کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

زندگی نامه آدری هپ بورن: ۱۶ حقیقت از زندگی هپ بورن بانوی زیبای هالیوود

آدری هپ بورن بانوی زیبای ریزنقش و چشم درشت هالیوود که با نقش‌آفرینی در فیلم‌های بانوی زیبای من و صبحانه در تیفانی چهره‌ای فراموش‌نشدنی از خود در هالیوود ساخت سالها به عنوان ستاره بی رقیب در دنیای هنر می‌درخشید. در ادامه با ما همراه باشید تا نکات جالبی درباره زندگی نامه آدری هپ بورن بدانید.

۱. ستاره محبوب دهه‌های پنجاه و شصت

آدری هپ بورن

آدری هپبورن، ستاره‌ درخشان دهه‌های پنجاه و شصت میلادی بود؛ چهره‌ای که بر پرده سینما قلب پسران و دختران جوان آن دوران را به تپش می‌انداخت. نمایشگاهی در گالری ملی پرتره در لندن که روز پنجشنبه (۲ ژوئیه) گشایش یافته است، علاقمندان را به دنیای ستاره‌ی زیباروی هالیوود می‌برد.

زندگی نامه آدری هپ بورن ۲: آغاز کار با نقش‌های کوچک

آدری هپ بورن

آدری هپبورن در روز ۴ مه ۱۹۲۹ در خانواده‌ای با پیشینه‌ اشرافی در بروکسل به دنیا آمد و سپس به همراه خانواده‌ راهی هلند شد. شانزده ساله بود که برای همیشه هلند را ترک کرد و به انگلستان رفت. با توجه به آشنایی‌اش با باله آرام‌آرام به صحنه رقص و نمایش نزدیک شد و نقش‌های کوچکی در تئاتر و سپس سینما به عهده گرفت. آدری هپبورن در صحنه‌ای از فیلم “صبحانه در تیفانی”.

زندگی نامه آدری هپ بورن ۳: شکوفایی استعداد

آدری هپ بورن

استعداد بازیگری آدری هپبورن روی صحنه تئاتر و با نمایش “ژی‌ژی” شکوفا شد. این اثر که “کولت”، نویسنده‌ فرانسوی آن را خلق کرده، قبلا در سینما و تئاتر اجرا شده بود، اما در صحنه‌ برادوی نیویورک و با بازی هنرمندانه‌ آدری هپبورن بود که سیمای دخترکی ساده‌دل و مهربان به نام ژی‌ژی به طور واقعی جان گرفت.

۴. “تعطیلات رمی”

آدری هپ بورن

هپبورن در سال ۱۹۵۳ در نخستین فیلم امریکایی خود به نام “تعطیلات رمی” به کارگردانی ویلیام وایلر شرکت کرد و در کنار گریگوری پک بازی دلنشین و ماهرانه‌ای ارائه داد که برای او یک جایزه اسکار به ارمغان آورد. درخور توجه آنکه تهیه‌کنندگان این فیلم در ابتدا الیزابت تیلور را برای این نقش در نظر داشتند، اما کارگردان این فیلم سخت تحت تاثیر تست‌ صحنه آدری هپبورن قرار گرفت و نقش را به او واگذار کرد.

زندگی نامه آدری هپ بورن ۵: نگاهی دلربا

آدری هپ بورن

آدری هپبورن از سال ۱۹۵۲ و پس از ایفای نقش ژی‌ژی نامی آشنا برای دنیای نمایش بود. او در رشته‌ای از فیلم‌های سینمایی ماندگار نقش آفرید. هپبورن با چشمان درشت، چهره پراحساس و اندام ظریف خود به زودی در بسیاری دل‌ها جای گرفت.

۶. “سابرینا”

آدری هپ بورن

آدری هپبورن در سال ۱۹۵۴ با بازی در فیلم “سابرینا” به کارگردانی بیلی وایلدر، در کنار دو غول سینمایی آن دوران، یعنی همفری بوگارت و ویلیام هولدن بار دیگر درخشید. او در سال ۱۹۵۷ باز هم برای بیلی وایلدر در فیلم “عشق در بعدازظهر” نقش‌آفرینی کرد. به باور برخی منتقدان، هپبورن در این فیلم‌ها وجه تازه‌ای از اروتیسم را به تماشاگران سینما معرفی کرد. هپبورن (راست) و بیلی‌وایلدر در هنگام فیلم‌برداری “سابرینا”.

۷. ازدواج با مل فرر

آدری هپ بورن

هپبورن در سال ۱۹۵۴ با مل فرر ازدواج کرد. این زوج هنری در فیلم “جنگ و صلح”، اقتباسی ادبی از اثری هم‌نام از تولستوی، نیز بطور مشترک در صحنه ظاهر شدند. این ازدواج نزدیک به پانزده سال به طول انجامید. تصویر آدری هپبورن و مل فرر پس از تولد فرزندشان “شان” در سال ۱۹۶۰.

۸. “صبحانه در تیفانی”

آدری هپ بورن

آدری هپبورن سه ماه از تولد پسرش نگذشته بود که در سال ۱۹۶۱ بازی در فیلم “صبحانه در تیفانی” به کارگردانی بلیک ادواردز را شروع کرد. شمایلی که هپبورن از یک زن آزاد ساخت، بعدها به عنوان “زن دهه‌ شصتی” شهرت پیدا کرد.

زندگی نامه آدری هپ بورن ۹: نامزدی دوباره برای جایزه اسکار

آدری هپ بورن

هپبورن با این فیلم برای چهارمین بار نامزد دریافت جایزه اسکار شد. بسیاری از دوستداران فیلم و سینما، چهره‌ هپبورن را در پیوند با “صبحانه در تیفانی” در ذهن دارند. این فیلم با اقتباس از داستانی به همین نام از ترومن کاپوتی ساخته شده است.

۱۰. در کنار کری گرانت

آدری هپ بورن

هپبورن در طول فعالیت‌های هنری خود با هنرپیشگان صاحب‌نامی همکاری داشت، از جمله با کری گرانت در فیلم معروف “معما”. این فیلم که کارگردانی آن را استنلی دانن برعهده داشت، در سال ۱۹۶۳ به پرده‌ سینما‌ها راه یافت. جالب آنکه گرانت پیشتر بازی در مقابل آدری در فیلم‌های “تعطیلات رمی” و “سابرینا” را رد کرده بود، اما پس از همکاری مشترک در “معما” عاشق شوخ‌طبعی هپبورن شد.

۱۱. بازیگری ماهر

آدری هپ بورن

هپبورن با فیلم‌هایی چون “صبحانه در تیفانی”، “معما” و “چگونه یک میلیون دلار بدزدیم؟” مهارت خود را در ایفای نقش‌های شاد و خنده‌آور نشان داد و چهره‌ زنی ظریف و زیبا را به تصویر کشید که با سیمای بشاش و نگاه خیره، مردان را با شیطنت و شیرین‌کاری به دنبال خود می‌کشد.

۱۲. “بانوی زیبای من”

آدری هپ بورن

بهترین جلوه این تیپ سینمایی تازه در فیلم موزیکال “بانوی زیبای من” دیده می‌شود که در سال ۱۹۶۴ به کارگردانی جورج کیوکر ساخته شد. این فیلم با فضای رنگین، لحن شاد و آهنگ‌های زیبایش یکی از بهترین موزیکال‌های تاریخ سینما به شمار می‌رود. آدری هپبورن با مهارتی خیره‌کننده در نقش دخترکی عامی و فقیر ظاهر می‌شود که به محافل اشرافی راه پیدا می‌کند. آهنگ‌هایی که او در این فیلم خواند، همه جا ورد زبان شد.

۱۳. در کنار شان کانری

زندگی نامه آدری هپ بورن

“ابین و ماریان” یکی از دو فیلمی است که در دهه‌ ۱۹۷۰ با بازیگری آدری هپبورن ساخته شد. هپبورن در این فیلم که داستانی کم و بیش متفاوت از ماجرای رابین هود را به تصویر می‌کشد، در کنار شان کانری نقش‌آفرینی کرد.

۱۴. شیک و خوش‌پوش

آدری هپ بورن

آدری هپبورن در عرصه‌ مدل مو و به ویژه مد لباس نیز الگوی بسیاری از دختران و زنان بود. درخور توجه آنکه طراحی و دوخت لباس‌های او در فیلم‌ها را همواره ژیوانشی، طراح پرآوازه مد، برعهده داشت. لباسی که هپبورن در ابتدای فیلم “صبحانه در تیفانی” بر تن دارد، در سال ۲۰۰۶ در حراج کریستی به مبلغ ۶۹۲ هزار دلار به فروش رفت. تصویر: آدری هپبورن در کنار ژیوانشی، طراح و کارآفرین صاحب‌نام مد.

۱۵. فرشته‌ای نیکوکار

آدری هپ بورن

آدری هپبورن از اوایل دهه ۱۹۷۰ که هنوز جوان و پرآوازه بود، هرچه کمتر به کار در سینما و بیشتر به فعالیت‌های نیکوکارانه پرداخت. در ماه مارس سال ۱۹۸۸ سازمان یونسکو آدری هپبورن را به عنوان فرستاده‌ ویژه برای یاری به کودکان فقیر و گرسنه تعیین کرد. او بارها به مناطق بحرانی و قحطی‌زده‌ افریقا سفر کرد تا اندکی از رنج محرومان بکاهد. آدری هپبورن در ۲۰ ژانویه ۱۹۹۳ در سوییس بر اثر بیماری سرطان درگذشت.

۱۶. مهمان گالری ملی پرتره

آدری هپ بورن

نمایشگاه ویژه گالری ملی پرتره در لندن که به آدری هپبورن اختصاص دارد، تا روز ۱۸ اکتبر امسال دایر است. در این نمایشگاه از جمله عکس‌های تماشایی، پوسترهای سینمایی و تصاویر هپبورن بر روی جلد نشریات گوناگون عرضه شده است.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

زندگی نامه آدری هپ بورن: ۱۶ حقیقت از زندگی هپ بورن بانوی زیبای هالیوود


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی