کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

سرعت یادگیری فراموشکارها

سرعت یادگیری فراموشکارها

سرعت یادگیری فراموشکارها چگونه است؟ حافظه آنها چگونه کار می کند؟ خیلی‌ها از این شکایت دارند که خیلی زود همه‌چیز را از یاد می‌برند. اما دانشمندان معتقدند که این امر اصلا جای نگرانی ندارد و اگر شما چیزی را خیلی زود از یاد بردید، این فراموشی کلیدی برای یادگیری خواهد بود.

فراموشکارها

به گزارش بازده به نقل از DailyMail، دانشمندان دانشگاه گلسگو (Glasgow) می‌گویند که خیلی طبیعی است که مسائلی را که خیلی زود یاد گرفته‌اید، خیلی زود نیز فراموش کنید.

ادوین رابرتسون، یکی از محققان دانشگاه گلسگو، در آزمایش‌های خود از گروهی از زنان و مردان خواست که فهرستی از کلمات را که روی صفحه کوچکی با سرعتی به اندازه یک کلیک دست به نمایش گذاشته می‌شد، به خاطر بسپارند.

مطلب مرتبط: ۱۰ مهارت زندگی که یادگیری شان سخت است ولی همیشه جواب می‌دهد

او دریافت زمانی که کلمات با ریتم دست (برای کلیک کردن) به نمایش می‌آیند و حرکت می‌کنند، میزان یادگیری افراد بالاتر می‌رود؛ اما جالب‌تر اینجاست که خیلی زود هم به دست فراموشی سپرده می‌شوند. این تاثیر فقط زمانی دیده می‌شود که فرد دو کار را با یک توالی سریع انجام می‌دهد.

این فرضیه که زمانی که داوطلبان تلاش می‌کنند که قبل از فکر کردن در مورد کلمات نمایش‌داده شده، انگشت خود را حرکت دهند، مغز کلمات را از حافظه اولیه می‌دزدد و اجازه می‌دهد که حرکت انگشتان بهتر انجام شود. اما زمانی که چندین ساعت زمان میان دو تا کار فاصله می‌اندازد، در ابتدا حافظه کلمات را ذخیره می‌کند ولی آنها را منتقل نمی‌کند.

رابرتسون در این مورد می‌گوید: «تحقیق ما نشان می‌دهد که حافظه ناپایدار نقش کلیدی در مکانیسم انتقال یادگیری دارد. حافظه ناپایدار از یادگیری در شرایطی که فقط یک کار انجام می‌شود، جلوگیری می‌کند و در عوض یادگیری را به صورت انعطاف‌پذیر امکان‌پذیر می‌کند».

مطلب مرتبط: یادگیری ۱۰ چیز در ۱۰ دقیقه که زندگی شما را دگرگون می کند

به بیان دیگر می‌توان گفت زمانی که شما چند حس‌تان درگیر کاری هستند مثلا حس شنیداری، بصری و لمسی، میزان یادگیری‌تان نیز بالا می‌رود.

از داوطلبان خواسته شده که فهرستی از کلمات را با سیستمی که همانند دستگاه خودپرداز بانک با فشار انگشت تایپ می‌شود، به خاطر بسپارند

سخنگوی دانشگاه گلسگو خاطر نشان می‌کند که محققان حدس می‌زنند فراموش کردن برخی اطلاعات کاملا طبیعی و حتی ضروری است.

سایت کسب و کار بازده

موضوع محوری:

سرعت یادگیری فراموشکارها

منبع: آنا

 

نوشته های مرتبط

برچسب ها

بازده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی