کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

زبان بدن سر: ۱۰ حرکت سر و معنای آنها که تا به حال نمی‌دانستید

تا به حال مطالب بسیار زیادی درباره زبان بدن در سایت بازده مطالعه کرده‌اید اما در این نوشتار مطلب بسیار خواندنی و جذابی درباره زبان بدن سر برای شما آورده‌ایم که ۱۰ حرکت سر و معنای آنها را برای شما تعریف می‌کند. با ما همراه باشید و با زبان بدن سر بیشتر آشنا شوید.

زبان بدن سر: ۱۰ حرکت سر و معنای آنها که تا به حال نمی‌دانستید

شما می‌توانید از طریق مشاهده‌ی شیوه استفاده از سر، کف دست، انگشتان، پاها و چشم‌ها به چیزهای زیادی درباره افکار و موافقت یا عدم موافقت افراد با موضوعات مختلف پی ببرید. سر می‌تواند طیف گسترده‌ای از سیگنال‌ها را ارسال کند. پس اجازه دهید در این‌جا، تنها بر حرکات سر متمرکز می‌شویم که تحت تأثیر عضلات گردن هستند.

زبان بدن سر ۱: تکان دادن سر

زبان بدن سر 1

سر تکان دادن عموما به معنای موافقت با آن چیزی است که گفته می‌شود. سر تکان دادن آرام‌تر به معنای تحسین و علاقه است، سرتکان دادن سریع ممکن است نشان دهنده بی‌صبری باشد،‌یعنی فرد عجله دارد کارها را تمام کند.

مطلب مرتبط: زبان بدن صورت: ۲۵ زبان بدن چهره که باید بدانید

زبان بدن سر ۲: ثابت نگه داشتن سر رو به مقابل

زبان بدن سر 2

وقتی فرد در حالی به شما گوش می‌دهد که سرش را بالا و مستقیم گرفته است به این معنی است که بدون هیچ گونه برنامه قبلی یا قضاوتی به شما گوش می‌دهد. به عبارت دیگر، او با ذهنی باز و به دور از تعصب به حرف‌های شما گوش می‌دهد. قضات معمولا برای القای حس یک محاکمه عادلانه این وضعیت سر را اتخاذ می‌کنند.

زبان بدن سر ۳: سر رو به پایین

زبان بدن سر 3

سری که رو به پایین باشد به‌واسطه چانه، گردن را تحت پوشش قرار می‌دهد و از این‌رو می‌تواند یک وضعیت تدافعی باشد که در نتیجه‌ی یک خطر درک شده رخ داده است (منظورمان تنها یک خطر فیزیکی نیست).

پایین آوردن سر  باعث پایین آمدن چشم‌ها نیز می‌شود و از این‌رو می‌تواند نشان اطاعات نیز باشد، در اصل یعنی: ‘حتی جرأت نمی‌کنم در چشمان تو نگاه کنم’. ممکن است نشان از علاقه (‘تو عالی هستی’) یا ترس (‘اگر به تو نگاه کنم ممکن است به من آسیب بزنی’) نیز باشد.

بعضی اوقات، پایین آوردن سر نشانه خستگی است. سر نسبتا سنگین می‌شود و سر یک فرد خسته به پایین می‌افتد.

مطلب مرتبط: زبان بدن پاها: ۱۴ زبان بدن پا که بسیار جالب هستند

زبان بدن سر ۴: پایین آوردن سر با حفظ ارتباط چشمی

زبان بدن سر 4

پایین آوردن سر درحالی‌که ارتباط چشمي با طرف مقابل‌تان را حفظ می‌کنید ممکن است نشان دهنده چاپلوسی شدید باشد، که عموما توسط زنان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این حالت نشان دهنده این امر است که ‘تو فوق‌العاده‌ای و من نمی‌توانم از تو چشم بردارم’. همچنین می‌تواند نشانه‌ی اعتراض یا محافظه‌کاری باشد، به‌عنوان مثال، وقتی به یک دشمن احترام می‌گذارند (‘تو قوی هستی و من به تو اطمینان ندارم’).

زبان بدن سر ۵: کج کردن سر رو به پایین

زبان بدن سر 5

کج کردن سر به یک طرف نشانه اعتماد است. به این معنی است که فرد از چیزی که گفتید خوشش آمده است و به کلام شما اعتماد دارد. بااین‌حال، کج کردن سر و تکیه دادنش به دست دقیقا معنایی مخالف این دارد.

مطلب مرتبط: زبان بدن احساسات: ۴۱ نوع احساس که با زبان بدن بیان می شوند

زبان بدن سر ۶: سر رو به بالا

زبان بدن سر

بالا گرفتن سر در حال صحبت کردن باعث می‌شود در چشم مخاطبان‌تان، برتر دیده شوید. در مسابقات ورزشی شاهد این هستید که کاپیتان تیم به این شیوه با بازیکنان صحبت می‌کند.

زبان بدن سر ۷: سر جلو داده شده

زبان بدن سر 7

سری که به جلو آورده شده است یک نشانه مثبت از علاقمندی است. این حرکت یک واکنش ذاتی برای گوش دادن به طرف مقابل و نشان دادن علاقه است.

زبان بدن سر ۸: کج کردن سر رو به پایین

زبان بدن سر 8

کج کردن سر رو به پایین نشانه‌ی عدم اطمینان، یا حداقل، شک است. به این معنی است که فرد زمان می‌خواهد تا صحبت‌های شما را بازبینی کند و صحت و سقم آن را بررسی کند.

مطلب مرتبط: انواع نگاه: ۱۸ نوع نگاه یا زبان بدن چشم ها که نمی دانستید

زبان بدن سر ۹: تکان دادن سر

زبان بدن سر 9

سری که از سویی به سوی دیگر می‌رود نشان دهنده‌ی ‘نه’ است. همچنین کودکان به طور غریزی نیز برای سر باز زدن از خوردن چیزی که دوست ندارند سرشان را به این سو و آن سو تکان می‌دهند.

زبان بدن سر ۱۰: پنهان کردن سر بین شانه‌هایی که بالا انداخته شده است

زبان بدن سر 10

پایین آوردن سر می‌تواند بخشی از فرآیند پنهان شدن باشد، چرا که فرد سر را پایین می‌آورد تا از یک خطر واقعی یا خیالی اجتناب کند. این کار باعث می‌شود بدن جمع شود و از گردن محافظت شود.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – فاطمه بختیاری دزفولی

منبع: tutorialspoint

زبان بدن سر: ۱۰ حرکت سر و معنای آنها که تا به حال نمی‌دانستید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی