کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

شارژ موبایل با فوتوسنتز گیاهان گلدانی

هنگامی که مادر طبیعت ایده‌ی فوتو سنتز را مطرح کرد، احتمالا انتظار نداشت کابل‌های یو اس بی‌ هم وارد این عرصه شود. افسوس، هیچ پیشرفت خاتمه‌داری وجود ندارد.

شارژ موبایل

شارژ موبایل با فوتوسنتز گیاهان گلدانی

یک شرکت استارت آپ(نو بنیاد) اروپایی درحال‌حاضر، ابزار چالش برانگیزی را ایجاد کرده است که به شما این امکان را می‌دهد تا تلفن همراه‌تان را با گیاه‌های گلدانی‌تان شارژ کنید. این سیستم که بیو لایت(Bioo Lite) نام دارد، انرژی فوتو سنتز را مهار می‌کند و تنها با استفاده از آب، خاک و هر گیاه خانگی معمولی جریان الکتریسیته تولید می‌کند ( احتمالا نام نیروگاه برقی را برای‌اش پیشنهاد دادیم، ولی خوب هیچ کس از ما چیزی نپرسید)

به گفته‌‌ی طراحان، انرژیِ خروجی سیستم بیو لایت معادل با شارژ یو‌ای بی‌از طریق کامپیوترهای رومیزی یا لپ تاپ است و می‌تواند در طول ۲۴ ساعت تا نهایتا ۳ شارژ کامل را برای بیشتر گوشی‌های هوشمند یا تبلت‌ها ارائه دهد.

شارژ موبایل

شارژ موبایل با فوتوسنتز گیاهان گلدانی

سیستم بیو لایت در واقع نسخه‌ی کوچک‌شده‌ای از هسته‌ی فناوری زیستیِ این شرکت است که از پانل‌های مدفون شده‌ در زیر خاک استفاده می‌کند تا انرژی را از فرآیند طبیعی فوتوسنتز بگیرد. پانل‌های بزرگتر می‌توانند زیر قطعات باغچه مدفون شوند، یا پانل‌های کوچکتر می‌توانند همراه با گلدان‌های خانگی استفاده شوند.

جزییات فنی که در صفحه‌ی ایندی‌گوگو وجود دارند کمی گیج‌کننده هستند، ولی فناوری‌های مشابه درحال‌حاضر در جریان هستند. نمودارها نشان می‌دهند که سیستم بیو لایت با پردازش میکروارگانیسم‌های دفع شده توسط سیستمِ ریشه‌ی گیاه، انرژی تولید می‌کند. طبق گفته‌ی توسعه دهندگان، این فرآیند هیچگونه تاثیری منفی بر فرآیند فتوسنتز یا سلامت گیاه ندارد.

در هر مورد، این تیم تضمین می‌کند که سیستم بیو لایت قادر خواهد بود یک گوشی هوشمند استاندارد را حداقل دو یا سه بار در روز برای حداقل ۵ سال شارژ کند. یک فیش یو اس بی‌به گونه‌ای طراحی شده است که با بیش‌تر دستگاه‌های موبایل سازگار باشد. تمام انواع گیاهان خانگی باید همین نتیجه را داشته باشند، اگر چه این تیم خاطر نشان کرد که بعضی گیاهان بیش‌تر از دیگر گیاهان برق تولید می‌کنند. برای مثال، کاکتوس برای این کار پیشنهاد نمی‌شود.

شارژ موبایل

شارژ موبایل با فوتوسنتز گیاهان گلدانی

شرکت فناوری‌های آرکاین، شرکتی که در پسِ سیستم بیو لایت قرار دارد، در صدد است نخستین‌سری‌ را قبل از دسامبر عرضه کند. پیشنهادهای ویژه‌ی اولیه در صفحه‌ی ایندی گوگو به فروش رسیده اند، ولی به نظر می‌رسد که حدودا با مبلغ ۱۳۵ دلار امریکا، یک گلدان بیولایت تک را برای خرید عید می‌توانید در اختیار داشته باشید. گلدانی بدون گیاه.

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده: گلن مک دوتالد

منبع: نیوز دیسکاوری

//بازده//

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی