کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۴ روش کنار آمدن و سازش با صاحبخانه که هر مستاجر باید بداند!

آیا بار اول‌تان است خانه اجاره می‌کنید؟ یا شاید تجربه‌ی بدی در گذشته داشته‌اید، و حالا می‌پرسید چگونه باید روابط بهتر بین موجر-مستاجر را مدیریت کنید. مهم نیست به چه علت روی لینک این مقاله کلیک کرده‌اید، اما خوش‌شانس هستید: توصیه‌های زیر به شما کمک خواهند کرد بهترین روش های کنار آمدن و سازش با صاحبخانه را بدانید و روابط موجر-مستاجر را مثل یک کارشناس خبره و کاربلد مدیریت کنید.

روش کنار آمدن و سازش با صاحبخانه

بیش از یکی دو دلیل وجود دارد که باید با صاحبخانه‌تان سازش داشته باشید و به خوبی کنار بیایید. اول و مهم‌تر از همه، در آینده به عنوان مرجع به آن‌ها تکیه خواهید داشت، چه برای سایر امکانات استیجاری یا خرید خانه. علاوه بر آن، اگر با صاحبخانه همدل باشید یعنی به درخواست‌تان برای تعمیرات به سرعت جامعه‌ی عمل پوشانده می‌شود و موقع صحبت بر سر موضوعاتی مانند حیوانات خانگی یا مستاجران بیشتر آزادی عمل بهتری خواهید داشت. پس به خواندن این مقاله ادامه دهید، و با صاحبخانه‌تان گپی دوستانه بزنید.

مطلب مرتبط: همسایه بد: ۳ نوع همسایه آزار دهنده و راه کنار آمدن با آن‌ ها

۱. هرگز از پرداخت به موقع اجاره غفلت نکنید

لازم نیست برای انجام این کار نابغه باشید! بهترین و راحت‌ترین راه برای آنکه اثبات کنید مستاجری قابل اعتماد و مسئولیت پذیر هستید پرداخت به موقع اجاره است. اگر می‌دانید چه روزی و چند وقت یکبار باید اجاره را بپردازید، پس با بانک صحبت کنید تا یک سیستم پرداخت خودکار اجاره برای‌تان تعریف کند.

اگر وقفه‌ای یک هفته‌ای وجود دارد که مانع پرداخت به موقع می‌شود، پس بهترین کاری که می‌توانید بکنید آن است که صاحبخانه را در جریان بگذارید. ساکت ماندن فقط باعث بدتر به نظر رسیدن‌تان خواهد شد، پس برای او یک ایمیل بفرستید یا تماس تلفنی بگیرید و علت به هم ریختن اوضاع را توضیح دهید.

مطلب مرتبط: ۵ اشتباه بزرگ مستاجران هنگام عقد قرارداد

۲. مکان زندگی‌تان را تمیز و سالم نگه دارید

بسیاری از صاحبخانه‌ها نگران وضعیت ملک‌های‌شان هستند، و این قابل درک است: آن‌ها باید مطمئن شوند قضایی که اجاره می‌دهند تمیز و مرتب برای مستاجران آتی حفظ خواهد شد.

با تمیز و مرتب نگه داشتن، به ملکی که واقعا متعلق به خودتان نیست احترام بگذارید. نه تنها مراقبت از خانه به طرز چشمگیری تجربه‌ی شخصی زندگی‌تان را بهبود می‌بخشد، بلکه باعث دلربایی از صاحبخانه‌تان نیز خواهد شد.

اگر هر مشکلی وجود دارد که مانع کنترل شما بر تمیز نگه داشتن مکان می‌شود – مثلا آفت ها یا مشکل کپک – در آنصورت صاحبخانه از اینکه زودهنگام به او اطلاع دهید از شما تشکر خواهد کرد. همین مورد درباره‌ی لوازم و لوله کشی نیز صدق می‌کند: اگر چیزی خراب است، چکه می‌کند یا هر مشکل دیگری دارد از صاحبخانه بخواهید تا دیر نشده است به آن نگاهی بیندازد.

مطلب مرتبط: قانون روابط موجر و مستاجر

۳. حقوق و مسئولیت‌ّهای مستاجری‌تان را بشناسید

اگر نمی‌دانید برای شروع کردن درست و غلط کدام است، پس چطور می‌خواهید مستاجر ایده‌آلی باشید؟ در همان آغاز اجاره‌نامه‌تان را خوب بخوانید تا مطمئن شوید تعهدات و همچنین حقوق‌تان را خوب می‌شناسید.

و اگر دلیلی برای فکر کردن به این موضوع دارید که صاحبخانه‌تان از تعهداتش عدول کرده است، حتما حواس‌تان به کانال‌های قانونی موجود در استان محل زندگی‌تان باشید اگر می‌خواهید تخطی او از قانون را گزارش کنید. از تمام گفتگوها و ارتباطاتی که داشته‌اید و بین شما و صاحب‌خانه‌تان گذشته است ثبت و سند کتبی تهیه کنید تا در صورتی که به آن‌ها نیاز پیدا کردید به راحتی در دسترستان باشد.

مطلب مرتبط: ۱۵ گران‌ترین شهر دنیا برای مستاجران

۴. انسان خوب و درستی باشید

مستاجر خوب بودن فقط به پایبند قوانین و مقررات بودن نیست. بهترین مستاجران آدم‌هایی هستند که تلاشی خالصانه می‌کنند تا مسئول تعاملات‌شان با صاحبخانه‌ها باشند و در قبال درخواست‌های آن‌ها معقول و منطقی عمل می‌کنند.

به ویژه اگر صاحبخانه‌تان در واحد کناری‌تان زندگی می‌کند، ادب حکم می‌کند هر وقت بیرون به او برخورد می‌کنید دوستانه برایش دست تکان بدهید یا اگر مثلا قرار است یک هفته‌ای را خارج از شهر باشد به او پیشنهاد بدهید که حاضر خستید از حیوان خانگی یا گلدان‌های او مراقبت کنید. به این طریق، در قبال شما نگرش مثبت تری خواهد داشت و وقتی بحث موضوعات مربوط به اجاره پیش بیاید، شما یک برگ برنده در اختیار خواهید داشت.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: healthline

۴ روش کنار آمدن و سازش با صاحبخانه که هر مستاجر باید بداند!


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی