کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

زنان و مردان هرکدام در چه شبکه های اجتماعی بیشتر فعال هستند

آیا می‌دانستید زنان و مردان هرکدام در چه شبکه های اجتماعی فعالیت دارند؟ بله درست است سلیقه و کشش زنان و مردان در انتخاب و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی متفاوت است. در این نوشتار به این موضوع پرداخته می‌شود که زنان و مردان هرکدام در چه شبکه های اجتماعی بیشتر فعال هستند. با ما همراه باشید.

زنان و مردان هرکدام در چه شبکه های اجتماعی بیشتر فعال هستند

در ایالات متحده، جنسیت، درآمد و تحصیلات تأثیر اندکی بر استفاده‌ی افراد از رسانه‌های اجتماعی دارند. ولی همین عوامل تأثیر بسیاری بر انتخاب افراد در شبکه‌های اجتماعی دارند.

بسیاری از شبکه‌های اجتماعی مطرح- از جمله فیسبوک، پینترست، و اینستاگرام- شیب شدیدی به سوی کاربران زن دارند. بر پایه‌ی یافته‌های موسسه‌ی پژوهشی پی‌ای‌دبلیو( pew) ، زنان در ایالات متحده در مقایسه با مردان ۱۱% بیشتر، از فیسبوک، ۲۹ % بیشتر، از پینترست و ۷ % بیشتر، از اینستاگرام استفاده می‌کنند. ولی توییتر و لینکدین همچنان به جذب بیشتر مخاطبان مرد ادامه می‌دهند.

مطلب مرتبط: ۵ نوع رفتار کاربران شبکه های اجتماعی را بشناسیم

بر پایه‌ی یک گزارش جامع از BI Intelligence، ما داده‌های بیش از دوازده منبع را استخراج کردیم تا به این شناخت برسیم که چگونه هنوز هم اطلاعات جمعیت شناختی و اولویت‌های رسانه‌های اجتماعی در حال تغییر هستند. برخی از نکات کلیدی گزارش BI Intelligence در زیر آمده است:

بسیاری از شبکه‌های اجتماعی مطرح- از جمله فیسبوک، پینترست، و اینستاگرام- شیب شدیدی به سوی کاربران زن دارند. بر پایه‌ی یافته‌های موسسه‌ی پژوهشی پی‌ای‌دبلیو( pew) ، زنان در ایالات متحده در مقایسه با مردان ۱۱% بیشتر، از فیسبوک، ۲۹ % بیشتر، از پینترست و ۷ % بیشتر، از اینستاگرام استفاده می‌کنند. ولی توییتر و لینکداین همچنان به جذب بیشتر مخاطبان مرد ادامه می‌دهند.

بر پایه‌ی یک گزارش جامع از BI Intelligence، ما داده‌های بیش از دوازده منبع را استخراج کردیم تا به این شناخت برسیم که چگونه هنوز هم اطلاعات جمعیت شناختی و اولویت‌های رسانه‌های اجتماعی در حال تغییر هستند.

برخی از نکات کلیدی گزارش BI Intelligence در زیر آمده است:

  • پینترست رواج فوق العاده‌ای در میان زنان دارد. بر اساس بررسی سال ۲۰۱۴ مرکز پژوهشی pew، ۴۲% از کاربران زن اینترنت در امریکا، در پینترست حضور دارند درحالی‌که تنها ۱۳% از مردان از این شبکه‌ی اجتماعی استفاده می‌کنند.
  • اینستاگرام تبدیل به مهم‌ترین و پرکاربردترین شبکه‌ی اجتماعی در میان نوجوانان امریکایی شده است. در بررسی انجام شده بر روی نوجوانان در ۶-ماه نامه Piper Jaffray، ۳۲% از نوجوانان امریکایی اینستاگرام را مهم‌ترین شبکه‌ی اجتماعی دانستند در حالیکه تنها ۱۴% از آنان درباره‌ی فیسبوک چنین دیدگاهی داشتند.
  • Snapchat، Vine و Tumblr با اختلاف زیادی از دیگر شبکه‌های اجتماعی، از جوان‌ترین ساختار سنی کاربران برخوردارند. بر اساس اطلاعات comScore، ۴۵% از کاربران بزرگسال Snapchat در بازه سنی ۱۸ تا ۲۴ سال قرار دارند. این درصد برای Vine و Tumblr، ۲۸% است.
  • LinkedIn از پذیرش بالایی میان کاربران دارای تحصیلات عالی و درآمد بالا، برخوردار است. اطلاعات مرکز پژوهشی Pew نشان می‌دهد ۴۴% از امریکایی‌های با درآمد ۷۵.۰۰۰ دلار یا بالاتر، کاربر شبکه اجتماعی LinkedIn هستند.
  • ابزارک‌های پیام‌رسان هم در سطح گسترده تری محبوبیت یافته‌اند ولی همچنان بیشتر گرایش به آنها از سوی جوانان است: بررسی‌های Edison Research و Triton Digital نشان می‌دهند که ۷% از همه‌ی مردم امریکا که سن آنان ۱۲ سال یا بیشتر است، از WhatsApp استفاده می‌کنند.
  • افزایش سن کاربران فیسبوک، توییتر، لینکداین و حتی پینترست، از هر زمانی آشکارتر است. این موضوع به ویژه درباره فیسبوک، خود را به خوبی نشان می‌دهد: اطلاعات comScore نشان می‌دهد که کمتر از دو پنجم کاربران بزرگسال فیسبوک، سنی میان ۱۸ تا ۳۴ سال دارند.

مطلب مرتبط: چرا زوج هایی که در شبکه های اجتماعی کمتر فعالند شادتر هستند

در مجموع، این گزارش:

  • نگاهی فراگیر به پذیرش شبکه‌های اجتماعی در ایالات متحده و جهان دارد.
  • به ارزیابی مهم‌ترین سوگیری‌های جمعیتی در برترین شبکه‌های اجتماعی از جمله فیسبوک، اسنپ‌چت، توییتر، اینستاگرام، لینکداین، پینترست، یوتیوب و Tumblr می‌پردازد.
  • اوج گیری شبکه‌های اجتماعی اشتراک عکس، همچون اینستاگرام و Snapchat را می‌آزماید.
  • به مقایسه‌ی چگونگی تغییر داده‌های جمعیتی در طول زمان و همزمان با بلوغ شبکه‌های اجتماعی قدیمی می‌پردازد.

منتظر نظرات‌تان در مورد مطلب زنان و مردان هرکدام در چه شبکه های اجتماعی بیشتر فعالیت دارند، هستیم.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: بیزینس اینسایدر

زنان و مردان هرکدام در چه شبکه های اجتماعی بیشتر فعال هستند


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی