کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ ایده ارزان و راحت برای زیباسازی دکوراسیون محل کار

تعداد زیادی از افراد که در شهرها و شهرستان های مختلف جهان زندگی میکنند مهمترین ساعات روز خود را در محل کار میگذرانند. از این رو زیباسازی دکوراسیون محل کار موضوع بسیار مهیم است که باید به آن توجه کرد. در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید تا ۷ ایده ارزان و راحت برای زیباسازی دکوراسیون محل کار را بدانید.

زیباسازی دکوراسیون محل کار

زیباسازی دکوراسیون محل کار

۱. از یک گلدان گیاه پوتوس در دفترتان انرژی بگیرید

خوشبختانه، با قرار دادن برخی از گیاهان در فضایی از دفتری که در آن مشغول به کار هستید، می‌توانید از شر انرژی منفی خلاص شوید. این کار هم برای خودتان، و هم برای آدم‌های اطراف‌تان بسیار مفید است.  گیاه پوتوس که با نام‌های لباس شکارچی، پوتوس طلایی، گیاه پول، و غیره نیز مشهور است، گیاه بسیار خوبی است که می‌توانید در دفتر کارتان از آن نگهداری کنید. طبق آموزه‌های فنگ شویی، گیاه پوتوس می‌تواند به تولید جریانی از انرژی مثبت کمک کند که شانس و خوشبختی را جذب می‌کند. به همین دلیل نیز متخصصان توصیه می‌کنند، این گیاه خوش شانسی را به جای باغ و باغچه، داخل فضای دفتر کار و خانه‌تان قرار دهید.

به علاوه، این گیاه قادر است هوایی را که به علت مواد شیمیایی مصنوعی موجود در محلول‌های شستشو و مبلمان آلوده شده است، تصفیه کند. گیاه پوتوس هوای داخل را تصفیه می‌کند، و هم‌چنین جریان اکسیژن را افزایش می‌دهد.

مطلب مرتبط: گل و گیاه مناسب محل کار: ۱۰ گیاه مناسب برای دفتر کار که باید بشناسید

گیاه پوتوس

۲. یک ساعت یا تقویم مدرن کنار میز داشته باشید

روی میز کار یا کنار آن حتما یک ساعت و تقویم قرار دهید؛ آن هم در شکل و شمایلی به روز و مدرن و نه از مدل‌های قدیمی و درب و داغانی که از ته انباری خانه پیدا کرده‌اید یا از وسایل کنار گذاشته منزل. داشتن یک ساعت رومیزی یا حتی دیواری مناسب در اتاق کار با شکل و شمایلی که بیشتر خودنمایی کند، می‌تواند یکی از راهکارهای القای درجه موفقیت شما به دیگران باشد.
داشتن تقویم یا ساعت نشان می‌دهد که شما به وقت و زمان ارزش زیادی می‌دهید اما یادتان باشد هیچ چیزی نمی‌تواند در یک اداره به اندازه یک ساعت از کار افتاده یا تقویمی که آخرین برگ آن مال سه ماه پیش است به ارباب‌رجوع احساس ناامنی دهد.

۳. از روانشناسی رنگ برای دفتر کارتان کمک بگیرید

مطالعات نشان داده‌اند، رنگ‌ها نه تنها بر نحوه‌ی تصمیم‌گیری‌مان تاثیر می‌گذارند، بلکه بر روحیه‌‌مان نیز تاثیرگذار هستند. برای مثال، رنگ صورتی دارای اثر آرامش‌بخش است. برخی معتقدند، این رنگ تنش را در ماهیچه‌های کاهش می‌دهد، فعالیت دستگاه درون‌ریز را کم‌تر می‌کند، و به طور کلی احساس آرامش عمومی به بدن می‌بخشد. شرکت‌هایی نظیر پپتو بیسمول از اثر آرامش‌بخشی و بهبود روحیه‌ی رنگ صورتی نهایت استفاده را می‌کنند.

هم‌چنین، تاثیر رنگ‌ها بر خلق و خوی آدم‌ها می‌تواند بر میزان عملکرد و روحیه‌ی آن‌ها را تاثیرگذار باشد. کارمندان معمولا از رنگ‌هایی نظیر آبی، صورتی، یا سبز خوش‌شان می‌آید؛ رنگ‌هایی که به ذهن و روان‌شان آرامش و اطمینان می‌بخشند. رنگ‌های روشن و گرم مانند زرد و نارنجی نیز به افزایش اعتماد به نفس در محیط کار کمک می‌کنند و می‌توانند روحیه‌ی کارکنان را افزایش بدهند.

با دقت به میزان کاربرد رنگ قرمز در محیط کار توجه کنید و از زیاده‌روی در آن خودداری کنید. با این‌که قرمز می‌تواند به خوبی میزان فروش را افزایش دهد، این رنگ به عنوان عاملی تهاجمی برای یونیفرم‌های کارکنان شناخته می‌شود؛ مگر آن‌که کسب و کار‌تان مربوط به صنایعی باشد که به عشق و روابط عاشقانه ارتباط دارند – مثلا چاپ کارهای دعوت عروسی. پژوهشگران دریافته‌اند، قرمز می‌تواند عملکرد کارکنان را کاهش دهد و حتی به بروز درگیری در محیط کار منجر شود.

مطلب مرتبط: روانشناسی رنگ ها: ۷ نکته درباره تاثیر رنگ بر احساسات ما

۴. یک کتابخانه با کتابهای رایگان برای کارمندان درست کنید

این یک ایده بسیار زیبا برای بهبود فضای دکوراسیون محل کار و دفترکارتان است به علاوه که کارمندانی که عاشق کتاب هستند حتما بسیار علاقه‌مند به این ایده شما خواهند بود. کارمندان می‌توانند از میان فهرستی حاوی بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب – که در صورت سال به‌روز می‌شود، به صورت کاملا رایگان چندین کتاب کاغذی و الکترونیکی سفارش بدهند. هم‌چنین، کارمندان می‌توانند به باشگاه‌های کتاب ملحق شوند (یا به همراه همکاران‌شان یک باشگاه کتاب راه‌اندازی کنند) تا بتوانند درباره‌ی موضوع کتاب‌ها بحث کنند و فعالیت گروه‌سازی را به خوبی تمرین کنند.

۵. یک وسیله با رنگ شاد برای بهره وری بیشتر حتما داشته باشید

دفتر کار قرمز

از طراحی کف‌پوش اتاق محل کار گرفته تا اتاق جلسه و فراتر از آن، شما می‌توانید با قدرت رنگ‌ها به تقویت خلاقیت و نتیجه ی  کار کارکنان کمک کنید.  رنگ‌آمیزی و طراحی دکوراسیون یک دفتر کار با برخی رنگ‌ها می‌تواند در بهبود بهره‌وری کار موثر باشد. رنگ‌هایی که بهره‌وری را افزایش می‌دهند به نوع کاری که هر شخص هم انجام می‌دهد بستگی دارند. بنابراین برای این افزایش بهره‌وری ابتدا لازم است ترکیبی از رنگ‌ها برای سرتاسر طراحی و دکوراسیون دفتر کار انتخاب شود و سپس هر شخصی می‌تواند با استفاده از آن رنگ مخصوص و مناسب خودش میزکار و پیرامون‌اش را سر و سامان دهد به طوری که بیشتری الهام را از محیط بگیرد و سطوح کارامدی از بهره‌وری دست یابد.

مطلب مرتبط: معنی این ۱۲ رنگ در کسب و کار را بدانید

۶. یک نورپردازی خوب در اتاق ها داشته باشید

لامپ‌هایی را که در حال حاضر در دفترتان دارید و تأثیری که که روی فضا دارند، در نظر بگیرید – خیلی زیاد هستند و فضا بیش از حد روشن شده یا خیلی کم هستند و نور فضا مناسب نیست. استفاده از لوسترهای ال ای دی می‌توانند اثر فوق‌العاده‌ای روی فضا داشته باشند. به این فکر کیند که برخی از کارمندان تا ساعاتی پس از تاریکی هوا هم قرار است در دفتر شما کار کنند و نورپردازی خوب و عالی خستگی شان را در میکنند.

۷. از فضای دیوار استفاده کنید

یک دیوار خالی فرصتی از دست رفته به حساب می‌آید. از آثار هنری، عکس ها، یا سایر چیزها یک فضای هنری گروهی بر روی دیوار کانونی درست کنید. رنگ بنفش کمرنگ دیوار کانونی پر از یک ردیف نقاشی و اثر هنری است که تقریبا کل دیوار را گرفته است. درباره اتفاقات مهم شرکت تان یک تابلو درست کنید و همیشه خاطره روزهای خوب کاری را کنارتان داشته باشید. یا یک دیوار پر از مدارک حرفه ای و گواهینامه های رسمی تان درست کنید که اعتماد هر مراجعه کنندهای را جلب کند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – پریسا جعفری

منبع: business

۷ ایده ارزان و راحت برای زیباسازی دکوراسیون محل کار


پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی