کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ کار برای شاد بودن در محل کار

شاد بودن در محل کار می تواند به ما کمک کند تااز فرصت های پیش رویمان بیشترین استفاده را ببریم. ناراضی بودن از محیط کار یکی از عمده‌ترین مشکلات در زندگی امروز است، در این شرایط باید به فرصت‌ها بیندیشیم و به این مهم توجه داشته باشیم که هر روز می‌توان کار جدیدی انجام داد. در ادامه به ۶ کار برای شاد بودن در محل کار و  تبدیل غم و اندوه به شادی و شوق زندگی آمده است که اثربخشی زیادی خواهد داشت.

شاد بودن در محل کار

۱. تقویت روابط عمومی

تقویت روابط عمومی یکی از این راه‌هاست و یکی از نشانه‌های شاد زیستن، داشتن روابط اجتماعی قوی و گسترده است.

۲. کمک به دیگران در حل مشکلات

این راهکار شاد زیستن بسیار عالی و انجام شدنی است. هنگامی که افسرده و غمگین باشی کارهای اندکی مانند کمک به دیگران می‌تواند کمک کند تا سرحال و شاداب شوید.

۳.برعهده گرفتن مسئولیت

برعهده گرفتن مسئولیت از دیگر راهکارهای شاد زیستن  است. تبدیل شدن به یک مهرهٔ اصلی در محل کار مطمئناً دید فرد را به محیط کار تغییر خواهد داد که این تبدیل شدن باید توسط خود فرد صورت گیرد و کارهایی را که تاکنون انجام شده به گونه‌ای متفاوت انجام دهد.

۴.انجام کارهایی با هدف کسب شهرت و اعتبار

انجام کارهایی با هدف حُسن شهرت و اعتبار نزد دیگران نیز از جمله راهکارهای تاثیرگذار در ایجاد تغییر در زندگی است. بیشتر ما از اینکه دیگران حرف‌های خوبی درباره‌ ما بزنند شاد می‌شویم، وقتی کاری برای بقیه انجام می‌دهیم و آنها را خوشحال می‌کنیم در حقیقت بهانه‌ای برای آنها ایجاد می‌شود تا آن حرکتمان را جبران کنند و در عوض باعث شادی ما شوند.

۵. تمجید و تحسین دیگران

تمجید و تحسین دیگران کار ساده‌ای است که اغلب فراموش می‌کنیم اما اگر می‌دانستیم همین حرکت به ظاهر ساده و بی‌اهمیت چه قدرتی دارد شاید هیچ وقت آن را از یاد نمی‌بردیم و امری بدیهی نمی‌انگاشتیم.

۶.شادی و شادکامی با تصمیمات و اعمال ما اتفاق می‌افتد. به خاطر داشته باش اگر از زندگیت لذت نمی‌بری دگرگونی عظیم در آن ایجاد کن و تکرار آن چه دیروز انجام داده بودی فقط باعث می‌شود فردایت همچون امروزت شود نه چیزی کمتر و نه چیزی بیشتر!


وبگردی تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: لایف هک

۶ کار برای شاد بودن در محل کار


 

 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی