کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

رکورد طلاق در ایران شکست

مطابق آماری که سازمان ثبت احوال دوشنبه ۲۰ فروردین ۹۷ منتشر کرد رکورد طلاق در ایران در سال ۹۶ شکسته شد! در سال گذشته ۱۷۵ هزار طلاق (به ازای هر سه ازدواج  تقریبا یک مورد طلاق) ثبت شده و این بالاترین آماری است که در حدود نیم قرن عمر ثبت احوال ایران به ثبت رسیده است.

رکورد طلاق در تاریخ ثبت احوال ایران شکست

 

هر سه دقیقه یک طلاق

طلاق‌های ثبت شده در سال گذشته هزار مورد بیش از سال قبل بوده است. آمار اعلام شده نشان می‌دهد که در سال ۹۶ هر ساعت ۲۰ مورد، و به عبارت دیگر هر سه دقیقه یک طلاق ثبت شده و معادل ۲۹ درصد پیوندها، جدایی رخ داده است.

درباره رکورد طلاق و علت افزایش شدید طلاق دیدگاه‌های مختلفی وجود دارد. سایت خبری “تابناک” در بررسی تازه‌ترین آمار در این زمینه می‌نویسد این وضعیتی است که مسئولان در نسبت دادن آن به ماهواره و فضای مجازی و مسائلی از این دست “ید طولایی دارند” و کارشناسان از جمله دلایل بسیار مهم رسیدن زوج‌ها به آن را، مسائل اقتصادی ذکر می‌کنند.

بسیاری از صاحب‌نظران معتقدند، در کنار تغییر سبک زندگی، افزایش طلاق و کاهش ازدواج علت‌های گوناگونی دارد که دست‌کم در مورد پرهیز از ازدواج بیکاری، فقر، بی‌اطمینانی به آینده و عدم احساس امنیت نقش مهمی بازی می‌کند.

نارضایتی جنسی، از دلایل مهم طلاق

به گزارش خبرگزاری ایسنا فروردین ماه سال پیش، شهیندخت مولاوردی، معاون وقت رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، با استناد به گزارش‌ها و بررسی‌های انجام شده اعلام کرد: «یکی از دلایل اصلی طلاق‌ها، نارضایتی جنسی است.»

از ویژگی‌های جدایی که در سال‌های گذشته بیشتر جلب توجه کرده کاهش روز افزون سال‌های زندگی مشترک و شیوع طلاق در استان‌ها و شهرهایی است که به نسبت سنتی محسوب می‌شوند.

در سال ۹۵ از بین چهل درصد درخواست‌های طلاق یک طرفه در استان خراسان رضوی سی درصد را زنان ارائه داده‌اند. به گفته غلامحسین حقدادی، مسئول اجرای طرح کاهش طلاق خراسان رضوی، ۶۰ درصد تقاضاهای طلاق در این استان توافقی بوده است.

“سونامی طلاق” در قم و دیگر استان‌ها

عده‌ای نیز از “سونامی طلاق” در استان قم سخن گفته‌اند. به گزارش خبرگزاری ایرنا، خلیل مرادی، مدیرکل ثبت احوال قم، آذر ماه سال پیش گفته بود این استان در سال قبل بالاترین میزان ثبت طلاق در ایران را داشته است.

بنابر این گزارش سعید کاویانی، مدیرکل اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم، با بیان این که ۶۰ درصد طلاق‌ها در پنج سال اول زندگی رخ می‌دهد گفته بیش از ۵۰ درصد طلاق‌هایی که امروز به ثبت می‌رسد، مربوط به متولدان دهه ۶۰ و ۷۰ است و در صورتی که چاره‌ای اندیشیده نشود این معضل میان متولدان دهه ۸۰ به “سونامی” تبدیل می‌شود.

کاویانی می‌گوید در کنار آمار طلاق‌های رسمی و قانونی، حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد خانواده‌ها نیز در حالت “طلاق عاطفی” به سر می‌برند و این مسئله “آتش خاموشی” است که تبعاتش می‌تواند منجر به بسیاری از آسیب‌های اجتماعی شود.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

رکورد طلاق در ایران شکست


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی