کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

سفید کردن دندان با جوش شیرین: ۱۵ روش استفاده از جوش شیرین برای سفیدی دندان

لبخند شما، بخش مهمی از شخصیت شماست. هرچه زیباتر بخندید، با اعتماد به نفس بیشتر به نظر می‌رسید. اما، اگر دندان‌های شما سفید نیستند، لکه ‌دارند  یا رنگ آن‌ها تغییر کرده است، ممکن است قبل از لبخند زدن به دیگران،  فکر کنید! پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا از روش سفید کردن دندان با جوش شیرین نکات بسیار جالبی بدانید و با روش های بسیار آسان اما حرفه ای استفاده از جوش شیرین برای سفیدی دندان آشنا شوید.

دندان‌ها به دلایل مختلف از جمله عدم مراقبت درست، مصرف زیاد قهوه، نوشابه، چای، تنباکو و دیگر محصولات این چنینی، زرد می‌شوند. به این دلایل، لایه نازکی روی مینای دندان قرار می‌گیرد.

می‌توانید با استفاده از محصولات مربوط به دندان، مراجعه منظم به کلینیک‌های دندانپزشکی و انجام درمان‌های دندانپزشکی لازم، دندان‌های خود را سفید کنید. این کارها مضر نیستند اما گاهی وقت‌ها می‌توانند باعث حساسیت خفیف شوند. این محصولات بسیار گران هستند و هر کسی نمی‌تواند از پس هزینه آن‌ها بربیاید. درمان‌های خانگی موثر و زیادی برای سفید کردن دندان‌ها وجود دارد اما جوش شیرین از همه موثرتر است.

سفید کردن دندان با جوش شیرین

آیا جوش شیرین برای سفید کردن دندان‌ها خوب است؟

جوش شیرین یک محصول خانگی است که به شیوه‌های مختلف و برای اهداف مختلف به کار می‌رود. از تمیز کردن لکه‌ها گرفته تا از بین بردن بو و خاموش کردن آتش‌، جوش شیرین استفاده‌های بسیاری دارد.

چون جوش شیرین، ماهیت سایندگی دارد، استفاده از آن برای دندان مورد بحث قرار می‌گیرد. اما، برای دهان بد نیست. با این‌که در زمان استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن دهان باید برخی مسائل را رعایت کنید، اما باید یک بار آن را امتحان کنید. مطالعات زیادی این را اثبات کرده‌اند که استفاده منظم از جوش شیرین می‌‌تواند پلاک دندان را از بین ببرد. مسواک زدن با جوش شیرین، علاوه بر سفید کردن دندان، خواص زیاد دیگری نیز دارد.

بیایید ببینیم چگونه می‌توان دندان‌ها را با جوش شیرین سفید کرد و لبخندی زیبا داشت.

سفید کردن دندان با جوش شیرین

۱. جوش شیرین

این روش به ماده دیگری نیاز ندارد و یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای مرواریدی کردن دندان است! توانایی جوش شیرین برای رفع پلاک دندان اثبات شده است که بخش مهمی از فرآیند سفید کردن دندان محسوب می‌شود.

با اضافه کردن مقدار کمی آب به ۱ قاشق چایخوری جوش شیرین، خمیر درست کنید. خمیر را با انگشت و با دقت روی دندان‌ها بگذارید و نگذارید روی لثه‌ها قرار بگیرد. دندان‌ها را دانه به دانه بمالید سپس با آب بشویید.

– همچنین می‌توانید جوش شیرین را در کف دست خود گذاشته و یک مسواک مرطوب را روی آن بگذارید. مسواک کرده و خوب بشویید.

– یا، مقداری جوش شیرین را به طور مستقیم روی دندان‌ها گذاشته و دو دقیقه یا بیشتر بمانید. آن را با مسواک بمالید و سپس دهان را خوب بشویید

این روش را می‌توانید حداکثر ۳ بار در هفته انجام دهید.

مطلب مرتبط: ۹ بهترین درمان زرد شدن دندان ها+ علت زردی دندانها

سفید کردن دندان با جوش شیرین ۲: جوش شیرین با آبلیمو

جوش شیرین با آبلیمو

لیمو ماهیتی اسیدی دارد و به همین دلیل یکی از بهترین مواد سفید کننده برای دندان محسوب می‌شود. لیمو منبعی سرشار از ویتامین C بوده که برای لثه‌ها عالی است.

ترکیب آبلیمو و جوش شیرین، موثرترین و ارزان‌ترین روش برای رفع لکه‌های زرد دندان است.

فقط ۱ قاشق چایخوری جوش شیرین را با ۴-۳ قطره آبلیمو مخلوط کرده و با آن مسواک کنید. سپس آن را با آب معمولی بشویید.

– علاوه بر این، نمک نیز برای دندان عالی است. بنابراین می‌توانید مقداری نمک را نیز به مخلوط بالا اضافه کرده و با یک مسواک نرم مسواک کنید.

نکته: از این روش بیشتر از یک یا دو بار در هفته استفاده نکنید زیرا استفاده زیاد از لیمو ممکن است مینای دندان را از بین ببرد.

۳. جوش شیرین، لیمو و سرکه

برای سفید کردن دندان با جوش شیرین و داشتن دندان‌هایی براق‌تر و روش‌تر، می‌توانید جوش شیرین را با سرکه ترکیب کنید.

سرکه خاصیت سفید کنندگی دارد و با استناد به بسیاری از مطالعات می‌تواند به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده به کار رود.

۱ قاشق چایخوری جوش شیرین را با مقداری مساوی سرکه سفید و آبلیمو مخلوط کنید. باید به شکل خمیر درآید، سپس آن را با مسواک یا انگشت، روی دندان‌ها بگذارید. به مدت ۲-۱ دقیقه به آرامی مسواک کنید، سپس دهان خود را با آب بشویید.

– همچنین می‌توانید مقداری نمک، ۱ قاشق چایخوری جوش شیرین و ۲/۱ قاشق چایخوری سرکه سفید یا سرکه سیب را مخلوط کرده و با آن مسواک کنید.

– همچنین می‌توانید ۱ قاشق چایخوری جوش شیرین را با ۲ قاشق چایخوری سرکه ( ترجیحا سرکه سیب) ترکیب کرده و برای چند دقیقه با آن مسواک بزنید.

می‌توانید این کار را یک روز در میان تکرار کنید.

نکته: استفاده بیش از اندازه از سرکه می‌تواند به دندان‌ها آسیب رسانده و بر قدرت آن‌ها تاثیر بگذارد.

مطلب مرتبط:سفید کردن دندان: ۳۴ درمان خانگی برای زردی، سیاهی و جرم دندان

سفید کردن دندان با جوش شیرین ۴: خمیر دندان و جوش شیرین

سفید کردن دندان با جوش شیرین: ۱۵ روش استفاده از جوش شیرین برای سفیدی دندان

جوش شیرین محصولی است که می‌تواند در کنار چیزهای دیگر برای رفع پلاک دندان به کار رود. جوش شیرین در برخی از پودرها و خمیرهای دندان نیز به کار می‌رود. برخی مطالعات آزمایشگاهی، خاصیت رفع پلاک را در خمیر دندان حاوی جوش شیرین اثبات کرده‌اند.

اگر عجله دارید و وقت کافی برای درست کردن برخی مواد برای سفید کردن دندان ندارید، فقط مقداری جوش شیرین ( یا ۱ قاشق چایخوری) را روی خمیر دندان خود بپاشید. روزانه، یک بار در صبح با آن مسواک کنید.

– می‌توانید – برای نتیجه بهتر – مقداری نمک را همراه با جوش شیرین روی خمیر دندان بپاشید.

۵. نمک و جوش شیرین

این یکی از درمان‌های شناخته شده و آسان سفید کردن دندان با جوش شیرین است زیرا نمک، ماده معدنی دارد که برای دندان‌های سالم ضروری است. نمک به عنوان یک ماده پاک کننده نیز به کار می‌رود. بنابراین، می‌توانید با اضافه کردن مقداری نمک ( نمک سفره یا دریا) قدرت اثربخشی جوش شیرین را بالا ببرید.

۳ قاشق چایخوری جوش شیرین را با ۱ قاشق چایخوری نمک ترکیب کنید و دندان‌های خود را با آن مسواک کنید. سپس با آب بشویید.

۶. جوش شیرین و هیدروژن پراکسید

جوش شیرین و هیدروژن پراکسید

هیدروژن پراکسید و جوش شیرین نیز ترکیبی عالی برای سفید کردن دندان‌ها می‌سازند.

چون هیدروژن پراکسید به عنوان دهانشویه و برای درمان برخی مشکلات دهان و دندان به کار می‌رود، می‌تواند به فرآیند سفید کردن دندان کمک کند.

۲/۱ قاشق چایخوری هیدروژن پراکسید ۳٪ را با ۱ قاشق چایخوری جوش شیرین ترکیب کنید تا خمیر نرمی به دست آید. آن را روی مسواک خود قرار داده و دندان‌ها را مسواک کنید.

نکته: در هنگام مسواک زدن، مراقب باشید این خمیر را به لثه‌ها نزنید زیرا آن‌ها را ضعیف می‌کند.

مطلب مرتبط: ۱۷ درمان خانگی زردی دندان ها که بسیار سریع اثر می‌کند

۷. جوش شیرین و اسکراب توت فرنگی

توت فرنگی سرشار از ویتامین C است که برای سلامت دندان ضروری است. توت فرنگی، دندان‌ها را براق کرده  در نتیجه آن‌ها را سفیدتر می‌کند. توت فرنگی، لکه‌هایی که روی سطح دندان جمع شده‌اند را از بین می‌برد. نمک نیز مانند یک اسکراب عمل کرده و آن‌ها را از روی مینای دندان رفع می‌کند.

برای تهیه آن، ۳-۲ عدد توت فرنگی بزرگ ( یا به اندازه نیاز) را له کرده و به شکل خمیر درآورید. ۱ قاشق چایخوری جوش شیرین و مقداری نمک را به آن اضافه کنید. آن‌ها را خوب مخلوط کرده و روی دندان‌ها بگذارید. بگذارید ۵ دقیقه بماند و سپس به آرامی بمالید. آن را با آب معمولی شسته و پاک کنید.

– همچنین می‌توانید مقداری جوش شیرین را روی یک ورق توت فرنگی پاشیده و روی دندان بمالید.

برای داشتن لبخندی زیبا و جذاب، این کار را هر روز تکرار کنید.

سفید کردن دندان با جوش شیرین ۸: جوش شیرین، زردچوبه و روغن نارگیل

جوش شیرین، زردچوبه و روغن نارگیل

زردچوبه خواص دارویی زیاد مانند ضد التهاب بودن، دارد. زردچوبه برای کاهش درد و تورم به کار می‌رود.

برای تهیه این ترکیب، ۲/۱ ۲ یا ۳ قاشق چایخوری روغن نارگیل، ۴ قاشق غذاخوری پودر زردچوبه و ۲ قاشق جوش شیرین را مخلوط کنید.

هر روز با این خمیر، مسواک کنید. این کار نه تنها دندان‌ها را سفید می‌کند بلکه مشکلات دهان را نیز رفع می‌کند.

۹. جوش شیرین و روغن نارگیل

روغن نارگیل دارای خواص ضد باکتری، ضد میکروبی، ضد التهاب و ضد قارچ است. تاثیر روغن در کاهش پلاک دندان نیز اثبات شده است. با استناد به برخی مطالعات، روغن نعنا فلفلی نیز با برخی عوامل بیماری‌زای دهانی مبارزه می‌کند.

برای درست کردن خمیردندان با این مواد، باید ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین و روغن نارگیل و ۱۰ قطره روغن نعنا فلفلی را ترکیب کنید. مخلوط را در یک ظرف دردار گذاشته و هر روز با آن مسواک کنید

– همچنین، اگر نمی‌خواهید از روغن نعنا فلفلی استفاده کنید می‌توانید ۴/۱ قاشق چایخوری هیدروژن پراکسید ۳٪، چند قطره زایلیتول یا استویا ( اختیاری) و روغن نعنا را جایگزین آن کنید. نعنا نیز گیاهی است که روغن آن برای برخی بیماری‌ها از جمله دندان‌درد به کار می‌رود

مطلب مرتبط: ۱۵ خوراکی که باعث زرد شدن دندان هایتان می‌شوند

سفید کردن دندان با جوش شیرین ۱۰: خمیر دندان با مریم گلی و جوش شیرین

این را تقریبا همه می‌دانند که محصولاتی مانند خمیردندان یا دهانشویه حاوی مریم گلی، خواص ضد باکتری دارند و با عوامل بیماری‌زای عامل پلاک دندان مبارزه می‌کنند.

می‌توانید با استفاده از برگ مریم گلی، خمیر دندان ضد باکتری را در خانه درست کنید. پودر برگ خشک مریم گلی و جوش شیرین را با مقدار کافی آب ترکیب کنید تا به شکل خمیر درآید.

برای داشتن دندان‌های سفیدتر، دندان‌های خود را روزانه با این مخلوط مسواک کنید.

نکته: می‌توانید باقی مانده خمیر را در یک ظرف دردار نگهداری کنید.

۱۱. خمیر دندان با زنجبیل، روغن نعنا فلفلی و جوش شیرین

خمیر دندان با زنجبیل، روغن نعنا فلفلی و جوش شیرین

زنجبیل، خواص زیادی از جمله خواص ضد باکتری، ضد التهابی و ضد اکسیداتیو دارد. روغن نعنا فلفلی نیز خواص ضد قارچ و ضد باکتری دارد و با برخی عوامل بیماری‌زا مانند باکتری و قارچ مبارزه می‌کند.

برای تهیه خمیردندان در خانه، ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین، ۴/۱ قاشق چایخوری پودر زنجبیل، ۲/۱ قاشق چایخوری نمک و چند قطره (۵-۳) روغن نعنا فلفلی را ترکیب کنید. همه مواد را به خوبی ترکیب کرده و در ظرف نگهداری کنید.

۲/۱ قاشق چایخوری مخلوط را با خمیردندان ترکیب کرده و دندان‌ها را با حرکات دورانی مسواک کنید. برای کسب نتایج دلخواه، این کار را به طور منظم انجام دهید.

سفید کردن دندان با جوش شیرین ۱۲: دهانشویه خانگی

همه می‌دانند هیدروژن پراکسید، کاربردهای خانگی بسیاری دارد. این ماده، یک ماده سفید کننده شناخته شده نیز هست. می‌توانید از آن برای سفید کردن دندان‌ها نیز استفاده کنید. هیدروژن پراکسید، این کار را با اکسید کردن ماتریس ارگانیک دندان انجام می‌دهد.

برای تهیه دهانشویه، ۲/۱ ۱ قاشق چایخوری هیدروژن پراکسید، ۱ قاشق غذاخوری جوش شیرین و آب سرد (۲/۱ لیوان یا بیشتر) را ترکیب کرده و دهان را با آن بشویید. این کار را دو بار در روز انجام دهید.

نکته: افرادی که لثه‌های نرم یا آسیب‌دیده دارند، نباید از هیدروژن پراکسید استفاده کنند.

سفید کردن دندان با جوش شیرین ۱۳: یاس هندی و جوش شیرین

یاس هندی، قرن‌ها برای درمان بیماری‌های مختلف به کار رفته است. یاس هندی به عنوان دارویی در دندانپزشکی به کار می‌رود. تاثیر روغن گرفته شده از برگ‌های این درخت، برای رفع پلاک و میکروارگانیزم‌ها ثابت شده است. پوست این درخت نیز از التهاب دندان جلوگیری می‌کند.

برای تهیه خمیر، جوش شیرین و پودر پوست یاس هندی را به نسبت ۱:۱ ترکیب کنید.

می‌توانید دندان‌های خود را با پودر آن مسواک کنید و یا با اضافه کردن آب، آن را به شکل خمیر درآورید. یک قطره روغن نعنا فلفلی را به آن اضافه کنید تا بوی خوب و تاثیر خنک کننده به آن بدهید. هر روز با این خمیر، مسواک بزنید و سپس با آب بشویید.

– همچنین، می‌توانید ۱ قاشق غذاخوری پودر کلسیم، ۱ قاشق غذاخوری جوش شیرین، ۱ قاشق چایخوری پودر پوست یاس هندی، ۱ قاشق چایخوری نمک دریا، چند قطره روغن نعنا فلفلی و ۴/۱ قاشق چایخوری اسپیرولینا را ترکیب کنید. هر روز با این مخلوط مسواک کنید.

۱۴. جوش شیرین و ترکیب روغن معطر

 جوش شیرین و ترکیب روغن معطر

روغن درخت چای، خواص آنتی بیوتیک دارد که می‌تواند خونریزی لثه را کاهش دهد. جوش شیرین، نیز خاصیت سفید کنندگی دندان دارد.

فقط ۴-۲ قطره از روغن را با ۱ قاشق چایخوری جوش شیرین ترکیب کرده و با مسواک یا انگشت، دندان‌ها را مسواک کنید. اگر از انگشت استفاده می‌کنید، برای داشتن دندان‌های براق و سفید، هر دندان را خوب بمالید.

۱۵. جوش شیرین با گلیسیرین و آلوئه‌ورا

آلوئه ورا ماهیتی ضد التهابی، ضد قارچی، ضد باکتری و ضد میکروبی دارد. این گیاه برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مانند مشکلات قلبی عروقی، دیابت و غیره به کار می‌رود. گلیسیرین نیز خواص زیادی دارد که برای کشتن میکروب‌های دندان مفید است.

مقادیر برابر جوش شیرین و گلیسیرین گیاهی را با مقداری ژل آلوئه‌ورا ترکیب کنید. آن‌ها را خوب مخلوط کرده و هر روز با آن مسواک کنید.

– یا، ۱ قاشق چایخوری جوش شیرین، ۱ قاشق چایخوری گلیسیرین گیاهی و روغن چیا را ترکیب کرده و به طور منظم با آن مسواک کنید.

این روش از پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کند، از لثه‌ها محافظت کرده و آن‌ها را تقویت می‌کند و دهان شما را خوشبو می‌کند. برای کسب نتیجه دلخواه، این کار را به طور منظم انجام دهید.

نکات و هشدارها برای سفید کردن دندان با جوش شیرین

۱. اگر ارتودنسی کرده‌اید، از جوش شیرین برای دندان‌ها استفاده نکنید یا این‌که قبل از آن با پزشک مشورت کنید.

۲. اگر مشکل یا عوارض جانبی را تجربه کردید، استفاده از جوش شیرین را متوقف کنید.

۳. در کنار این درمان‌ها، از خمیردندان همیشگی خود نیز استفاده کنید.

۴. خیلی از جوش شیرین استفاده نکنید زیرا می‌تواند به دندان‌ها آسیب برساند

۵. ممکن است برخی از لکه‌های سرسخت یا دیگر انواع لکه‌ها را رفع نکند.

۶. سفید کردن دندان نباید به بهای سلامتی شما تمام شود. بنابراین، در استفاده از هر جایگزینی، احتیاط کنید

۷. علاوه بر این درمان‌ها، بعد از هر وعده غذایی یا خوردن هر چیزی، دندان‌های خود را تمیز کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مژگان گوران

منبع: homeremedyhacks

سفید کردن دندان با جوش شیرین: ۱۵ روش استفاده از جوش شیرین برای سفیدی دندان


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی