کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۱ ستاره مشهور جهان در دوران پیری که هنوز می درخشند

سلبریتی‌های زیادی وجود دارند که پس از گذشت سال‌های طولانی از فعالیت و زندگی حرفه‌ای‌شان هم‌چنان در کنارمان هستند. موسیقیدان‌ها، سیاستمداران، یا ستاره‌های عالم بازیگری، همگی ما را با استعدادها و مهارت‌های‌شان در رشته‌ و زمینه‌ی تخصصی خود مجذوب و مبهوت کرده‌اند. نکته جذاب درباره‌ی این سلبریتی‌ها این است که آن‌ها در طول چند دهه زندگی حرفه‌ای‌شان، شاهد تغییرات زیادی بوده‌اند، ولی علی‌رغم این تغییرات، هم‌‌چنان برای رسیدن به موفقیت تلاش کرده‌اند و خود را با شرایط مختلف سازگار کرده‌اند. در این مقاله ۱۱ ستاره مشهور جهان در دوران پیری که هنوز می درخشند را می شناسیم.

۱۱ ستاره مشهور جهان در دوران پیری

۱۵. نورمن لوید، ۱۰۵ سال

ستاره مشهور جهان در دوران پیری

یکی از اسطوره‌های زنده‌ی جهان که نام‌اش باید در این فهرست برده شود، نورمن لوید است که در ۱۰۵ سال زندگی پرثمر خود، شاهد رویدادهای مهم و متعددی در تاریخ جهان بوده و با چهره‌های برجسته‌ی هنر و صنعت سرگرمی در دنیا وقت گذرانده است. گذشته از این‌ها، کم‌تری کسی می‌تواند به داشتن یک زندگی حرفه‌ای افتخار کند که بیش از هشت دهه‌ی کامل از به طول انجامیده است! وی یکی از دوستان چارلی چاپلین بود و با افراد بزرگی نظیر اورسن ولز و آلفرد هیچکاک همکاری داشته است. وی علاوه بر بازیگری، وارد دنیای تهیه کنندگی و کارگردانی نیز شده است. شاید پیش خودتان فکر کنید مردی با این سن و سال باید خود را بازنشسته کند، ولی وی با شما هم عقیده نیست! نورمن لوید در این سن نیز به بازیگری ادامه می‌دهد و حتی شما می‌توانید وی را در سریال تلویزیونی فلای نیز مشاهده کنید.

۲. بتی وایت، ۹۸ سال

ستاره مشهور جهان در دوران پیری

آیا می‌دانستید بتی وایت در حقیقت زندگی حرفه‌ای خود را در دهه‌ی ۱۹۴۰ را برنامه‌های طنز رادیویی آغاز کرد؟‌وی در واقع به این دلیل کار حرفه‌ای خود را از رادیو شروع کرد که مدیران سینمایی چهره‌ی وی را آن‌چنان فتوژنیک نمی‌دیدند که به عنوان ستاره‌ی روی پرده‌ی سینما خوش بدرخشد. شاید الان نتوانیم درک کنید چرا مدیران سینمایی چنین عقیده‌ای درباره‌ی چهره‌ی بتی وایت داشتند؛ ولی به هر صورت، آغاز کار حرفه‌ای وی این‌گونه بود. این روزها، وی که دارای طولانی‌ترین سابقه در تلویزیون است، به عنوان مجری یک برنامه فعالیت می‌کند. وی قطعا توانایی‌های خود را به تمام مدیران نشان داده است. طرفداران نیز همواره نگران سلامتی هنرمند محبوب‌شان هستند؛ با این حال، به نظر نمی‌رسد بتی وایت تصمیم داشته باشد به این زودی‌ها بازنشسته شود. قطعا وی صلاح زندگی و سلامتی خود را بهتر از دیگران می‌داند.

۷. سیسیلی تایسون، ۹۵ سال

ستاره مشهور جهان در دوران پیری

سیسیلی تایسون با ایفای نقش‌های برجسته‌ای در سینما و تئاتر به عنوان یک زن آفریقایی آمریکایی نام خود را سر زبان‌ها انداخت. آیا می‌دانستید وی روزگاری به عنوان مدل نیز فعالیت ‌کرده است؟ وی با بازی در فیلم تحسین برانگیز خدمتکاران در ۲۰۱۱ در نقش کنستانتین بیتس و دریافت جوایز مختلف به خاطر این نقش همگان را مبهوت کرد. عملکرد وی به قدری خوب بود که در جشنواره‌ی فاخر سینمایی نامزد دریافت جایزه شد، و جوایزی را نیز دریافت کرد. وی هر پیشنهاد و هر نقشی را به راحتی قبول نمی‌کرد، زیرا مصمم بود تنها تصاویر قدرتمند و مثبتی از چهره‌ی زنان سیاه پوست را به نمایش بگذارد. وی مسلما یکی از تحسین برانگیزترین زنانی است که هم‌اکنون در این صنعت مشغول فعالیت هستند.

۴۳. مارک هارمون، ۶۸ سال

ستاره مشهور جهان در دوران پیری

چنین چهره‌ای حتما برای ستاره شدن در تلویزیون آفریده شده است! با وجود این، شاید خبر نداشته باشید که مارک هارمون در سایر زمینه‌ها نیز استعداد دارد. وی به دانشگاه معتبر کالیفرنیا در لس‌آنجلس رفت؛ هارمون در دوران دانشجویی توانست جایزه‌ی عالی همه جانبه را از طرف بنیاد ملی فوتبال از آن خود کند. پس از فارغ‌التحصیلی، وی کار در حرفه‌هایی نظیر حقوق یا تبلیغات را امتحان کرد، ولی هنگام کسب نخستین تجربه‌ی سینمایی‌اش، همه چیز برای‌اش تغییر کرد. وی، بیش از همه، به خاطر هنرنمایی در نقش نماینده‌ی ویژه‌ی سرویس مخفی، سیمون داناوان، در مجموعه تلویزیونی درام سیاسی بال غربی و هم‌چنین، به خاطر حضور در نقش نماینده‌ی ویژه، جترو گیبز، در سریال پلیسی ان‌سی‌آی‌اس در ذهن طرفداران‌اش ماندگار شده است؛ وی هم‌چنان در این سریال در حال ایفای نقش است.

۴۹. استن لی (درگذشته در ۲۰۱۸)

ستاره مشهور جهان در دوران پیری

متاسفانه، استن لی در ۱۲ نوامبر ۲۰۱۸ در ۹۵ سالگی درگذشت. استن لی از آن شخصیت‌هایی بود که هرگز اجازه نمی‌داد مسائلی از قبیل سن بتواند میان وی و موفقیت فاصله بیندازد. تقریبا همه‌ی نسل‌ها وی را به خاطر خلق شخصیت‌های محبوب داستانی و سینمایی می‌شناسند. مسلما همه‌ی شما دست‌کم یک بار نام مرد آهنی، ثور، هالک، کاپیتان آمریکا، و مرد عنکبوتی به گوش‌تان خورده است. بدون وجود این شخصیت‌های محبوب، فیلم‌های اونجرز هرگز ساخته نمی‌شدند. وی در دهه‌ی ۱۹۹۰ از شرکت مارول کامیکس خارج شد و خود را بازنشسته کرد؛ با این حال، وی بدون شک برای همیشه به عنوان مطرح‌ترین چهره‌ در صنعت کتاب‌های مصور باقی خواهد ماند. متاسفانه، مرگ وی در نوامبر ۲۰۱۸ تمام رویاهای وی را متوقف کرد. بدون شک دل‌مان برای تک‌جلوه‌ها یا حضور افتخاری و کوتاه وی در تکه‌ فیلم‌های مربوط به دنیای سینمایی مارول تنگ خواهد شد. روح‌اش شاد و یادش گرامی باد!

۵۹. دنیس آستین، ۶۱ سال

ستاره مشهور جهان در دوران پیری

اگر به دنبال شاهد و مدرکی برای اثبات این مسئله هستید که پیروی از سبک زندگی سالم می‌تواند در جوان نگه داشتن روحیه و چهره‌تان در سنین پیری تاثیر مستقیم داشته باشد، به نحوه‌ی زندگی دنیس آستین نگاه کنید. وی مدرک زنده‌ای است که ثابت می‌کند رژیم غذایی مقوی و انجام مرتب فعالیت‌های ورزشی برای حفظ سلامتی‌تان معجزه می‌کنند. این مربی تناسب اندام به خاطر برنامه‌ی ورزشی‌اش در دهه‌ی ۱۹۸۰ به نام تناسب اندام با دنیس آستین که از شبکه‌ی تلویزیونی ESPN2 پخش شد، به شهرت زیادی رسید. این برنامه‌ها بارها و بارها تا به امروز بازپخش شده‌اند؛ به این ترتیب،‌ اگر دوست دارید رژیم غذایی و روش‌های تناسب اندام وی را دنبال کنید و لباس‌های دهه‌ی ۱۹۸۰ لذت ببرید، هم‌چنان می‌توانید برنامه‌ی وی را دنبال کنید. به علاوه، دختر دنیس آستین، کیتی نیز پا جای پای مادرش گذاشته است. این زن جوان برند تناسب اندامی برای خود تاسیس کرده به نام تناسب اندام با کیتی که یک اپلیکیشن موبایل نیز برای آن طراحی شده است. این زوج مادر و دختر با همکاری یکدیگر برنامه‌هایی را در یوتیوب منتشر می‌کنند.

۲۴. کارل راینر (درگذشته در ۲۰۲۰)

ستاره مشهور جهان در دوران پیری

متاسفانه، کارل راینر در ۲۹ ژوئن ۲۰۲۰، در ۹۸ سالگی درگذشت. وی به طرز باورنکردنی با استعداد بود و خود را به عنوان یکی از بزرگان کمدی آمریکا در یادها ماندگار کرد. این ستاره‌ی فقید دنیای هنر به تمام طرفداران‌اش ثابت کرد که به طور هم‌زمان می‌توان یک بازیگر، خواننده، نویسنده، و کارگردان خوب بود. وی در ایام گذشته با دیک ون دایک و مل بروکس همکاری داشت و در سری فیلم‌های اوشن نقش سال بلوم را ایفا می‌کرد. وی در سال‌های طولانی زندگی حرفه‌اش ۹ بار برنده‌ی جایزه‌ی امی شد: ۳ بار برای بازیگری، ۴ بار برای نویسندگی، و ۲ بار نیز برای تهیه کنندگی. وی در عرصه‌ی سیاسی نیز فعالیت داشت؛ وی در تمام طول زندگی‌اش یک دموکرات بود، و در دوره‌ی مبارزات انتخاباتی برنی سندرز در ۲۰۱۶، برای حمایت از وی سخنرانی‌های بی‌پرده و شجاعانه‌ای ارائه کرد. با این‌که این حمایت‌ها نتوانست نتیجه‌ را به نفع برنی سندرز برگرداند، ولی وی تا آخرین روزهای زندگی‌اش نیز از فعالیت دست نکشید!

۳۶. الی مک‌گرو، ۸۱ سال

ستاره مشهور جهان در دوران پیری

الی مک‌گرو نیز از جمله هنرپیشه‌هایی است که توانسته زیبایی خود را حتی در ۸۱ سالگی حفظ کند. وی نخستین بار در فیلم خداحافظ کلومبوس که از کتابی به همین نام، اثر فیلیپ راث، اقتباس شد، توانست نام خود را در صنعت نمایش و سرگرمی بر سر زبان‌ها بیندازد. با این حال، هنرنمایی وی در فیلم عاشقانه‌ی داستان عشق بود که حقیقتا باعث شد به یک ستاره‌ی مشهور در دنیای سینما تبدیل شود. مردم در نظرسنجی‌ها، وی را در فهرست ۵۰ زیباترین آدم‌ها قرار داده‌اند، و به نظر می‌رسد این مسئله واقعا حقیقت دارد. خیلی از آدم‌ها آرزو می‌کنند بتوانند مانند الی مک‌‌گرو دوران سالخوردگی با شکوهی را سپری کنند. امیدوار هستیم روزی وی راز زیبایی خود را در این سن برای سایرین فاش کند.

۴۶. دیانا سرا کری (درگذشته در ۲۰۲۰)

ستاره مشهور جهان در دوران پیری

متاسفانه دیانا سرا کری ۲۴ فوریه ۲۰۲۰ در ۱۰۱ سالگی از دنیا رفت. شاید نام دیانا سرا کری زیاد به گوش‌تان نخورده باشد، زیرا وی معمولا با یک نام مستعار روی صحنه‌ها حاضر می‌شد. شاید بسیاری از آمریکایی‌ها بیبی پگی را به خاطر بیاورند. کری یکی از با سابقه‌ترین ستاره‌های کم حاشیه‌ی سینما بود؛ زیرا وی بازیگری را وقتی آغاز کرد که فقط ۱۹ ماه سن داشت! وی در دوران کودکی در تقریبا ۱۵۰ فیلم ایفای نقش کرد. با وجود این، وی شرایط سخت کار در این صنعت را دوست نداشت، و به همین خاطر خیلی زود با این حرفه خداحافظی کرد. ولی متاسفانه، وی به این دلیل مجبور به بازگشت به سینما شد که شرکای فاسد کسب و کاری پدرش، تمام ثروتی را که وی به خاطر هنرنمایی در دوران کودکی‌اش به دست آورده بود، از بین بردند. وی سپس به نویسندگی علاقه‌مند شد و در آن به موفقیت رسید؛ دیانا سرا کری زندگینامه‌ی خود را با عنوان هر آن‌چه بر بیبی پگی گذشت منتشر کرد.

۵۵. ویرا لین (درگذشته در ۲۰۲۰)

ستاره مشهور جهان در دوران پیری

متاسفانه، ویرا لین در ۱۸ ژوئن ۲۰۲۰ در ۱۰۳ سالگی درگذشت. وی در طول دوره‌ی جنگ جهانی دوم به عنوان “دلبر نیروهای نظامی‌”‌ لقب گرفته بود؛ زیرا وی در آغاز زندگی حرفه‌ای‌اش جهت پشتیبانی، سرگرم کردن، و آرامش دادن به سربازان در طول دوره‌ی سخت جنگ برای آن‌ها آواز می‌خواند. این موسیقی‌دان بریتانیایی به فقط به خاطر صدای زیبای‌اش، بلکه به دلیل استعدادش در بازیگری برای سینما و تلویزیون به یک ستاره تبدیل شد. وی در تولد ۱۰۰ سالگی‌اش، آلبوم ویرا لین ۱۰۰ را منتشر کرد. متاسفانه مرگ وی باعث خاموش شدن تمام شور و اشتیاق وی به هنرنمایی شد؛ از آلبوم آخر وی استقبال خوبی به عمل آمد.

۶۸. باب نیوهارت، ۹۰ سال

ستاره مشهور جهان در دوران پیری

آیا برای‌تان جالب نیست اگر بدانید پیش از آن‌که باب نیوهارت به یک ستاره‌ی مشهور در صنعت نمایش و سرگرمی تبدیل شود، یک حسابدار در شهر شیکاگو بود؟ با وجود این، وی ظاهرا از شغل خود متنفر شد. وی مسلما وقتی در دهه‌ی ۱۹۶۰ وارد دنیای کمدی شد و توانست برنامه‌های تلویزیونی موفقی نظیر نیوهارت و باب نیوهارت شو را بسازد، بسیار از زندگی‌اش راضی بود. سپس، وی وارد دنیای سینما شد و در فیلم‌هایی نظیر الف، امدادگران: مأموریت زیرزمینی حاضر شد. علی‌رغم موفقیت برنامه‌های تلویزیونی باب نیوهارت، وی بیش از همه با خاطر آلبوم‌های تک نفره‌ی کمدی‌اش مشهور شده است. آلبوم من نباید این کار را می‌کردم در ۲۰۱۶ برنده‌ی جایزه‌ی گرمی در زمینه‌ی بهترین آلبوم سخنرانی تک نفره شد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر رضا مصطفایی

منبع: habittribe

۱۱ ستاره مشهور جهان در دوران پیری که هنوز می درخشند


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی