کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

سازگاری فرهنگی: ۷ روش که در یک کشور جدید احساس راحتی کنیم

بسته به اینکه تا چه حد می‌توانید با جای جدید برای زندگی اخت بگیرید و به آن عادت کنید، رفتن به یک کشور دیگر می‌تواند یک رویا یا یک کابوس باشد. سازگاری فرهنگی و احساس راحتی در یک کشور دیگر کار آسانی نیست و تنهایی یکی از دلایل اصلی افسردگی در یک کشور جدید است. خوشبختانه راهکارهای مختلفی وجود دارد که به شما کمک می‌کنند در یک کشور بیگانه احساس راحتی کنید و فکر کنید که در وطن هستید.

سازگاری فرهنگی

راهکارهای سازگاری فرهنگی در کشور جدید

۱. بیرون بروید و کاوش کنید

سریع‌ترین راه برای اتمام این حس که در یک جا و مکان جدید قرار گرفته‌اید، این است که مدام بیرون بزنید و همه جا را کاوش کنید. اگر تلفن هوشمند دارید می‌توانید از آن برای کشف گوشه و کنار شهر جدید استفاده کنید. حتی لازم نیست خیلی دور شوید. یافتن نزدیک‌ترین فروشگاه، تئاتر، کتابخانه و پارک می‌تواند باعث شود احساس راحتی بیش‌تری در خانه‌ی جدیدتان داشته باشید.

۲. فرهنگ مکان جدید را مطالعه کنید

یکی دیگر از شیوه‌ها برای این‌که در یک فرهنگ جدید خیلی سریع احساس کنید در خانه هستید، مطالعه کشور مورد نظر است. جنبه‌های فرهنگی کشور مورد نظرتان را مطالعه کنید. باید یاد بگیرید که چه چیزهایی در این فرهنگ تازه درست و چه چیزهایی نادرست در نظر گرفته می‌شود.

۳. به یک انجمن بپیوندید

من مطمئن هستم که در حال حاضر جامعه‌ای از هموطنان شما در خانه جدیدتان وجود دارند. آ‌ن‌ها را به صورت آنلاین جستجو کنید و به گروه‌شان بپیوندید. این یکی از سریع‌ترین راه‌ها است برای این‌که در یک کشور جدید راحت‌تر باشید. به این ترتیب هم راحت‌تر دوست و آشنا برای خودتان پیدا می‌کنید و هم گوشه و کنار شهر جدید محل زندگی تان را به کمک آن‌ها یاد می‌گیرید.

۴. داوطلب شوید

ثبت نام در یک برنامه داوطلبانه مطمئناً به شما کمک می‌کند تا در یک مکان جدید بهتر جا بیفتید. در حالی که کمک به افراد نیازمند برای روح و روان شما مفید خواهد بود، داوطلب شدن شما را با افراد محلی آشنا می‌کند، کسانی که ممکن است به دوستان خوب شما تبدیل شوند.

مطلب مرتبط: ۱۸ نکته طلایی درباره کار، مسافرت، زندگی و مهاجرت به اتریش

۵. به کلاس‌های سرگرمی بروید

اگر در وطن‌تان از چیزی لذت می‌بردید حتما در کشور جدید هم از آن لذت خواهید برد. کلاس‌های سرگرمی را پیدا کنید و به آن‌ها بپیوندید و ببینید آیا افرادی در آن‌جا همفکرتان هستند که بتوانید با آنها دوست شوید. دوستی در یک کشور جدید، آغاز روند جذب شدن شما در خانه جدید است.

۶. صبور باشید

در حالی که کم کم با فرهنگ جدید سازگار می‌شوید، ممکن است ابتدا برخی چیزها دشوار به نظر برسند. در سازگاری با آن‌ها مشکل خواهید داشت زیرا ممکن است آن‌ها هم برای سازگاری با روش‌های شما مشکل داشته باشند. صبور بودن و احترام قائل شدن برای فرهنگ‌های دیگر همیشه نتیجه‌ی خوبی به بار خواهد آورد. هنگامی که کمی از نحوه رفتار و عادت‌های محلی جدید آگاهی پیدا کردید، راحت‌تر می‌توانید عضوی از آن جامعه شوید و در آن جا بیفتید. به هیچ وجه عجله نکنید زیرا ابدا کار عاقلانه‌ای نیست.

۷. در خانه باشید

بهترین کاری که بعد از نقل مکان و رفتن به یک محیط جدید می‌توانید انجام دهید این است که اعتقاد داشته باشید که واقعا در خانه هستید. هنگامی که وسایل خود را باز نکنید، انگار که هنوز قرار است که به خانه قبلی برگردید و در نتیجه فرصتی برای وفق پیدا کردن با مکان جدید نخواهید داشت.

شما واقعاً باید کشور خارجی را به عنوان خانه جدید خود بپذیرید. هرچند چنین چیزی آسان نخواهد بود اما لازم است و قطعاً به شما کمک می‌کند تا به سرعت با فرهنگ جدید سازگار شوید.

در نهایت باید آن کارهایی را انجام بدهید که به شما کمک می‌کنند حس کنید در خانه هستید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: relocationtarget

سازگاری فرهنگی: ۷ روش که در یک کشور جدید احساس راحتی کنیم


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی