گذارهای متعدد برای خرید آغاز می‌شود. در طول اولین روزهای ماه رمضان، بعضی از آدم‌ها مسرفانه‌ترین وعده‌های غذایی را تهیه می‌کنند بدون آنکه به تاثیر آن بر سلامتی‌شان فکر کنند، به خصوص وقتی که باید برای ادای نماز‌های طولانی مدت‌ها رو به قبله بایستند.

در این مقاله ۳۰ برنامه غذایی افطاری و سحری برای لاغری در ماه رمضان که بسیار کامل و عالی است برای شما آماده کرده ایم .

 

۴. راهنمای مصرف غذاهای سالم در ماه رمضان

تغذیه در ماه رمضان آداب خودش را دارد. روزه‌ی خود را با یک ضیافت مفصل که باعث اضافه وزن‌تان شود، افطار نکنید. اگر مواظب خودتان نباشید، غذا هایی که هنگام افطار و سحر مصرف می‌کنید افزایش وزن را برایتان به دنبال خواهند داشت. دکتر رزین محروف، متخصص بیهوشی از دانشگاه آکسفورد در این زمینه معتقد است: خوردن غذا های مفصل و سنگین هنگام افطار برای بدن زیانبار است. او توصیه می‌کند روزه‌داری در ماه مبارک رمضان را با یک نظم و انضباطی همراه کنید، و از این فرصت برای کاهش وزن نیز بهره بگیرید.

مقاله تغذیه در ماه رمضان :راهنمای مصرف غذاهای سالم در ماه رمضان هرآنچه در این باره نیاز دارید به شما می گوید.

 

۵. توصیه های مصرف دارو در ماه رمضان

توصیه های مصرف دارو در ماه رمضان نکته بسیار مهمی است که افراد مبتلا به برخی بیماری ها مثل دیابت، اختلالات کلیوی، کبدی و زخم‌های گوارشی فشارخون، چربی خون، بیماری های قلبی عروقی، روده تحریک‌پذیر، بیماری‌های اعصاب و روان و آسم و یا بانوان باردار و شیرده پیش از اقدام به روزه‌داری باید حتما با پزشک معالج خود مشورت کنند، چرا که تغییر یا کاهش دوز مصرفی دارو می‌تواند منجر به عدم کارآیی دارو، بروز اثرات جانبی و تشدید بیماری شود.

مقاله ۱۰ نکته مهم از مصرف دارو در ماه رمضان که حتما باید بدانید را بخوانید تا بهترین توصیه های دارویی ماه مبارک را بدانید.

 

۶. برنامه ویژه ورزشی و غذایی ماه رمضان

برای این که بتوانید در ماه مبارک رمضان به تناسب اندام مناسب برسید و از تمام مزایای روزه برخوردار شوید برای هر روز یک برنامه غذایی و یک برنامه ورزشی پیشنهاد می شود. این برنامه کاملا مبتنی بر یافته های علمی است و باعث می شود شما در پایان ماه مبارک رمضان نه تنها اضافه وزن پیدا نکرده باشید بلکه با سم زدایی از بدن در اثر تغذیه سالم به اندامی سالم تر و متناسب تر رسیده باشید.

برنامه غذایی برای ماه رمضان که در این جا معرفی می شود توسط کارشناسان پزشکی و تغذیه و بر اساس شیوه تغذیه اسلامی از میان غذاهای حلال نوشته شده است. این برنامه یک دستورالعمل کامل با وعده‌ها‌ی غذایی سالم است که صرفا برای ماه مبارک رمضان تدارک دیده شده است . به عبارت دیگر یک رژیم غذایی متنوع و متعادل کم شکر و کم چربی را مخصوص ماه مبارک رمضان به شما پیشنهاد می‌دهد. این برنامه از پنج گروه اصلی مواد غذایی به نسبت های متناسب نیز بهره برده است.

مقاله ۳۰ برنامه غذایی و ورزشی برای ماه رمضان برای راهنمایی درباره برنامه های ورزشی و غذایی واقعا بسیار عالی است.

 

۷. سلامتی و شادابی در ماه رمضان

سلامت تغذیه در رمضان از سوی متخصصان تغذیه بسیار تأکید شده است. فردی که روزه می‌گیرد نیاز به تغذیه‌ای غنی و خوب دارد که بتواند انرژی لازم را برای انجام کارهای روزمره به‌دست آورد.

مقاله ۵ توصیه‌ی سلامت تغذیه در رمضان به شما کمک میکند به این شادابی و سلامتی دست یابید.

 

۸. برنامه های ورزشی و تغذیه سالم

پژوهش‌ها حاکی از مزایای قلبی عروقی روزه‌ در ماه رمضان هستند.  بیش‌تر مردم ماه مبارک رمضان را با ضعف و تحلیل عضلات همراه می‌دانند. برخی تصور می‌کنند تنها در این ماه می‌توانند لاغر شوند در حالی‌ که بسیاری از خانم‌ها در این ماه افزایش وزن هم پیدا می‌کنند. همه چیز با افزایش شتاخت ما از تغذیه، روش‌های آب‌رسانی و بهبود چربی‌سوزی و هورمون‌های ماهیچه‌ساز و البته آماده‌سازی همراه است. اگر در برنامه‌ریزی موفق نباشید، برنامه‌ی شکست را اجرا کرده‌اید! علاوه بر این با بدنی بیمار، خسته و ذهنی آشفته چه‌طور می‌توان جنبه‌ی معنوی ماه رمضان را بالا برد؟

در مقاله بیش از ۳۰ نکته از برنامه های ورزشی و تغذیه سالم در ماه رمضان تمام توصیه هایی که نیاز دارید آورده شده است.

 

۹. یافته های یک عصب شناس آمریکایی درباره روزه

یک عصب‌شناس تلاش داشته‌است تا اثرات روزه بر مغز را نشان دهد و در این باره صحبت کند چرا داروسازی‌های بزرگ آن را مطالعه نمی‌کنند. مارک متسون، رییس فعلی آزمایشگاه عصب‌شناسی در مرکز ملی کهن‌سالی امریکا به شما می گوید که با روزه داری چه اتفاق عجیبی در مغز رخ می دهد.

در این مقاله اثرات روزه بر مغز از دیدگاه یک عصب شناسبزرگ شما را حیرت زده میکند.

 

۱۰. مهمترین فواید روزه گرفتن

روزه گرفتن و روزه داری با نام رمضان و مسلمان جماعت عجین و در هم تنیده شده است اما حقیقت آن است که ادیان و مذاهبدیگری مانند هندوئیسم، بودیسم، و مسیحیت نیز آیین روزه گرفتن را به جا می‌آورند. با وجود این، امروزه آدم‌های بسیار زیادی هستند که نه فقط به خاطر دلایل اعتقادی بلکه به دلایل مختلف دیگر نیز روزه‌داری می‌کنند؛ مثل ورزشکاران که برای بهبود وضعیت سلامت‌شان روزه می‌گیرند. و این به خاطر آن است که روزه گرفتن فایده های زیادی برای سلامتی دارد که بسیاری از مردم از آن‌ها بی‌خبر هستند.

در مقاله ۲۵ مهمترین فواید روزه گرفتن برای سلامت جسمی و روحی این فواید مهم آمده است.


تحریریه سایت کسب و کار بازده- پریسا جعفری

منبع: پاورآوپازیتیویتی

شروع ماه رمضان ۹۸ چه روزی است: ۱۰ نکته مهم که همین امروز باید بدانید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی