کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

شادترین کشورهای جهان

شادترین کشورهای جهان

سوئیس شادترین آدم‌ها را در جهان دارد. هر پنج ملت نوردیک جزو ۱۰ شادترین کشورهای جهان قرار دارند و آمریکا در رتبه‌ی ۱۵ پس از مکزیک جای گرفته است.

کشورهای کوچک‌تر، رتبه‌های بالای جدول شادترین کشورها را اشغال کرده‌اند.

شادترین

این گزارش را که شبکه‌ی “سامانه‌های توسعه‌ی پاینده‌ی” سازمان ملل تهیه کرده است ملت‌ها را با توجه به پاسخ پرسش‌های ارزش‌یابی زندگی، که در وب‌گاه نظرسنجی جهانی گالوپ گردآوری شده است رتبه‌بندی می‌کند.

متغیرهای این رتبه‌بندی شامل تولید ناخالص داخلی هر فرد یا سرانه، انتظار زندگی سالم، میزان فساد مالی، و آزادی‌های اجتماعی هستند.

نویسندگان این گزارش می‌گویند: “شادی رو به تزاید به عنوان معیاری درست از پیشرفت اجتماعی و هدف‌های سیاست عمومی است.” و خاطرنشان می‌سازند سازمان ملل متحد، یک “قطع‌نامه‌ی شادی و رفاه” را صادر کرده‌است که همه ی کشورهای عضو را ملزم می‌کند چنین متغیرهایی را گردآوری کنند.

187.png

۵ نتیجه‌گیری از گزارش شادی جهان

۱. نمره‌ی میانگین ۱۰ شادترین کشور بیش از ۲ برابر کشورهای قعر جدول است.

۲. تفاوت‌های درآمد(میله‌های آبی در نمودار) یک فاصله‌ی درآمدی ۳ برابری را بین شادترین و ناشادترین نشان می‌دهند.

۳. عوامل اجتماعی و شبکه‌ها که مردم را به هم پیوند می‌دهند مهم‌ترین عامل پس از درآمد است(میله‌های نارنجی در نموداربالا)

۴. نویسندگان این گزارش در مطالعه‌‌ی “تاثیر رکود بر شادی” گفته‌اند با این که اقتصادهای ایسلند و ایرلند در طول رکود مالی ۲۰۰۸ نابود شدند، ولی نمرات این کشورها بالا مانده است چون شهروندان‌شان قوی‌ترین روابط، و تماس‌های اجتماعی در جهان را دارند.

۵. این گزارش شامل مطالعه‌ی دانشمندان عصب‌‌شناسی است که دریافتند شواهد قوی وجود دارد که شما می‌توانید شادی‌تان را به روش‌هایی که در ادامه می‌آیند افزایش دهید: ورزش‌های ذهنی یا مراقبه، اتخاذ رویکردی غیرتجاری به زندگی، و بخشندگی یا فعالیت‌های داوطلبانه.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر پوریانسب

منبع: اجندا

نویسنده: مارک جونز

شادترین کشورهای جهان


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی