کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶۵ سرنشین در سقوط هواپیمای ATR تهران ـ یاسوج جان باختند

بامداد یکشنبه ۲۹ بهمن در سقوط هواپیمای ATR تهران ـ یاسوج در منطقه سمیرم در جنوب اصفهان ۶۵ سرنشین آن شامل مسافران و خدمه جان باخته‌اند. لاشه هواپیما هنوز پیدا نشده است.

۶۵ سرنشین در سقوط هواپیمای ATR تهران ـ یاسوج جان باختند

خبرگزاری‌های ایران پیشتر آمار کشته‌های سقوط هواپیمای ATR تهران ـ یاسوج را ۶۶ نفر اعلام کرده بودند. اما خبرگزاری ایرنا نوشته که نفر شصت و ششم از این پرواز جامانده است.

به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی ، هنوز لاشه هواپیما پیدا نشده است. محمد حسین نصرتی، فرماندار سمیرم در پاسخ خبرنگار ایسنا گفت که به هیچ عنوان امکان ادامه جستجوی هواپیمای سانحه دیده در شب وجود ندارد. فرماندار سمیرم افزود: «با وجود این که جستجوگران علاقمند به ادامه کاوش هستند اما تصمیم بر آن شده که عملیات از ابتدای صبح فردا به صورت زمینی و نیز با بالگرد در صورت بهبود شرایط آب و هوایی، ادامه یابد.»

درگذشت جمعی از فعالان محیط زیست در سانحه هوایی

محمدرضا تابش، رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی، از جان باختن شماری از استادان و متخصصان محیط زیست و منابع طبیعی در سقوط هواپیمای تهران یاسوج خبر داده است. به گزارش ایسنا سه تن از همکاران دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این سانحه کشته شده‌اند.

تابش در اطلاعیه‌ای که در خبرگزاری ایسنا منتشر شده، از جمله نوشته است: «فرسودگی ساختارها و ناتوانی در جلوگیری و مهار حوادث و بحران‌ها به علل مختلف، که اخیرا آثار آن ملموس‌تر است، ناکارآمدی حاکمیت را در اذهان تداعی می‌کند و بی‌اعتمادی مردم را تشدید خواهد نمود و آثار سوئی در پی خواهد داشت».

طباطبایی، مدیر روابط عمومی شرکت آسمان، در گفت‌وگویی با رسانه‌ها گفت هواپیمای تهران ـ یاسوج که صبح یکشنبه از فرودگاه مهرآباد پرواز کرده بود ۵۰ دقیقه پس از پرواز به دلیل شرایط جوی به کوه دنا برخورد کرده است و متاسفانه تمام مسافران و خدمه‌ی این پرواز کشته شده‌اند. به گفته‌ی طباطبایی، این هواپیما حامل ۶۰ مسافر، ۲ مهماندار، ۲ نفر امنیت پرواز و ۲ خلبان و کمک خلبان بوده است. یک کودک نیز جزو قربانیان این حادثه است.

دشواری شرایط خاص جوی

ایسنا به نقل از یک مقام آگاه خبر داد که با توجه به شرایط خاص جوی محل سقوط هواپیما، نیروهای امداد برای رسیدن به محل چند ساعت زمان نیاز دارند. این مقام مسئول گفته که مه سنگین و کوهستانی بودن منطقه باعث شده که شرایط برای دسترسی به محل سقوط این هواپیما دشوار شود. حتی چند بالگردی که به منظور رسیدن به محل پرواز کرده بودند با توجه به شرایط خاص جوی مجبور به بازگشت شدند.

شرکت هواپیمایی آسمان از نظر ایمنی جزو شرکت‌های هواپیمایی خوشنام نیست و در فهرست سیاه اتحادیه‌ی اروپا قرار دارد.

ایران به دلیل تحریم‌های ناشی از مناقشه‌ بر سر برنامه‌ی اتمی خود، سال‌ها از خریدن هواپیماهای مدرن محروم بود. پس از توافق هسته‌ای، قراردادهایی با ایرباس، بوئینگ و ATR برای خرید هواپیماهای جدید منعقد شد و تا کنون حدود ده فروند هواپیمای جدید به ایران تحویل داده شده است.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

۶۵ سرنشین در سقوط هواپیمای ATR تهران ـ یاسوج جان باختند


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی