کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۹ ایده کم هزینه برای زیباسازی دکوراسیون داخلی منزل

زیباسازی دکوراسیون داخلی منزل موضوعی است که بسیار مورد توجه افراد مخصوصا خانم ها است اما با رشد عجیب و غریب قیمتها دیگر کمتر کسی جرات فکر کردن به تغییر دکوراسیون را میکند! اما بد نیست به این چند ایده کم هزینه برای زیباسازی دکوراسیون داخلی منزل تان نگاهی بیندازید و تا جایی که میشود محل کار و زندگی تان را زیبا و باطراوت کنید.

۱. چند گل و گیاه به فضای خانه اضافه کنید

اگر درگیر این هستید که روح و سرزندگی به خانه‌تان بیاورید، پس داشتن گیاه و گل در فضای خانه می‌تواند جوابی برای این نیاز شما باشد. قرار دادن یکی دو گلدان در خانه می‌تواند در اندک زمانی به آن روح ببخشد.

عموما استفاده از گیاهان برای بهبود ظاهر خانه‌ی تازه کار ساده‌ای است. ممکن است تصمیم بگیرید گیاهانی را بخرید که به اندازه‌ی کافی رشد کرده‌اند یا گیاهی را که به رشد کامل نرسیده بخرید و آن را در گلدان بکارید و چند هفته صبر کنید تا رشد کند.

مطلب مرتبط: ۱۰ نکته برای تزیین و تغییر دکوراسیون آشپزخانه با کمترین هزینه

۲.  کلید و پریزهای قدیم و بدشکل را عوض کنید

ایجاد تغییر در دکوراسیون خانه های قدیمی

بعضی جزئیات خیلی کوچک هستند و ممکن است فکر کنید کسی متوجه آن‌ها نمی‌شود؛ اما واقعیت چیز دیگری است. یکی از این جزئیات کلید و پریزهای برق هستند که در خانه‌های قدیمی به شکل قدیمی وجود دارند و ممکن است حتی از سفید به زرد تغییر رنگ پیدا کرده یا ترک و شکستگی داشته باشند. بهترین کاری که می‌توانید برای این پریزها انجام دهید، عوض کردن آن‌ها با مدل‌های شیک جدید است. شاید باورتان نشود اما این تغییر به قدری روی مدرن شدن خانه تاثیر گذار خواهد بود که خودتان هم متعجب خواهید شد.

۳. از گل‌های تازه برای زیباسازی فضا استفاده کنید

تغییر دکوراسیون منزل بدون هزینه

گل‌های تازه بلافاصله فضا را زیبا می‌کنند. شاید به این فکر می‌کنید که مهارتی برای چیدن گل در گلدان ندارید، اما این کار ساده‌تر از آنی است که تصور می‌کنید. خیلی ساده گل مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید و با یک روبان یا تکه‌ای تور ساقه‌ها را به هم ببندید تا دسته‌گلی زیبا آماده شود!

مطلب مرتبط: ۱۵ توصیه برای اسباب کشی سریع و آسان که نباید فراموش کنید

۴. سقف کاذب درست کنید

یک راه عالی و کم هزینه برای زیباسازی دکوراسیون داخلی منزل آن است که کمی بر جذابیت سقف اضافه کنیم. راه‌های مختلف بسیاری برای انجام این کار وجود دارد بسته به اینکه سبک بخصوص شما کدام باشد. بعضی آدم‌ها نقاشی کردن سقف با رنگ‌های متفاوت با بقیه‌ی اتاق را انتخاب می‌کنند تا به نوعی به سقف بافت و رنگ معنی‌داری ببخشند. همچنین می‌توانید عناصر معماری مانند پرتوهای نور، قاب عکس، یا … برای افزودن جزئیات بیشتر استفاده کنید. اگر به دنبال آن هستید که با انتخاب طرح یا الگویی سقف بیشتر به چشم بیاید، می‌توانید کاغذ دیواری انتخاب کنید که با دکو و کاغذ دیواری سقف‌تان همخوانی داشته باشد.

مطلب مرتبط: ۲۰ راهکار استفاده از روانشناسی رنگها در دکوراسیون منزل

۵. پرده‌های‌تان از کف تا سقف را بپوشاند

پرده‌های کف تا سقف راهی عالی برای افزودن رنگ‌های گرم به طراحی و همچنین بزرگتر به نظر رسیدن یک اتاق کوچک است. پرده‌های چند رنگ به پالیت رنگ روشن گرما می‌بخشد و دیوارها را بلندتر جلوه‌گر می‌سازد.

۶. در مورد نورپردازی فکر کنید

تغییر دکوراسیون آشپزخانه با کمترین هزینه

لامپ‌هایی را که در حال حاضر در منزل دارید و تأثیری که که روی فضا دارند، در نظر بگیرید – خیلی زیاد هستند و فضا بیش از حد روشن شده یا خیلی کم هستند و نور فضا مناسب نیست. لامپ‌هایی که در امتداد سطح نصب می‌شوند، می‌توانند اثر فوق‌العاده‌ای روی فضا داشته باشند. دو لامپ افقی را زیر لبه‌ی اپن آشپزخانه نصب کنید و به این ترتیب احساس می‌کنید که در فضای جدیدی زندگی میکنید.

۷ . گلدان‌های بلند در منزل قرار دهید

دکوراسیون اتاق نشیمن

در یک اتاق با سقف بلند، قرار دادن گلدان‌ها و گل‌های بزرگ و جاگیر می‌تواند به پر کردن گوشه‌ها، فضاها، یا فواصل عمودی کمک ‌کند. فقط حتما دقت کنید هر گیاهی که به خانه اضافه می‌کنید برای بقاء نور کافی داشته باشد. گیاه مرده اتاق نشیمن که هیچ – اتاق دیگری را هم دنج و گرم نمی‌سازد.

این اتاق نشیمن گیاهانی با ارتفاع متوسط به کار برده است تا فواصل بین ردیف مبل‌ها و کناره‌های شومینه را پر کند. پنجره‌های بزرگ این اتاق نور زیادی فراهم می‌آورند.

این فضای مینیمالیست‌تر نیز از گیاهان گلدانی برای گرفتن فضاهای اضافی استفاده می‌کند. چیز مهم درباره‌ی این گیاهان آن است که رنگ و سرزندگی را به اتاق می‌افزایند بدون آنکه ریخت و پاشی ایجاد کنند.

۸. شمع‌های معطر را در فضای خانه‌تان به کار ببرید

تغییر دکوراسیون منزل بدون هزینه

دلایل زیادی برای استفاده از شمع‌های عطری وجود دارد. اول از همه این‌که، آن‌ها در هر قفسه یا هر قسمتی از خانه بسیار زیبا به نظر می‌رسند، و در عین حال به خانه‌تان رایحه‌ای خارق‌العاده می‌دهد، رایحه‌ای که فضا را دلپذیرتر و جذاب‌تر می‌کند.

۹. قفسه‌های کتاب و کتاب اضافه کنید

یک حس راحتی‌بخش در کتاب‌ها وجود دارد. قفسه‌های کتاب میزان فضای زیادی از دیوارها می‌گیرند، در نتیجه اضافه کردن آن‌ها به دکوراسیون اتاق نشیمن جایی که مبلمان از دیوار فاصله دارد کار راحتی است.

قفسه‌های کتاب جاسازی شده داخل دیوار تا خرخره توسط صاحب کتابخانه از کتاب پر شده است. صاحب خانه همچنین راه خوبی برای اضافه کردن تلویزیون به قفسه‌ها پیدا کرده است.

برای صاحبخانه‌هایی با کلکسیون‌های کوچک‌تر، چیدن اقلام و وسایل کنار هم با زلم زیمبوها و وسائل تزئینی راه بی نظیری برای پر کردن فضاهای عمودی است. این طرح همچنین تکه‌ای بزرگ از اثر هنری را به قفسه‌های بالای مبل اضافه می‌کند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده -پریسا جعفری

منبع: آیدیال هوم

۹ ایده کم هزینه برای زیباسازی دکوراسیون داخلی منزل


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی