کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۲۰ زیباترین کشور جهان که هوش از سرتان می برد

سایت راهنمای مسافرت Rough Guide فهرست به‌روز شده‌ای را از چند زیباترین کشور جهان به انتخاب خوانندگانش منتشر کرده‌است. این فهرست۲۰ زیباترین کشور جهان ، از مناظر خیره‌کننده‌ی گرمسیری مانند اندونزی و ویتنام، تا بخش‌های یخبندان نروژ و فنلاند را شامل می‌شود.

۲۰ زیباترین کشور جهان که هوش از سرتان می برد

در ادامه فهرست ۲۰ زیباترین کشور جهان به همراه عکس این اماکن آمده است.

۲۰. ویتنام

زیباترین کشور جهان

مناظر طبیعی وحشی و تأثیرگذار ویتنام، شامل مزارع تراسی کوه‌های سا پا، این کشور جنوب غربی آسیا را در فهرست ۲۰ زیباترین کشورهای جهان قرار داده است.

مطلب مرتبط: ۱۰ برترین شهر دنیا که ارزش زندگی کردن دارند

۱۹. کرواسی

زیباترین کشور جهان

مناظر تراکوتای کرواسی مانند دوبروونیک و اسپلیت در مقابل آبی عمیق دریای آدریاتیک مکان بسیار خوبی را برای عکاسی گردشگران فراهم کرده است و از این رو در فهرست ۲۰ زیباترین کشورهای جهان قرار گرفته است.

۱۸. ایرلند

زیباترین کشور جهان

به ندرت پیش می‌آید که گردشگران در تپه‌های مه‌آلود و ساحل صخره‌ای این کشور لذت نبرند – حتی با وجود این‌که از رطوبت خیس می‌شوند.

یک از راهنمای گردشگری می‌گوید، “در میان پیش‌فرض‌های عاشقانه‌ای که گردشگران همراه با خود به ایرلند می‌آورند، توقعات‌شان از مناظر طبیعی است که دوست دارند به حد اعلی از آن‌ها بهره بگیرند”.

۱۷. نروژ

زیباترین کشور جهان

خواه قله‌های یخی، شهرهای شلوغ، یا فانوس دریای شمالی باشد که گردشگران را به نروژ می‌کشاند، تعداد انگشت شماری هستند که از این همه زیبایی لذت نمی‌برند.

۱۶. پرو

زیباترین کشور جهان

خوانندگان Rough Guides مسحور مناظر گوناگون و زیبای پرو شده‌اند ـ از قله‌های راه راه کوهستان رنگین‌کمان گرفته تا پله های خطرناک آثار به جا مانده از تمدن باستانی اینکاها، جنگل‌های بارانی سرسبز، قله‌های پوشیده از برف، و صحراهای فراوان، در پرو همه چیز پیدا می‌شود.

پرو به تازگی و طبق نظر کارشناسان در فهرست Business Insider از ۱۰۰ سفری که هرکسی باید در زندگی‌اش برود، قرار گرفت. به دنبال هرچه که هستید، سفر به پرو یکی از واجبات زندگی است.

۱۵. سوئیس

زیباترین کشور جهان

مناظر کوهستانی سوئیس، و مسیرهای برفی پیاده‌روی و دویدن آن فرصت‌های بی‌شماری برای مسافران فراهم می‌کند تا به دل طبیعت وحشی بروند و خود از دیدن مناظر خیره‌کننده‌ی آن لذت ببرند.

مطلب مرتبط: ۳۰ بهترین شهر دنیا برای زندگی در ۲۰۱۷

۱۴. فنلاند

زیباترین کشور جهان

یکی از خوانندگان Rough Guides معتقد است که آسمان زیبا، جنگل‌های انبوه، عارفانه بودن مناظر شمالی فنلاند و همه چیز این کشور، آن را شایسته قرار گرفتن در این فهرست می‌سازد.

۱۳. هند

زیباترین کشور جهان

چه به خاطر فرهنگ‌های زیبا یا مناظر باشکوه هند باشد، خوانندگان Rough Guides هند را عمیقا دوست دارند و آن را در رتبه‌ی ۱۳م زیباترین کشورهای جهان قرار دادند.

۱۲. مکزیک

زیباترین کشور جهان

یکی از خوانندگان Rough Guides می‌گوید مکزیک از نظر تاریخ، مکان‌های مسحورکننده، و فرهنگ عمیق و فریبنده چیزی کم ندارد: طبیعت زیبا، معابد کهن، خوراکی‌های عالی. این‌جا چیزهای زیادی برای دیدن و کاویدن وجود دارد.

۱۱. اسلوونی

زیباترین کشور جهان

این کشور کوچک اروپایی مکان‌های تاریخی و فرهنگی بی‌شماری دارد که هر مسافری را به عکس گرفتن از آن‌ها وامیدارد.

در این کشور می‌توانید آب‌های زلال دریاچه‌ی Lake Bled را ببینید ـ دریاچه‌ای بلورین با چشمه‌های آب گرم و یک جزیره‌ی کوچک که  کلیسایی روی آن قرار گرفته است. از دیگر زیبایی‌های این کشور سبک معماری باروک است که خیابان‌های لیوبلیانا، پایتخت آن را زینت بخشیده است.

به گفته‌ی خوانندگان Rough Guides،‌ مناظر طبیعی اسلوونی و هویت ملی منحصر به فردش، این کشور را به یکی از زیباترین مکان‌های دنیا تبدیل کرده است.

۱۰. ولز

زیباترین کشور جهان

در وبسایت Visit Wales، ولز را کشوری حماسی توصیف کرده‌اند و تپه‌های خاص و دره‌های باشکوه آن، برای خوانندگان Rough Guides نشان حقیقی افسانه‌های کهن هستند.

هم‌چنین قلعه‌های فراوان، سایت‌های میراث فرهنگی، روستاهای زیبا، به جای آن که در مناظر سرسبز و صخره‌های سرد ولز گسیختگی ایجاد کنند به زیبایی آن می‌ا‌فزایند.

۹. آمریکا

زیباترین کشور جهان

چشم‌اندازهای متنوع امریکا آن را از دیدگاه خوانندگان  Rough Guides در رتبه‌ی نهم زیباترین کشورهای جهان قرار می‌دهد.

این کشور با داشتن قله‌های بلند و دره‌های عمیق، کلان‌شهرها و دشت‌های وسیع،‌ به خود می‌بالد و در آمریکا کمتر جایی است که ارزش عکس گرفتن را نداشته باشد ـ به ویژه پارک‌های ملی و نقاط برجسته آن مانند Grand Canyon و Yosemite که با بهترین سیستم پارک های ملی جهان برای آیندگان حفظ می‌شوند.

۸. ایسلند

زیباترین کشور جهان

چشم‌اندازهای منحصر به فرد و خیره‌کننده‌ی ایسلند با کوه‌های آتشفشانی، سواحل ماسه‌ای تیره، و تعداد زیادی چشمه‌های آب گرم آن را در رده‌ی هشتم زیباترین کشورهای جهان قرار می‌دهد.

۷. انگلستان

زیباترین کشور جهان

انگلستان به لطف سواحل مسحورکننده و مکان‌های تاریخی‌اش در رتبه‌ی هفتم گرفته است. مسافرانی که از این کشور بازدید می‌کنند می‌توانند سوار اتوبوس ساحل ژوراسیک دورسِت را تماشا کنند یا از سواحل فسیلی کورنوال و جزیره‌ی وایت بازدید کنند و قطعه‌ای از تاریخ ملی حفاظت شده این کشور را با خود به خانه ببرند.

۶. اندونزی

زیباترین کشور جهان

اندونزی به خاطر جزایر بی‌شمارش و کوهستان‌ها و میراث تاریخی باشکوهش در رتبه‌ی ششم زیباترین کشورهای جهان قرار گرفته است.

۵. آفریقای جنوبی

زیباترین کشور جهان

مناظر متنوع و خیره‌کننده‌ی آفریقای جنوبی با حیات وحش منحصر به فرد، تاکستان‌های سرسبز، سواحل خیره‌کننده، شهرهای پرهیاهویش رتبه‌ی پنجم را برای این کشور به همراه آورده است.

۴. ایتالیا

زیباترین کشور جهان

فرهنگ، جامعه، تاریخ و زیبایی طبیعی همه و همه در این کشور اروپایی جمع شده است که خوانندگان Rough Guides به خاطر عطر عاشقانه‌ای که در هوای شهرها و روستاهایش جاری است، رتبه‌ی چهارم را به آن داده‌اند.

هرکدام از نواحی مختلف ایتالیا، با سبک ها و شیوه‌های زندگی مختص خود، به تنوع خوراکی‌های ایتالیایی، زبان، فرهنگ، و چشم اندازهایشان می‌بالند.

۳. نیوزلند

زیباترین کشور جهان

یکی از خوانندگان Rough Guides جادوی زیبایی متنوع نیوزلند را که رتبه‌ی سوم را برایش به ارمغان آورده است چنین توصیف می‌کند: تپه‌های سرسبز پیاپی، کوهستان‌های باشکوه، آبدره‌های خیره‌کننده و تنوع خارق‌العاده‌ی از مناظر که از جزیره‌ای به جزیره‌ی دیگر متفاوت است.

۲. کانادا

زیباترین کشور جهان

سرزمین‌های وحشی و وسیع کانادا شامل آبشار مشهور و فریبنده‌ی نیاگارا و پارک ملی بنف در کوه‌های راکی است که دریاچه‌های زیادی را در خود جای داده است.

خوانندگان Rough Guides این کشور شمالی را به خاطر زیبایی بکر و دست نخورده و مناظر باشکوهش ستایش می‌کنند که باعث شده است رتبه دوم زیباترین کشور جهان را کسب کند.

۱.  اسکاتلند

زیباترین کشور جهان

اسکاتلند با تپه‌های خشن و ارتفاعات پوشیده از علف دل خوانندگان Rough Guides را ربوده است.

در فهرست منتشر شده‌ی ۲۰ زیباترین کشور جهان ، Rough Guides اذعان می‌کند: چه کسی می تواند منکر شود که این سواحل وحشی، خلیج های عمیق و قلعه‌های سنگی از زیباترین و شگفت‌انگیزترین چشم‌اندازهای جهان هستند؟


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – اسما حسنی

منبع: businessinsider

۲۰ زیباترین کشور جهان که هوش از سرتان می برد


 

برچسب ها

بازده

  1. Ramin گفت:

    من موندم که شما چطور به ایرانتون توجه نکردین. از فرهنگ بگینو از ایران نگین من حرفی،ندارم. ژاپن و .کره و چین ورو هم نگفتین.ایران با جنگلهای هیرکانی چهل میلیون ساله .با کویرهاش چطور میتونین ولزو اسلوونی رو بگین اخه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدیریت دانشگاه تهران

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی