کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

روغن نارگیل خطر بیماری های قلبی را کاهش می‌دهد

بنا به نتیجه مطالعات پژوهشگران دانشگاه کمبریج بریتانیا، روغن نارگیل خطر بیماری های قلبی را کاهش می‌دهد . بحث‌های زیادی بر سر این که روغن نارگیل برای سلامتی سودبخش است یا زیان دارد، جریان دارد اما آخرین مطالعات نشان داده این روغن، که در مقایسه با چربی خوک و کره، اشباع شده تر است، برای سلامتی خاصیت‌های قابل ملاحظه ای دارد.

روغن نارگیل خطر بیماری های قلبی را کاهش می‌دهد

در ماه ژوئن ۲۰۱۷، انجمن قلب آمریکا اعلام کرد که روغن نارگیل ناسالم است و سرشار از چربی‌های اشباع شده ای است که کلسترول بد را افزایش می دهند. این اظهار نظری بحث انگیز بود زیرا روغن نارگیل به خاطر خاصیت های دارای سلامتی شهرت داشت.

به هر حال پژوهش هائی انجام می شد که خواص مثبت روغن نارگیل را تائید می کرد. آخرین آنها گزارش کی-تی خاو و نی تا فروهی برای برنامه «به من اعتماد کن، من پزشکم» در شبکه «بی بی سی دو» بود که ادعا می کرد که مصرف مداوم روغن نارگیل خطر بیماری قلبی و سکته را کاهش می دهد.

۹۴ داوطلب میان ۵۰ تا ۷۵ ساله در این آزمایش شرکت داشتند که نه سابقه بیماری قلبی داشتند و نه دیابت. این ها را به سه گروه جداگانه تقسیم کردند. هر گروه روزی پنجاه گرم چربی مخصوصی می خوردند. پس از چهار هفته، گروه سوم که کره بی نمک می خوردند، ۱۰ درصد به به کلسترول ال.دی ال شان (کلسترول بد ) افزوده شد. گروه دوم کاهش اندکی در میزان ال.دی.ال شان و ۱۵ درصد افزایش در کلسترول خوبشان (اچ. دی. ال ) حاصل شد و در گروه سوم، در اثر مصرف منظم روغن نارگیل به مدت یک ماه،کاهش موارد بیماری قلبی و سکته مشاهده شد.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

 روغن نارگیل خطر بیماری های قلبی را کاهش می‌دهد


خبرخوان هفته

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی