کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

سفت کردن سینه: ۱۰ درمان خانگی جلوگیری از شل شدن سینه ها

تعدادی روش درمانی خانگی برای جلوگیری از شل شدن سینه ها و سفت کردن سینه ها وجود دارد، این روش‌ها شامل تمرینات منظم سینه، ماساژ با روغن زیتون، ماساژ یخ، ماسک خیار و تخم‌مرغ، روغن‌های گیاهی و روغن‌های معطر مختلف می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا ۱۰ درمان خانگی جلوگیری از شل شدن سینه ها را بدانید.

سفت کردن سینه

بازگرداندن سفتی سینه ها برای مادران شیرده بسیار مهم است، اما در طول انجام هرگونه ورزشی یا تغییر رژیم غذایی در دوران حاملگی نیز احتیاط ضرورت دارد. قبل از آن‌که برخی از راه حل های خانگی را برای سفت کردن سینه امتحان کنید، مهم است که علت شل شدن سینه را بدانید. به این ترتیب تکنیک های پیشگیری یا روش‌های درمانی مناسبی را برای خودتان انتخاب می‌کنید.

علل شل شدن سینه ها

۱. بالا رفتن سن:

بالا رفتن سن عامل مهمی در کاهش سفتی پستان است. اندازه مهم نیست، اما اگر می‌خواهید سینه‌های‌تان سالم و زیبا باشد، مهم است که یک سینه سفت داشته باشید که شکل درستی دارد. با توجه به مطالعات مختلف، زمانی که یک زن به اواخر سی سالگی می‌رسد، پوست او کم‌کم شل می‌شود و علائم پیری را نشان می‌دهد.

مطلب مرتبط: ۱۱ درمان خانگی ترک های پوستی سینه

۲. بارداری و شیر دادن به نوزاد:

بنا به گفته‌ی موسسه‌ی آموزش سلامت پستان، این موضوع به ویژه زمانی در مورد سینه‌ها صادق است که یک زن دوران بارداری را سپری کرده باشد. با توجه به مؤسسه‌ی بهداشت و رفاه استرالیا، بافت سینه‌ها پس از شیر دادن به نوزاد سفتی و شکل خود را از دست می‌دهند.

۳. بیماری‌ها:

بعضی از بیماری‌ها نیز با شل شدن، بدفرمی یا “افتادن” سینه‌ها مرتبط هستند. سرطان پستان یا مشکلات تنفسی مانند سل می‌تواند به طور قابل‌توجهی سلول‌ها و ساختار ارگان‌های داخلی را تضعیف کنند، و در این صورت حمایت بسیار کمی برای سینه‌ها وجود خواهد داشت، و پس از آن، آن‌ها کم‌کم شل می‌شوند و می‌افتند.

۴. رژیم غذایی و سبک زندگی:

مصرف بیش از حد نیکوتین، الکل، و نوشابه‌های گازدار همگی با پیری زودرس پوست و ضعف ساختار سلولی مرتبط هستند. بنابراین توصیه شده‌است که مصرف این مواد مضر را کاهش بدهید تا بهبود زیادی را در سفتی سینه‌های‌تان شاهد باشید.

امروزه طیف گسترده‌ای از کرم‌ها و لوسیون‌ها در بازار موجود هستند که می‌توانند پوست را سفت کنند و آن را بهبود بدهند، اما این راه‌حل اغلب دارای عوارض جانبی خطرناکی است، بنابراین پیش از شروع چنین روش درمانی در خانه ابتدا با یک پزشک یا متخصص زنان مشورت کنید.

مطلب مرتبط: بزرگ کردن سینه: ۱۴ موثرترین درمان خانگی بزرگ کردن سینه

بهترین راه برای از درمان کردن سینه‌های شل استفاده از داروهای خانگی ارگانیک است. آن‌ها بدون عوارض جانبی و در عین حال بسیار موثر هستند و همچنین قیمت چندانی ندارند. یکی از گزینه‌های نسبتا بدون خطر انجام عمل جراحی برای سفتی سینه است. با این حال، شواهد کافی برای اثبات اثرات طولانی مدت آن وجود ندارد. گذشته از این، همیشه در عمل‌های جراحی خطراتی وجود دارد، و وقتی زیر تیغ جراحی می‌روید هیچ تضمینی وجود ندارد که شما عوارض جانبی آن را تجربه نخواهید کرد.

درمان های خانگی برای سفت کردن سینه های شل شده

بعضی از درمان‌ های خانگی که می‌توانند به شما کمک کنند تا از شر پستان‌های شل خلاص شوید و به آن سینه‌های سفتی که دوست دارید، برسید. ورزش و ماساژ در واقع بهترین راه برای سفت و خوش فرم نگه داشتن سینه‌ها است، اما در این مقاله روش‌های درمانی دیگری را نیز خواهیم آموخت.

۱. تمرینات ورزشی مخصوص سینه ها

یکی از بهترین راه‌های سفت کردن سینه ورزش دادن آن است. ساده‌ترین و محبوب‌ترین ورزشی که می‌توانید برای این منظور انجام بدهید، پوش‌آپ است، که عضلات سینه را زیر پستان تقویت می‌کند. به طور کلی، این حرکت به شکل‌گیری سینه کمک خواهد کرد و چربی‌های ناحیه‌ی سینه را نیز کاهش خواهد داد.

بلند کردن وزنه نیز می‌تواند عضلات سینه تقویت کند. از دیگر تمرنیات موثر برای این منظور عبارتند از جلو بازو دمبل، پرس سینه، پرواز با دمبل (روی پشت دراز می‌کشید، بازوها را به طرفین باز می‌کنید، و بالا می‌برید)، و بسیاری از حرکات دیگر که اگر دوست دارید عضلات سینه‌تان را تمرین بدهید، ‌می‌توانید آن‌ها را امتحان کنید.

سفت کردن سینه ۲: یوگا

مزایای یوگا برای کل بدن به طور گسترده‌ای مورد مطالعه قرار گرفته‌است، و این ورزش در درجه‌ی اول مکانیسم شکل دادن به بدن و افزایش انعطاف‌پذیری آن است. برخی از آن شکل گرفتن‌ها می‌تواند درناحیه‌ی سینه رخ بدهد بسته به این‌که معمولا در کدام ناحیه تمرکز دارید. سبک‌های مختلف یوگا بر نقاط مختلف بدن تمرکز دارد، بنابراین کسانی که روی بالاتنه، شانه‌ها، سینه‌ها یا بازوها تمرکز دارند بیش‌ترین سفتی را به سینه‌ها می‌دهند.

برخی از بهترین پوزیشن‌ها برای تقویت عضلات قفسه‌ی سینه عبارتند از حرکت مثلث، حرکت مار کبرا و حرکت ایستاده خم شدن. بعضی از حرکات یوگا نیز با تاثیر نیروی گرانشی که یکی از عوامل اصلی شل شدن سینه‌ها است، مبارزه می‌کنند. حرکت ایستادن روی سر، پشت خمیده و کشش ساق پای معکوس را برای خنثی کردن برخی از اثرات منفی گرانش بر سینه‌تان امتحان کنید.

سفت کردن سینه ۳: ماساژ

سینه‌های خود را دست کم ۲ تا ۳ بار در هفته با روغن زیتون ماساژ بدهید. این کار به سفتی پوست و همین‌طور بهبود رنگ و بافت آن کمک می‌کند. ماساژ دادن همچنین ناحیه‌ی سینه را خوش فرم می‌کند و حالت کشسانی پوست را افزایش می‌دهد و در عین حال خون را به سطح پوست می‌کشاند و جریان خون افزایش‌یافته سبب تحریک رشد عضلانی، ترمیم سلول‌ها، و دیگر فعالیت‌های مفیدی می‌شود و همین از میزان شلی سینه‌ها کم می‌کنند.

۴. فعالیت بدنی عمومی

برخی رفتارهای معمول و فعالیت‌های جسمانی وجود دارند که اجتناب‌ناپذیر هستند اما برای سفتی سینه‌ها زیان‌آورند. خم شدن رو به جلو، آهسته دویدن و دویدن می‌توانند روند شل شدن سینه ها تسریع کنند. حرکات کششی پوست و عضلات را کش می‌دهند، و باعث می‌شوند که اصلاح و معکوس کردن این اثرات دشوارتر شود. با این حال، مزایای دویدن و آهسته دویدن به خوبی شناخته شده‌است و بنابراین بسیاری از زنان باز هم می‌خواهند در این تمرینات شرکت کنند.

یک راه‌حل سفت کردن سینه این است که سینه‌بند ورزشی مناسب را که سبب کاهش حرکت سینه‌ها می‌شود، خریداری کنید. برخی از زنان حتی دو سینه‌بند ورزشی به تن می‌کنند تا به طور کامل از حرکت بیش از حد سینه در طول دویدن یا سایر فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی جلوگیری کنند.

۵. وضعیت قرارگیری بدن

وضعيت قرارگیری بد از جمله دلایل شل شدن سینه‌ها است که اغلب ناديده گرفته می‌شود. با خم کردن شانه‌ها و قوز کردن، هیچ گونه حمایت ساختاری از سینه‌های‌تان ندارید، و به این ترتیب آن‌ها آزادانه و به طور کامل به لطف نیروهای گرانشی آویزان می‌شوند. اگر وضعیت بدن‌تان نامناسب باشد درد پشت یا درد عضلانی که در اثر سینه‌های بزرگ تجربه می‌کنید، تشدید می‌شود و این اتفاق معمولا برای سینه‌هایی رخ می‌دهد که به شدت دارای نشانه‌های شل شدن هستند.

۶. سینه‌بند مخصوص

اگر از شکل سینه‌ها و شل شدن‌شان راضی نیستید، در نظر داشتن نوع سینه‌بندی که در هنگام ورزش به تن می‌کنید نیز بسیار اهمیت دارد. شما باید سینه بند مناسبی را انتخاب کنید که سبب می‌شوند سینه سفت به نظر برسد و به اندازه‌ای سینه‌ها را حمایت می‌کند که صاف و سفت بمانند. در بازار سینه‌بندهای خاصی وجود دارد که نگه‌دارنده‌هایی محکم در انتهای کاپ آن‌ها است و به این ترتیب می‌توانند سینه را بالا بکشند و آن‌ها را سفت نگه دارند. معمولا، کارکنان فروشگاه‌های لباس زیر زنانه می‌توانند به شما برای انتخاب سینه‌بند مناسب که به بهترین نحو نیازهای شما را برآورده خواهند کرد،‌ کمک کنند.

۷. روغن‌های معطر

روغن هویج، روغن سرو، روغن رازیانه، روغن علف لیمو و روغن نعناع برخی از روغن‌های معطر که می‌توانند کمک‌کننده باشند و برای افزایش سفتی سینه مورد استفاده قرار بگیرند. بیش از ۲ قطره از روغن‌ها را استفاده نکنید و حتما آن‌ها را در یک روغن حامل رقیق کنید زیرا بسیار قوی هستند و می‌توانند احساس سوزش ایجاد کنند. بهترین حالت این است آن‌ها را در ترکیب با روغن‌های گیاهی دیگر استفاده کنید.

۸. ماسک سینه

بعضی از مردم نیز ترجیح می‌دهند که یک بار در هفته ماسک سینه استفاده کنند. برای تهیه‌ی این ماسک، یک خیار را رنده کنید و بعد یک زرده‌ی تخم‌مرغ، کمی کره و خامه‌ی طبیعی را با آن مخلوط کنید. مواد تشکیل‌دهنده را خوب در مخلوط‌کن ترکیب کنید تا تبدیل به خمیر شوند و آن را روی سینه‌های‌تان بمالید، و اجازه بدهید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند. پس از گذشت این مدت آن را بشویید. این تکنیک باعث تقویت بافت‌های سینه خواهد شد و سفتی آن‌ها را افزایش خواهد داد.

۹. ماساژ یخ

ماساژ یخ می‌تواند یکی دیگر از راه‌های موثر برای سفت کردن سینه و بالا بردن آن‌ها باشد. دو قطعه یخ بردارید و آن را به صورت دایره‌ای در اطراف سینه‌تان به مدت دست کم یک دقیقه ماساژ بدهید. دقت کنید که زمان ماساژ با یخ نباید بیش از حد طولانی باشد چرا که پوست سینه بسیار حساس است. این ماساژ کمک می‌کند که سینه‌های‌تان سفت و خوش‌فرم شوند. به طور طبیعی دمای پایین باعث افزایش سفتی پوست و کاهش حرکت سلولی می‌شود. اگر بلافاصله پس از انجام این تکنیک یک سینه بند مناسب بپوشید و در یک حالت درازکش قرار بگیرید تا سرما اثر خود را روی پوست بگذارد،‌ عالی خواهد بود.

۱۰. روغن گیاهی

شما همچنین می‌توانید از روغن های گیاهی مانند روغن بادام یا روغن زیتون برای ماساژ دادن سینه‌ها استفاده کنید. این روغن‌ها به تغذیه‌ی پوست کمک می‌کنند، ساختار آن را شکل می‌دهند و سبب سفت‌تر شدن آن می‌شوند. همچنین اگر فکر می‌کنید که لازم است، می‌توانید روغن‌های معطر را به روغن‌های گیاهی اضافه کنید. روغن زیتون از قدیم‌الایام به عنوان یکی از بهترین روغن‌ها مورد استفاده بوده‌است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: organicfacts

سفت کردن سینه: ۱۰ درمان خانگی جلوگیری از شل شدن سینه ها


 

مطالب مرتبط

برچسب ها

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی