کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

زندگی یک ششم کودکان جهان در جنگ و درگیری می گذرد

تازه‌ترین پژوهش‌ها حاکی از آن است که زندگی یک ششم کودکان جهان در جنگ و درگیری وحشتناکی می گذرد. شمار کودکانی که در جنگ و درگیری‌ها در جهان کشته یا دچار نقص عضو شده‌اند، در هشت سال گذشته ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.

۱. سه کشور خطرناک

یک ششم کودکان جهان در جنگ زندگی می‌کنند

سوریه، افغانستان و سومالی خطرناک‌ترین کشورهای جهان در سال‌های گذشته برای کودکان بوده‌اند. صندوق نجات کودکان که یک نهاد خیریه بین‌المللی است، گزارشی پژوهشی بر اساس داده‌ها و آمار سازمان ملل و موسسه تحقیقات صلح در اسلو منتشر کرده است. طبق این پژوهش یک ششم کودکان در جهان در مناطق جنگی زندگی می‌کنند. تصویر: گروه‌های تروریستی از جمله الشباب در سومالی از کودکان برای مقاصد جنگی استفاده می‌کنند.

۲. در انتظار روزهایی بهتر

آتش جنگ و درگیری در سوریه از سال ۲۰۱۱ تا کنون شعله‌ور است؛ آتشی که کودکان و نوجوانان بیشماری در آن سوخته‌اند. بسیاری از آنها در خاک سوریه آواره شده و شمار زیادی نیز به همراه خانواده از زادگاه خود گریخته‌اند تا جانشان را نجات دهند.

کودکان جهان در جنگ ۳: بقایای جنگ

شهر رقه در اکتبر ۲۰۱۷ پس از حدود سه سال از کنترل گروه “دولت اسلامی” خارج شد. این شهر در ماه‌های گذشته شاهد بازگشت تدریجی ساکنان پیر و جوان بوده‌ است. رقه شهری ویرانه است که در آن بازمانده‌های جنگ به وضوح به چشم می‌خورد. بقایای مواد منفجره در دستان کودکان خطری جدی محسوب می‌شوند و از دلایل شایع تلفات جانی و زخمی شدن غیرنظامیان هستند.

۴. کودکان جهان در جنگ به عنوان سرباز کودک

کودکان در بسیاری از کشورهای جنگزده به عنوان نیروی نظامی به کار گرفته می‌شوند. این پدیده را می‌توان در نقاط مختلف جهان مشاهده کرد، از کشورهای آفریقایی گرفته تا خاورمیانه. تصویری از پسربچه‌ای اسلحه‌ به دست که در جمع شبه‌نظامیان حوثی در یمن

۵. افزایش ۳۰۰ درصدی قربانیان

گزارش پژوهشی صندوق نجات کودکان حاکی از آن است که شمار کودکانی که در جریان جنگ و درگیری‌ها کشته و یا دچار نقص عضو شده‌اند، از سال ۲۰۱۰ تا کنون سه برابر شده است. تصویر خردسالی در یمن که پای خود را در جریان حملات هوایی به صنعا از دست داده است.

۶. عدم دسترسی به کمک‌های بشردوستانه

عدم دسترسی به کمک‌های بشردوستانه و دارویی از دیگر مشکلاتی است که یمن با آن دست و پنجه نرم می‌کند. طبق گزارش صندوق نجات کودکان، شمار کودکانی که از حق دسترسی به کمک‌های بشردوستانه محروم هستند، از سال ۲۰۱۰ تا کنون پانزده برابر شده است.

۷. تشنه‌ی آموزش

میلیون‌ها دانش‌آموز در کشورهای جنگ‌زده خاورمیانه مدت‌هاست که آرامش کلاس درس را تجربه نکرده‌اند. به ویژه وضعیت کودکان در سوریه بسیار وخیم است و بسیاری از مدارس اینک به ویرانه تبدیل شده‌اند. در بسیاری از نقاط سوریه از انبارها یا مکان‌های نامناسب دیگر به عنوان کلاس درس استفاده می‌شود که گاه از حداقل امکانات لازم هم برخوردار نیست.

۸. محرومیت از حق تحصیل

سازمان یونیسف در فوریه ۲۰۱۸ گزارشی منتشر کرد که طبق آن دست کم ۲۶۵ میلیون کودک در سراسر جهان از حق آموزش محروم هستند. جنگ و خشونت از یک سو و فقر و عقب‌ماندگی از سوی دیگر مهم‌ترین عوامبل دور ماندن کودکان از مدارس محسوب می‌شوند. فشار بر کودکان دختر بیش از فشار بر کودکان پسر است. بر اساس این گزارش احتمال اینکه دختران در نقاط بحران‌زده نتوانند به مدرسه بروند، دو برابر و نیم کودکان پسر است.

۹. معضل حمله به مدارس

مدارس از جمله مکان‌هایی است که در جنگ‌ها و همچنین در جریان سوءقصد‌ها و حملات تروریستی هدف قرار می‌گیرند. طبق گزارش یونیسف به عنوان نمونه تنها در منطقه کاسای واقع در جمهوری دموکراتیک کنگو، ۴۰۰ مدرسه هدف حمله واقع شده‌اند. تعداد مدارس خسارت‌دیده در نیجریه نیز حدود ۱۴۰۰ واحد اعلام شده است.

۱۰. قربانی خشونت

بنا بر پژوهش صندوق نجات کودکان حدود ۵۰ هزار دختر و پسر در طی ده سال گذشته به عنوان کودک سرباز به خدمت گرفته شده یا از آنها به عنوان سوءقصدکننده‌ی انتحاری استفاده شده است. البته شمار واقعی کودکان سرباز در جهان به مراتب بیشتر تخمین زده می‌شود. تصویری از کودکی ده ساله در کنگو که به عنوان سرباز در خدمت “اتحاد میهن‌پرستان کنگو” است.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

زندگی یک ششم کودکان جهان در جنگ بحرانی است


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی