کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

سرطان پروستات بیش از سرطان پستان قربانی می‌گیرد

آمارها نشان می‌دهد در بریتانیا برای اولین بار سرطان پروستات بیش از سرطان پستان منجر به مرگ و میر شده است. درواقع تعداد مردانی که از سرطان پروستات می‌میرند بیشتر از تعداد زنانی است که به خاطر سرطان پستان جان خود را از دست می‌دهند.

سرطان پروستات بیش از سرطان پستان قربانی می‌گیرد

با پیر شدن جمعیت تعداد بیشتری از مردان به این سرطان دچار می‌شوند و به دلیل ابتلا به آن می‌میرند.

بنیاد سرطان پروستات بریتانیا گفته است پیشرفت در تشخیص و درمان بیماری سرطان پستان جواب داده و افزایش بودجه برای تحقیق در باره سرطان پروستات هم می‌تواند مثمر ثمر واقع شود.

سرطان ریه و سرطان روده بزرگ در بریتانیا کماکان بیشترین قربانی را می‌گیرند و سرطان پروستات هم اکنون در جای سوم است.

آمار سال ۲۰۱۵ نشان می‌دهد که در این سال ۱۱ هزار و ۸۱۹ نفر از سرطان پروستات و ۱۱ هزار و ۴۴۲ نفر از سرطان پستان درگذشته‌اند.

اگرچه مرگ ناشی از سرطان پروستات طی ده سال گذشته افزایش یافته اما میزان مرگ و میر یا نسبت مرگ ناشی از این بیماری در حد فاصل سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ شش درصد کاهش داشته است.

میزان مرگ و میر ناشی از سرطان پستان در زنان در همین مدت ۱۰ درصد کاهش یافته است که نشان می‌دهد کاهش میزان مرگ و میر در میان زنان سریع‌تر است.

آزمایش‌های مربوط به تشخیص سرطان پروستات در میان مردان هنوز تابو به شمار می‌رود و بیشتر مردان از انجام چنین آزمایش‌هایی احساس شرم می‌کنند و مایل به انجام این آزمایش‌ها و صحبت در باره آن نیستند.

مدیران بنیاد خیریه پروستات بریتانیا می‌گوید این بیماری نیمی از بودجه‌ای که برای تحقیقات در باره سرطان پستان اختصاص داده می‌شود را دریافت می‌کند.

آنها می‌گویند به وجود آوردن راه‌های بهتر برای کشف بیماری باید به اولویت تبدیل شود.

مردانی که سرطان پروستات دارند، می‌توانند برای دهه‌ها بدون نیاز به درمان یا بدون نشانه‌های بیماری به زندگی خود ادامه دهند. دلیلش این است که پیشرفت این بیماری بسیار کند است.

نشانه‌های بیماری پروستات

در مراحل اولیه نشانه‌های کمی از این بیماری دیده می‌شود و بیشتر نشانه‌ها مربوط به ادرار می‌شوند.

– نیاز به ادرار بیشتر، به خصوص در شب

– نیاز فوری برای مراجعه به دستشویی

– دشواری برای شروع ادرار

– جریان ضعیف ادرار و یا طول کشیدن آغاز ادرار

– احساس این که مثانه کاملا خالی نشده

– مردانی که قوم و خویشانشان سرطان پروستان داشته‌اند، مردان سیاهپوست و مردان بالای ۵۰ سال با خطر بیشتر ابتلا به بیماری مواجه هستند.

مایکل چپمن، از مدیران بنیاد تحقیقات سرطان بریتانیا می‌گوید شمار مردانی که به سرطان پروستات مبتلا می‌شوند و به خاطر آن جان خود را از دست می‌دهند در حال افزایش است و دلیل عمده آن افزایش جمعیت و افزایش طول عمر مردان است.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

سرطان پروستات بیش از سرطان پستان قربانی می‌گیرد


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی