کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

سقوط قیمت بیت کوین: قیمت بیت کوین کمتر از ۸ هزار دلار شد

سقوط قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال مانند ریپل و اتر همچنان ادامه دارد و در معاملات روزهای گذشته قیمت بیت کوین کمتر از ۸ هزار دلار شده است. که درواقع سی درصد ارزش خود را از دستداده و بدترین روزهای خود را سپری میکند.

سقوط قیمت بیت کوین

سقوط قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال باعث نگرانی بعضی از بانک‌ها و موسسات مالی شده که از طریق کارت‌های اعتباری به مشتریان وام می‌دهند.

چندین بانک در بریتانیا از جمله بانک لویدز، هالیفکس و بانک اسکاتلند خرید بیت‌کوین با کارت‌های اعتباری را ممنوع کرده‌اند که این ممنوعیت از امروز (دوشنبه ۵ فوریه) اجرایی شده است.

در ماه‌های اخیر و در تب و تاب صعود قیمت ارزهای دیجیتال بخصوص بیت‌کوین، بسیاری از مشتریان این بانک‌‌ها، با کارت‌های اعتباری اقدام به خرید کردند ولی هم اکنون که بازار در حال افول است این بانک‌ها نگرانند مشتریان نتوانند بدهی کارت‌های اعتباری خود را پرداخت کنند.

بعضی از موسسات مالی آمریکایی نظیر سیتی گروپ و جی پی مورگان هم دست به ممنوعیت مشابهی زده‌اند.

این قانون البته شامل حساب‌های جاری نمی‌شود.

بیت‌کوین یک روش پرداخت دیجیتال است که بر مبنای رمزنگاری و با شبکه‌ای از کامپیوترها ممکن می‌شود. بیت‌کوین ارزی نیست که بانک مرکزی داشته باشد و نقل و انتقال‌ها با تایید در شبکه ممکن می‌شود.

اعضای این شبکه می‌توانند با حل مسائل ریاضی بیت‌کوین‌های جدید استخراج کنند.

هر بیت‌کوین زنجیره‌ای دیجیتال از سوابق تراکنش دارد ( blockchain) که به صورت توزیع‌شده روی شبکه ذخیره‌سازی و به روزرسانی می‌شود.

زنجیره بیت‌کوین ظرفیت اضافه شدن یک مگابایت اطلاعات در هر ۱۰ دقیقه را دارد.

شرکت فیس‌بوک هم اخیرا اعلام کرده اجازه تبلیغات درباره ارزهای دیجیتال را نخواهد داد.

جهش قیمت بیت کوین از اواخر ماه نوامبر (۲۰۱۷) اتفاق افتاد که ارزش هر بیت‌کوین از ۸ هزار دلار تا نزدیکی ۲۰ هزار دلار در شانزدهم دسامبر پیش رفت و این در حالی بود که در ژانویه پارسال (۲۰۱۷) این ارز دیجیتال حدود هزار دلار معامله می‌شد.

این هجوم بین‌المللی باعث افزایش تقاضا شد و قیمت این ارز دیجیتالی بشدت بالا رفت.

در همان زمان بعضی از فعالان بازار و کارشناسان این افزایش بی‌سابقه قیمت را به “حباب” تشبیه کردند.

این پول مجازی تحت نظارت نهادهای مالی و بانکی خاصی نیست از همین رو می‌تواند بسیاری از نهادهای ناظر را دور بزند که همین مایه نگرانی آنها شده است.

ژاپن از معدود کشورهایی است که پرداخت با بیت‌کوین را به رسمیت می‌شناسد.

با افزایش اشتیاق خرید بیت کوین در ایران بعضی صرافی‌ها اقدام به خرید و فروش بیت کوین کرده‌اند و این در حالی است که بعضی کارگزاران ایرانی هم امکان عرضه آنلاین این ارز دیجیتالی را فراهم کرده‌اند.

بعضی دیگر از شهروندان ایرانی در ماه‌های اخیر از مسدود شدن حساب‌های خود در کارگزاری‌های بین‌المللی عرضه کننده ارزدیجیتال نظیر بیترکس خبر داده بودند.

با توجه به سردرگمی قانونی درباره این ارز دیجیتال بعضی دیگر از مسئولان ایرانی از اساس منکر قانونی بودن معامله آن هستند؛ دست‌کم تا زمانی که در این باره تعیین تکلیف شود.

بانک مرکزی کشورمان در ماه‌های اخیر مکررا درباره معامله بیت کوین و “ریسک” بالای خرید و فروش آن هشدار داده است.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

سقوط قیمت بیت کوین: قیمت بیت کوین کمتر از ۸ هزار دلار شد


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

  1. ناشناس گفت:

    این روزها که در اوایل سپتامبر 2018 به سر می بریم مارکت کریپتوکارنسی روند رو به رشدی دارد … به نظر میرسه براساس سنوات سال های گذشته روند صعودی بازار از همین روزها شروع بشه و تا ابتدای سال 2019 ادامه پیدا کنه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی