کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

سرطان خون با این روش جدید درمان می‌شود

دانشمندان موسسه تحقیقات اسکریپس راهی برای تبدیل سلول‌های سرطان خون به سلول‌های ایمنی بدن یافتند که می‌تواند منجر به درمان قدرتمند جدیدی برای سرطان خون و سایر سرطان‌ها شود.

سرطان خون

به گفته ریچارد لرنر، محقق ارشد این تحقیق و لیتا آننبرگ هازن، استاد شیمی‌ایمنی از موسسه اسکریپس، این رویکردی کاملا جدید برای سرطان است که آن‌ها در حال کار برای آزمایش هرچه سریعتر آن بر انسان‌های بیمار هستند.

کشف آنتی بادی جدید در رابطه با سرطان خون

این یافته‌ها نتیجه کشف یک آنتی بادی نادر در انسان است.

آزمایشگاه لرنر روش‌های پیشگامانه‌ای را برای غربالگری مجموعه‌های بسیار بزرگی از آنتی بادی‌ها (مولکول‌های سیستم ایمنی بدن) جهت یافتن آنتی بادی‌های درمانی بکار گرفتند که به هدف مورد نظرشان نزدیک باشد.

این آزمایشگاه به تازگی تلاشی را در جهت یافتن درمان‌هایی برای افراد دارای سلول ایمنی خاص و یا دچار کمبود عامل خون آغاز کرده‌ و محققان سرانجام موفق به شناسایی تعدادی از آنتی بادی‌هایی شدند که گیرنده‌های سلول مغز را فعال می‌کنند.

دانشمندان اذعان کردند که برخی از این آنتی‌بادی‌های فعال‌کننده گیرنده‌ها، تاثیرات غیر منتظره‌ای بر سلول‌های مغز دارند و باعث می‌شوند که آنها مانند سلول‌های عصبی به بلوغ انواع سلول‌های کاملا متفاوت برسند.

اگر این گروه از محققان با استفاده از این کشف بتوانند روشی را برای تبدیل سلول های سرطان خون به سلول‌های غیر سرطانی به کار گیرند، دستاورد آنها شگفت آور خواهد بود چرا که هنوز مسائلی از این کشف در حد معماست.

دراین پژوهش جدید، محققان ۲۰ آنتی بادی فعال‌کننده گیرنده تازه کشف شده را در برابر سلول‌های حاد لوسمی میلوئیدی مورد آزمایش قرار دادند که مشخص شد یکی از این آنتی‌بادی‌ها تاثیر فوق‌العاده‌ای بر روی سلول‌های لوسمی میلوئید حاد دارد.

درصد بالایی از سلول‌های لوسمی میلوئید حاد به بیان گیرنده ترومبوپپتین (TPO) می‌پردازند و این آنتی‌بادی موثر یک فعال‌کننده بسیار قوی و گزینشی از این گیرنده در سلول‌های مغز است. هنگامی که آنتی‌بادی در سلول‌های سالم مغز نابالغ استفاده شد، منجر به تبدیل آن‌ها به سلول‌های تولیدکننده پلاکت خون به نام مگاکاریوسیت شد. با این حال، زمانی که آنتی‌بادی در سلول‌های لوسمی میلوئید حاد به کار گرفته شد، آنها را به سلول‌های بسیار متفاوت شناخته شده به نام سلولهای دندریتیک که سلول‌های حمایت کننده کلیدی در سیستم ایمنی بدن بالغ هستند،تبدیل کرد.

به گفته این دانشمندان سلولهای القا شده دندریتیک با قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آنتی بادی‌ها و برخی شرایط آزمایشگاهی دیگر، بیشتر به سلول‌هایی که به کشنده‌های طبیعی (NK) شباهت نزدیکی دارند، توسعه یافته‌اند.

سلول‌های کشنده طبیعی (NK) نشان‌دهنده نیروهای واکنش سریع سیستم ایمنی بدن هستند. آنها می‌توانند در برابر ویروس‌ها، باکتری‌ها و سلول‌های سرطانی موثر باشند، حتی بدون اینکه قبلا در معرض آنتی‌بادی‌ها قرار گرفته باشند. آنها مانند سلول‌های T، گیرنده‌های بسیار خاصی برای شناخت اهداف هر یک از سلول‌ها ندارند، اما در عوض هنگامی که یک سلول نزدیک، آلوده یا سرطانی است، به صورت کلی قادر به تشخیص آن هستند.

لرنر اظهار کرد: این آنتی‌بادی می‌تواند آن دسته از سلول‌های لوسمی میلوئید حاد را به بسیاری از انواع سلول‌های دیگر تبدیل کند، اما ما به اندازه کافی برای دریافت سلول‌های کشنده طبیعی (سلول‌های NK) خوش شانس بودیم.

در آزمایش این محققان، تعداد قابل توجهی از این سلول‌های NK، حدود ۱۵ درصد از جمعیت سلول‌های اطراف لوسمی میلوئید حاد را تنها درعرض ۲۴ ساعت از بین بردند.

به گفته آن‌ها، اثر ضد سرطانی سلول‌های القا شده کشنده طبیعی، صرفا چیزی شبیه برادرکشی است چرا که به عنوان مثال سلول‌های نامرتبط با سرطان پستان، هنگام مواجهه با سلول‌های کشنده طبیعی در تعداد زیادی از افراد از بین نمی‌روند.

درمان “fratricidins” می‌تواند چندین مزیت بالقوه داشته باشد. از جمله اینکه عوارض شیمی درمانی را کاهش خواهند داد.


سایت کسب و کار بازده

منبع: شهر خبر


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی