کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

سازمان ملل از سقوط داعش در سوریه تا آبان خبر داد

سازمان ملل از سقوط داعش در سوریه تا آبان خبر داد. نماینده سازمان ملل در امور سوریه روز جمعه گفت گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش در سوریه احتمالا تا آبان ماه سقوط خواهد کرد و جامعه بین المللی باید بر تلاش خود برای برگزاری یک انتخابات آزاد و عادلانه در آن کشور بیافزاید.

سازمان ملل از سقوط داعش در سوریه تا آبان خبر داد

به گزارش خبرگزاری رویترز، استفان دی میستورا در گفت‌وگویی با رادیوی بی بی سی در ژنو گفت «آنچه ما شاهد آن هستیم به نظر من آغاز پایان این جنگ است … آنچه لازم است این است که مطمئن شویم این همچنین آغاز صلح هم باشد.»

وی با بیان این که سه منطقه رقه، دیرالزور و ادلب، همچنان دچار بی ثباتی هستند، گفت بعد از آزادی رقه و دیرالزور، که در چند ماه آینده اتفاق می‌افتد، اگر جامعه جهانی به هر دو طرف دولت و مخالفان فشار بیاورد تا گفت‌وگوهای واقعی را بپذیرند، آنگاه ظرف یک سال امکان آن خواهد بود که یک انتخابات به معنای واقعی معتبر را در سوریه داشته باشیم.

دیرالزور از نخستین مناطقی است که داعش در سال ۱۳۹۳ به اشغال خود در آورد و نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد معتقد است نیروهای دولتی سوریه و ارتش روسیه، تا پایان ماه جاری میلادی، یا نهایت اوایل ماه آینده، آن را آزاد می‌کنند.

آقای دی میستورا همچنین گفت که نیروهای سوریه دموکراتیک و ارتش ایالات متحده، که از آن ائتلاف کردها و عرب‌های سوریه حمایت می‌کند، نیز احتمالا تا پایان ماه اکتبر (اوایل آبان ماه) رقه را از گروه افراطی داعش بازپس خواهند گرفت.

نماینده ویژه سازمان ملل در ادامه این گفت‌وگوی رادیویی گفت، جای سومی که باقی می‌ماند ادلب است، که در دست جبهه النصره است، که وابسته با القاعده هستند.

سازمان جبهه النصره را، که به جبهه فتح الشام تغییر نام داده، تروریستی می‌داند. این گروه اسلامگرای افراطی در سوریه مستقل از پیکارجویان داعش عمل می‌کند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

سازمان ملل از سقوط داعش در سوریه تا آبان خبر داد


خبرخوان هفته

مطالب مرتبط

برچسب ها

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی