کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

رژیم غذایی مدیترانه ای خطر نابینایی را ۲۶% کاهش می‌دهد

مطالعه‌ای جدید نشان داده است که رژیم غذایی مدیترانه‌ای می‌تواند به جلوگیری از دژنراسیون ماکولای وابسته به سن (AMD) کمک کند. AMD یکی از علل اصلی نابینایی در سراسر جهان است اما با مصرف مواد اصلی رژیم غذایی مدیترانه ای، خطر ابتلا به آن می‌تواند ۲۶% کاهش یابد.

رژیم غذایی

برای کسانی که مشکلات چشمی دارند یا می‌خواهند باقی زندگی شان را بدون مشکل بینایی سپری کنند، رژیم غذایی مدیترانه‌ای ممکن است راه چاره باشد.

پژوهشگران دریافتند که مواد اصلی رژیم مدیترانه‌ای شامل ماهی، میوه ها، سبزیجات، آجیل و روغن زیتون، می‌تواند از نابینایی جلوگیری و با بیماری دژنراسیون ماکولای وابسته به سن (ADM) مقابله کند.

پژوهشگران دریافتند کسانی که به طور منظم مواد غذایی رژیم مدیترانه‌ای را مصرف می‌کنند، احتمال ابتلایشان به ADM را به اندازه ی ۲۰% کاهش می‌دهند. برای کسانی که بیشتر مستعد ابتلا به ADM هستند، خطر ابتلا به یک سوم کاهش یافت.

پژوهشگران در مطالعه ی خویش نوشته بودند: ” ما، انجمن استعداد ژنتیکی مزمن به ADM پیشرفته و طرفداران رژیم غذایی مدیترانه‌ای را بررسی کردیم. پایبندی به رژیم غذایی مدیترانه‌ای با کاهش خطر مرگ و میر و بیماری‌های مزمن مرتبط است.”

پژوهشگران، عادات غذایی بیش از ۲۵۰۰ شرکت‌کننده را مطالعه کردند و سپس آنها را به مدت ۱۳ سال پیگیری کردند. بر اساس نتایج داوطلبان، این تیم دریافت که یک رژیم غذایی سرشار سبزیجات و ماهی‌های روغنی، بیشترین کمک را در حفاظت چشم از ADM، کرده است.

rejem1.jpg

به این علت که میوه ها، سبزیجات و ماهی‌های روغنی همواره سرشار از آنتی اکسیدان‌ها هستند که از التهاب جلوگیری می‌کنند. همچنین کلم پیچ، به طور خاص غنی از لوتیین است، آنتی اکسیدانی که بطور خاص با سلامت خوب چشم همراه است.

این یافته برای افراد نگران مفید است، چرا که ADM به تازگی توسط کارشناسان به عنوان علت اصلی نابینایی در سراسر جهان تعریف شده است.

حدود ۶۰۰۰۰۰ نفر در سراسر جهان تحت تاثیر نابینایی ناشی از ADM هستند، که کارشناسان انتظار دارند این رقم در آینده افزایش یابد. ADM معمولا از حدود ۵۰ سالگی پیشرفت می‌کند. ماکولا بخش مهمی از چشم است که به مرتب کردن جزییات کمک می‌کند. زمانی که رگ‌های خونی اطراف ماکولا رشد می‌کند، مایع را نشت می‌دهد و در نهایت باعث زخم می‌شود، که سبب خواهد شد چشم یک نقطه ی سیاه در مرکز میدان بینایی داشته باشد.

درحال‌حاضر، گزینه‌های درمانی برای ADM شامل تزریق دارو در پشت چشم به منظور کاهش رشد رگ‌های خونی است، اما دانشمندان هنوز به دنبال راه هایی برای جلوگیری از آن هستند.

یک رژیم غذایی سالم با مقدار زیای میوه و سبزیجات تازه برای سلامت عمومی و سلامت چشم همانقدر مهم است که زدن یک عینک آفتابی با کیفیت اهمیت دارد.”


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: لایف هک

رژیم غذایی مدیترانه ای خطر نابینایی را ۲۶% کاهش می‌دهد


 

برچسب ها

بازده

  1. فاطمه گفت:

    بسیار جالب بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی