کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

سرنوشت طرح رجیستری تلفن همراه

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز درباره طرح رجیستری تلفن همراه گفت: ثبت و شناسه دار کردن گوشی تلفن همراه با همکاری نهادهای مرتبط در حال انجام است.

رجیستری تلفن همراه

قاسم خورشیدی سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهارکرد: تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری لازم برای اجرای طرح ریجستری در اپراتورهای سه گانه نصب شده است و آزمایش‌های مرتبط صورت گرفته که این روند به خوبی درحال اجراست.

وی با اشاره به موانع موجود در خصوص اجرای این طرح، افزود: با توجه به پیشرفت فناوری می‌توان پیچیده‌ترین مسائل مرتبط با امور الکترونیکی را انجام داد هر چند ممکن است این امر زمان بر و پر هزینه باشد اما به این موضوع خوش بین هستیم چراکه وزارت صنعت معدن و تجارت، وزارت ارتباطات و اپراتورهای سه گانه در حال پیگیری امور هستند.

خورشیدی تصریح کرد: در عملیات فنی ریجستری، واحد و اتحادیه‌‎های صنفی خودشان مشارکت مستقیم ندارند اما با توجه به مذاکراتی که با این اصناف داشته‌ایم و از آنجایی که هدف اصلی خود آنها پاکسازی و شفاف‌سازی امور مربوط به تلفن همراه است، در تحقق این موضوع همکاری کامل را با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نهادهای مرتبط دارند.

افزایش تعداد دستگاه‌های ایکس ری در گمرک

وی در ادامه به اضافه شدن دستگاه‌های ایکس ری در گمرک اشاره کرد و گفت: درحال‌حاضر توان تولید دستگاه ایکس ری در داخل کشور وجود دارد و بر اساس برنامه‌هایی که گمرک طراحی کرده، تعداد این دستگاه‌ها به سرعت در حال افزایش است.

قاسم خورشیدی اذعان داشت: در سال‌های اخیر تعداد دستگاه‌های ایکس ری از ۱۱ به ۲۱ عدد افزایش یافته است که این تعداد یا تولید داخل بوده و یا دستگاه‌هایی است که در زمان گذشته وارد شده اما مورد استفاده قرار نگرفته بود.

وی در پایان تأکید کرد: گمرک برنامه برون سپاری و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در تأمین دستگاه‌های ایکس ری را پیگیری می‌کند و بخش خصوصی می‌تواند از طریق دریافت تعرفه منابع مالی مصرف شده را بازگرداند.

سایت کسب و کار بازده

موضوع محوری

رجیستری تلفن همراه

منبع:باشگاه خبرنگاران

 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی