کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

سرطان: ۱۰ واقعیت و ۳ حقیقت درباره سرطان که پزشکان نادیده می گیرند

در ۱۹۷۱ رییس‌جمهور نیکسون و کنگره‌ امریکا علیه سرطان اعلان جنگ کردند. اما در این ۴۰ سال چه اتفاقی افتاده‌است؟ بعد از حذف فریب‌ها و جایگزینی آمار واقعی، نهایتا هیچ اتفاقی نیفتاده‌است.

سرطان

یک فرد تصور خواهدکرد که به کارگیری تمام آن‌چه دانش مدرن در طول ۴۰ سال اخیر ارائه کرده‌است ما را به از بین بردن سرطان نزدیک‌تر کرده‌است. فقط آن را با حوزه‌های دیگر فناوری مقایسه کنید. اکنون گوشی‌های ما نسبت به بزرگترین رایانه‌های هوشمند آن زمان کامپیوترهای قدرتمندتری هستند.

اما در عوض نرخ سرطان در طول این بازه‌ی زمانی افزایش یافته‌است، و اکنون از بیماری قلبی به عنوان قاتل شماره‌ی ۱ افراد ۴۵ تا ۷۴ ساله پیشی گرفته‌است. اکنون این احتمال خیلی بالا است که شما یا فردی که می‌شناسید، سرطان داشته‌باشد، رو به مرگ باشد، یا قبلا در اثر سرطان مرده‌باشد.

چرا “جنگ علیه سرطان” با این فضاحت شکست خورده‌است؟

رینولد اسپکتور، که برای مجله‌ی محقق شکاک می‌نویسد، ۶ دلیل زیر را برای این شکست فهرست کرده‌است:

 • ما در بیش‌تر موارد سرطان علت/ عامل بیماری‌زا را درک نمی‌کنیم
 • اکثر درمان‌ها (به جز جراحی) سلول‌ها را به‌طور نامشخص می‌کشند و “هوشمندانه” نیستند
 • آزمون‌های بالینی و سامانه‌های کمک مالی نوآوری را پرورش نمی‌دهند
 • غربالگری داروهایی که برای مبارزه با سلول‌های سرطانی مفید هستند جواب نداده‌است
 • مدل‌های حیوانی سرطان اغلب ناکافی است
 • “توجه موقتی” و غیرمولد به پژوهش گذرا است

با این حال، هرچند ممکن است این موارد در این معادله‌ی شکست دخیل باشند، اما من معتقد هستم این فهرست نیز مثال دیگری است از اشتباهی که در کل سیستم وجود دارد: غفلت از این واقعیت که سرطان احتمالا یک بیماری ساخته‌ی دست بشر است که علت اصلی آن سمیت بیش از حد است.

همین چند ماه پیش من درباره‌ی پژوهشی درباره‌ی مومیایی‌های باستان نوشتم که مشخص کرده‌است سرطان به هیچ وجه یک بیماری “طبیعی” نیست، و ژنتیک عامل اصلی آن نیست. تومور تا همین اواخر بسیار نادر بود، هنگامی که آلودگی و رژیم غذایی بد تبدیل به معضل شد. بنابراین چرا جوامع پزشکی و علمی از این اصول اولیه غفلت می‌کنند؟

مطلب مرتبط : علائم سر طان: ۱۰ نشانه سر طان که همیشه نادیده می‌ گیرید

یافتن ریشه‌ی مشکل

من به شدت معتقد هستم نرخ سرطان در حال بالا رفتن است چون آنها اصلا و ابدا به علت بنیادی بیشتر سرطان‌ها نمی‌پردازند. در عوض بیش‌تر پژوهش‌ها در جهت داروهای گران‌قیمتی است که برای مراحل آخر بیماری هستند و شرکت‌های داروسازی را بسیار ثروتمند می‌کنند اما واقعا از سرطان جلوگیری نمی‌کنند.

اگر حوزه‌ای وجود داشته‌باشد که در آن یک گام برای پیشگیری ارزش هزاران گام برای درمان را داشته‌باشد، آن حوزه سرطان است. من به شدت معتقد هستم اگر شما می‌توانید مسیرتان را به سوی یک طرح سلامت پیشرفته باز کنید، پس می‌توانید تقریبا خطر بیشتر سرطان‌ها را از بین ببرید.

عوامل زیست محیطی و سبک زندگی به‌طور فزاینده‌ای به عنوان مقصر اصلی شدت گرفتن اپیدمی سرطان شناخته‌می‌شوند. از جمله:

 • قرار گرفتن در معرض آفت‌کش‌ها و دیگر مواد شیمیایی
 • خوراکی‌های فرآوری‌شده و مصنوعی (به علاوه‌ی مواد شیمیایی موجود در بسته‌بندی)
 • فناوری‌های بی‌سیم (وایرلس)، آلودگی الکتریکی، قرار گرفتن در معرض امواج برای تشخیص‌های پزشکی
 • داروهای شیمیایی
 • چاقی مفرط، استرس، عادات خواب بد
 • عدم قرار گرفتن در معرض نور خورشید و استفاده از ضدآفتاب

روشن است که این فهرست کاملی نیست چون چنین فهرستی بی‌نهایت طولانی خواهدبود.

پژوهشگران حوزه‌ی دارو ترجیح می‌دهند شما باور کنید آنها تمام تلاش‌شان را می‌کنند تا به راه‌حلی برسند. اما تمام چیزی که ما می‌بینیم پژوهش درباره‌ی شیوه‌های دارو درمانی جدیدتر است. روشن است که آنها به اندازه‌ی کافی ریشه‌ی مشکل را نمی‌کاوند، چون اگر این کار را می‌کردند، حداقل به برخی از مشکلات سبک زندگی ذکرشده کمی می‌پرداختند.

از نقطه نظر من، در رابطه با سرطان، ما خودمان از عوامل سبک زندگی غفلت می‌کنیم…. چون روشن است که پیشرفت‌های دارومحور تاثیر بسیار ناچیزی روی این بیماریِ بیش از پیش شایع داشته‌است.

Untitl687ed

از طرف دیگر داروهای سرطان به سمی بودن مشهور هستند و با اثرات جانبی مخرب، از جمله مرگ، همراه هستند. علم پزشکی مرسوم از ایجاد خیال این‌که این داروها به خوبی با سرطان مبارزه می‌کنند، بسیار عاجز است. با وجود این واقعیت که بسیاری از این داروها حقیقتا تاثیر زیادی در طولانی‌تر کردن عمر بیماران سرطانی یا بالا بردن کیفیت زندگی‌شان ندارند، هم‌چنان استفاده می‌شوند.

مثلا آواستین، داروی پرفروش (و بی‌نهایت گران‌قیمت) سرطان، که درمانی برای متاستاز سرطان پستان است، اخیرا بعد از این‌که پژوهش‌ها به این نتیجه رسید که اثرات جانبی خطرناک آن بیش‌تر از فوایدش است، از رده خارج شد. استفاده از سم برای درمان یک بیماری که تا حد زیادی ناشی از سموم است، در بهترین حالت نادانی به نظر می‌رسد.

ما می‌توانیم بهتر از این عمل کنیم.

dr3

پیشرفت‌های واقعی در زمینه‌ی سرطان که باید به عنوان دانش اصلی مد نظر قرار داده‌شود

در ۳۰ سال اخیر بار جهانی سرطان ۲ برابر شده‌است، و احتمالا بین ۲۰۰۰ و ۲۰۲۰ دوباره ۲ برابر، و تا ۲۰۳۰ تقریبا ۳ برابر خواهدشد – مگر این‌که آدم‌ها پیشگیری از سرطان را جدی بگیرند. ما می‌توانیم این روند را متحول کنیم، اما برای این منظور جامعه‌ی پزشکی دیگر نباید از شیوه‌هایی که واقعا تاثیر چشمگیری دارند غفلت کند.

۳ پیشرفت در حوزه‌ی سرطان به‌طور ویژه شایان ذکر است. علم پزشکی مرسوم هنوز این پیشرفت‌ها را نپذیرفته‌است و باید بپذیرد.

مطلب مرتبط : سر طان در زنان: ۱۵ نشانه سر طان که خانم ها نادیده می‌گیرند

شماره‌ی ۱: ویتامین D

شواهد بسیار زیادی به این واقعیت اشاره می‌کند که کمبود ویتامین D در گسترش سرطان نقشی اساسی ایفا می‌کند. پژوهشگران این حوزه برآورد کرده‌اند که هر سال می‌توان با بهینه‌سازی میزان ویتامین D در کل جمعیت، از حدود ۳۰ درصد مرگ‌های ناشی از سرطان- که معادل ۲ میلیون نفر در سراسر دنیا و ۲۰۰۰۰۰ نفر در امریکا است – پیشگیری کرد.

در سطح شخصی، شما می‌توانید به سادگی با بهینه‌سازی سطح ویتامین D به واسطه‌ی دریافت نور خورشید، خطر سرطان را تا بیش از نصف کاهش دهید. اگر تحت درمان سرطان هستید این احتمال وجود دارد که فشار خون بالاتر- احتمالا حدود ng/ml ۸۰ – ۹۰ – مفید باشد.

ضمنا، خطر ابتلا به سرطان در آدم‌های پرشماری در سراسر دنیا افزایش یافته‌است چون سطح ویتامین D در بدن‌شان به خاطر عدم دریافت نور خورشید بسیار پایین است.

از منظر پیشگیری از سرطان، کشف شده‌است که ویتامین D به شیوه‌های مختلف از شما محافظت می‌کند. از جمله:

 • تنظیم فرآیند بیان ژن
 • افزایش خودتخریبی سلول‌های جهش‌یافته (که اگر این جهش تکرار شود می‌تواند منجر به سرطان شود)
 • کاهش انتشار و تکثیر سلول‌های سرطانی
 • ایجاد تمایز سلولی (سلول‌های سرطانی اغلب فاقد تمایز هستند)
 • کاهش رشد رگ‌های خونی جدید از رگ‌های قبلی، که گامی در مسیر تبدیل تومورهای خفته به تومورهای سرطانی است

شماره‌ی ۲: بهینه‌سازی سطح انسولین در بدن

نرمال کردن سطح انسولین خون‌تان یکی از قوی‌ترین اقدامات جسمانی است که می‌توانید برای کاهش خطر سرطان در پیش بگیرید. اوتو واربورگ در واقع برای پژوهش خود درباره‌ی فیزیولوژی سلول سرطانی در ۱۹۳۴ جایزه‌ی نوبل گرفت، که به روشنی نشان می‌داد سلول‌های سرطانی برای پیشرفت به قند بیش‌تر نیاز دارند. متاسفانه، امروزه فقط تعداد کمی از سرطان‌شناسان این دانسته را تایید می‌کنند یا به کار می‌گیرند.

مرکز سرطان امریکا یکی از معدود استثناها است، که در برنامه‌های خود برای درمان سرطان سنجش‌های خوراکی سختگیرانه‌ای را گنجانده‌است.

میزان بالای انسولین می‌تواند سبب آسیب جدی به بدن‌تان شود. این شناخته‌شده‌ترین نوع دیابت است اما تنها نوع آن نیست. همان‌طور که پزشکی به نام ران رزدیل در یکی از پرطرفدارترین مقاله‌های من با عنوان انسولین و اثرات سوخت و ساز آن می‌گوید:

“مهم نیست شما درباره‌ی چه بیماری‌ای صحبت می‌کنید، یک سرماخوردگی ساده یا بیماری قلبی عروقی، پوکی استخوان یا سرطان، ریشه‌ی آن همیشه در سطح مولکولی و سلولی است، و من به شما خواهم‌گفت انسولین در آن دست دارد، اگر کاملا آن را در کنترل نداشته‌باشد.”

خبر خوب این است که کنترل سطح قند خون نسبتا آسان است. اول مصرف خوراکی‌ها، قند/فروکتوز و غلات فرآوری‌شده را تا حد امکان محدود کنید تا در درجه‌ی اول از بالا رفتن سطح انسولین خون‌تان جلوگیری کنید.

شماره ۳: ورزش

اگر شما هم مانند بیشتر آدم‌ها هستید، وقتی به کاهش خطر سرطان فکر می‌کنید، ورزش فورا به ذهن‌تان خطور نمی‌کند. با این حال، برخی شواهد متقاعدکننده وجود دارد که ورزش می‌تواند خطر سرطان را در شما از بین ببرد.

یکی از شیوه‌های اصلی که ورزش خطر سرطان را در شما پایین می‌آورد به واسطه‌ی پایین آوردن سطح انسولین بالا در شما است، که محیطی با قند پایین فراهم می‌کند. چنین محیطی مانع از رشد و انتشار سلول‌های سرطانی می‌شود. کنترل سطح انسولین و بهینه‌سازی میزان ویتامین D ۲ گام قدرتمند هستند که می‌توانید در جهت کاهش خطر ابتلا به سرطان بردارید. مثلا، احتمال ابتلا به سرطان روده‌ی بزرگ در بزرگسالانی که از نظر جسمانی فعال هستند، نسبت به آن دسته از همتایان‌شان که سبک زندگی نشسته دارند، تقریبا نصف است، و خانم‌هایی که مرتب ورزش می‌کنند در مقایسه با کسانی که غیرفعال هستند، می‌توانند خطر ابتلا به سرطان پستان را ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش دهند.

به علاوه، ورزش گردش سلول‌های دفاعی را در خون‌تان بهبود می‌بخشد. سیستم دفاعی شما نخستین خط دفاعی در برابر همه چیز است، از بیماری‌های پیش پا افتاده مانند سرماخوردگی گرفته تا حتی بیماری‌های ویرانگر و مهلک مانند سرطان.

البته ترفند ورزش این است که بفهمید چگونه از آن به عنوان یک ابزار دقیق استفاده کنید. این به شما اطمینان می‌دهد که برای دست یافتن به فواید آن به اندازه‌ی کافی ورزش می‌کنید، نه خیلی زیاد که سبب آسیب شود، و نوع مناسب آن را انتخاب می‌کنید که ساختار جسمانی‌تان را در کل متوازن می‌کند و قوت و انعطاف‌پذیری، و توازن تمرینات هوازی و ناهوازی را حفظ می‌کند. برای همین مفید است به ورزش مانند دارویی نگاه کنیم که باید به دقت تجویز شود تا به حداکثر فواید آن دست بیابید.

پیروزی در جنگ علیه سرطان با انتخاب شخصی خودتان شروع می‌شود. فقط باید ۱۰ واقعیت را بدانید

شما همین حالا می‌توانید کارهای زیادی بکنید تا خطر ابتلا به سرطان را به‌طور چشمگیر کاهش دهید. حتی انجمن سرطان امریکا، که یک انجمن محافظه‌کار است، اعلام کرده‌است یک‌سوم مرگ‌های ناشی از سرطان با رژیم غذایی بد، عدم فعالیت فیزیکی، و اضافه وزن در ارتباط است. برای همین ایجاد تغییرات زیر در سبک زندگی به منظور سالم‌تر کردن آن می‌تواند در پایان دادن به این موج شکست و کاهش آمار آن تاثیر زیادی داشته‌باشد.

۱. با قرار گرفتن در میزان ایمنی از نور خورشید، سطح ویتامین D بدن‌تان را نرمال کنید. این در درجه‌ی اول با بهینه‌سازی سطح ویتامین D بدن‌تان عمل می‌کند. به‌طور ایده‌آل در طول سال میزان ویتامین D بدن‌تان را بررسی کنید.

۲. با محدود کردن مصرف خوراکی‌ها و قند/فروکتوز تا حد امکان، میزان انسولین‌تان را کنترل کنید.

۳. به اندازه‌ی کافی چربی امگا ۳ دریافت کنید.

۴. به اندازه‌ی کافی ورزش کنید. یکی از دلایل اصلی این‌که ورزش جواب می‌دهد، این است که سطح انسولین‌تان را پایین می‌آورد. کنترل سطح انسولین یکی از قدرتمندترین شیوه‌های کاهش خطر سرطان است.

۵. ابزاری داشته‌باشید تا برای همیشه اتصال‌های کوتاه عصبی را، که می‌توانند ژن‌های سرطان را فعال کند، از بین ببرید. حتی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری اعلام کرده‌است این بیماری تا ۸۵ درصد ناشی از هیجان‌ها است. این احتمال وجود دارد که این عامل مهم‌تر از تمام عوامل جسمانی باشد که در این نوشتار فهرست شده‌است، بنابراین مطمئن شوید به این عامل توجه می‌کنید. ابزار محبوب و خاص من برای این هدف، همان‌طور که شاید بدانید، تکنیک رهاسازی هیجانی است.

۵. تنها ۲۵ درصد آدم‌ها به اندازه‌ی کافی سبزیجات می‌خورند، بنابراین به هر نحو ممکن تا حدی که احساس راحتی می‌کنید سبزیجات زیاد بخورید. به‌طور ایده‌آل، این سبزیجات باید تازه و ارگانیک باشد. به‌ویژه کلم‌ها به عنوان سبزیجاتی شناخته شده‌اند که خواص ضدسرطانی قوی‌ای دارند. به یاد داشته‌باشید کسانی که نوع تغذیه‌شان مبتنی بر کربوهیدارت است، نسبت به کسانی که تغذیه‌ی مبتنی بر پروتئین دارند، تا ۳۰۰ درصد بیش‌تر به سبزیجات نیاز دارند.

۷. وزن بدن‌تان را در شرایط ایده‌آل نگه دارید.

۸. به اندازه‌ی کافی خواب باکیفیت داشته‌باشید.

۹. کم‌تر در معرض سموم محیطی مانند آفت‌کش‌ها، پاک‌کننده‌های شیمیایی خانگی، خوشبوکننده‌های هوای مصنوعی، و آلودگی هوا قرار بگیرید.

۱۰. استفاده‌تان را از گوشی همراه و دیگر فناوری‌های وایرلس کاهش دهید، و اگر/هنگامی که نمی‌توانید از آنها اجتناب کنید، تا حد ممکن استراتژی‌های ایمنی بیش‌تری به کار ببندید.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_مینا بنادکوکی

منبع:theheartysoul

سرطان: ۱۰ واقعیت و ۳ حقیقت درباره سرطان که پزشکان نادیده می گیرند


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی