کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ روش کاربردی محافظت از کسب و کار آنلاین در ۲۰۲۱

آیا می‌خواهید یک کسب و کار آنلاین موفق داشته باشید؟ احتمالاً قبلاً نام و برنامه‌ای را برای چگونگی رشد شرکت خود تعیین کرده‌اید. اما محافظت از کسب و کار آنلاین خود را فراموش نکنید. در این نوشتار ۵ روش کاربردی محافظت از کسب و کار آنلاین در ۲۰۲۱ آمده است.

روش کاربردی محافظت از کسب و کار آنلاین در ۲۰۲۱

روش های محافظت از کسب و کار آنلاین

۱. یک میزبان وب (وب هاستینگ) امن انتخاب کنید

اولین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که یک میزبان وب ایمن برای کسب و کار آنلاین خود انتخاب کنید. خواه بخواهید یک سایت وردپرس را به عنوان ب هاستینگ انتخاب کنید و خواه از چیزی مانند Squarespace استفاده کنید، باید نحوه ارائه امنیت میزبان را در نظر بگیرید. به این فکر کنید که آیا این هاست به روزرسانی و پشتیبانی خودکار را ارائه می‌دهد تا بتوانید از اطلاعات وب سایت خود محافظت کنید یا نه. از هاست سوال کنید که اگر کسی به سایت شما حمله کند می‌تواند به شما کمک کند.

موارد زیادی در مورد انتخاب وب هاستینگ مناسب برای کسب و کار آنلاین شما وجود دارد. اما یکی از مواردی که حتما باید در نظر بگیرید اقدامات امنیتی هاست است. اگر شرکتی برای محافظت از مشتریان خود کاری انجام ندهد، طبیعی است که نباید با آنها کار کنید.

مطلب مرتبط: ۵ توصیه بازاریابی برای موفقیت کسب و کار آنلاین یا برخط

۲. یک گواهی SSL اضافه کنید

هنگامی که وب هاستینگ خود را انتخاب کردید، باید یک گواهی Secure Sockets Layer (SSL) دریافت کنید. این گواهینامه برای محافظت از شما و مشتریان‌تان به رمزگذاری وبسایت شما کمک می‌کند. هنگام بازدید از وبسایت‌تان، SSL با رمزگذاری سطح بالا داده‌های شما را ایمن نگه می‌دارد. اگر پرداخت‌ها مستقیماً در سایت خودتان انجام می‌شود، SSL از اطلاعات پرداخت مشتریان شما محافظت می‌کند، بنابراین خرید از وبسایت شما برای آنها کاملاً ایمن است.

گرچه وب هاستینگی که انتخاب می‌کنید و ایمنی آن بسیار مهم است، اما داشتن SSL نیز کمک خواهد کرد. به این ترتیب، اگر هاست شما سیاست‌های امنیتی خود را تغییر دهد، دیگر نگران نخواهید بود. شما همچنین می‌توانید از SSL خود برای نشان داده شدن بالاتر در نتایج جستجوی گوگل استفاده کنید زیرا موتور جستجو سایت‌های ایمن‌تر را ترجیح می‌دهد.

مطلب مرتبط: ۸ کارآفرین موفق جهان که کسب و کار آنلاین راه انداخته اند

۳. راهنمایی دریافت کنید

همچنین ممکن است بخواهید شخص یا یک شرکت خارجی را برای کمک به حفظ امنیت کسب و کار آنلاین خود در نظر بگیرید. به این ترتیب، دیگر نگران نیستید که کسی را وارد دفتر کار خودتان بکنید، و می‌توانید از هر جایی به کار خود ادامه دهید. برای کمک به کار کردن روی کسب و کارتان، دریافت خدمات IT مدیریت‌شده را در نظر بگیرید. نیازی نیست نگران این باشید که یک متخصص فناوری نیستید و اطلاعاتی در این زمینه ندارید زیرا می‌توانید از شخصی که متخصص این رشته است به راحتی کمک بگیرید.

یک شرکت فناوری اطلاعات می‌تواند پشتیبانی از سایت و سرورهای شما را مدیریت کند و در عین حال قادر است سرورهای شما را حفظ کنند. همچنین می‌توانید برای کارهای اداری یک دستیار مجازی استخدام کنید. سپس، می‌توانید روی قسمت‌های دیگر کسب و کار خود تمرکز کنید، مانند به دست آوردن مشتری و فروش بیشتر.

۴. به روزرسانی‌های منظم را انجام دهید

خواه یک شرکت IT را به کار بگیرید یا نه، باید اطمینان حاصل کنید که همه چیز را به روز نگه می‌دارید. شما باید وبسایت، برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی و سایر نرم افزارهایی را که در کسب و کار خود استفاده می‌کنید به روز نگه دارید. به روزرسانی همه این موارد باعث می‌شود که جدیدترین و معمولاً ایمن‌ترین نسخه را داشته باشید. با انتشار نسخه‌های جدید، توسعه‌دهندگان نرم افزار کم کم پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی را متوقف می‌کنند.

باید مطمئن شوید که به روزرسانی‌ها را هر هفته یا یک هفته در میان انجام می‌دهید تا مطمئن شوید که به مدت طولانی بدون یک به روز رسانی جدید نخواهید بود. به خودتان زمان دهید تا بروزرسانی اتفاق بیفتد یا دستگاه‌های خود را تنظیم کنید تا هنگامی که خودتان خواب هستید، به طور خودکار برنامه‌ها را به روز کنند. به این ترتیب، مجبور نیستید زمان کار را فدای این قبیل امور کنید.

مطلب مرتبط: ۳ گام مهم در برندسازی برای کسب و کار آنلاین

۵. بیمه کسب و کار بخرید

بیمه کسب و کار می‌تواند شما را از اختلافات مربوط به قرارداد، خسارت اموال و دعاوی محافظت کند. شما می‌توانید انواع مختلفی از بیمه‌های کسب و کاری را دریافت کنید. اگر محصولات فیزیکی می‌فروشید، تحت پوشش بیمه مختص محصول باشید. و اگر برای کسب و کار آنلاین خود یک فروشگاه یا دفتر فیزیکی دارید، باید از نوع دیگری از بیمه برخوردار شوید. صاحبان کسب و کارهای مستقر در خانه نیز باید به موارد بیمه مرتبط با کارشان توجه کنند تا در صورت بروز هر اتفاقی متحمل ضرر و زیان نشوند.

بیمه کسب و کر می‌تواند به شما در محافظت از خودتان در برابر مشتریان یا مخاطبین عصبانی کمک کند. فراموش کردن این نکات و هزینه نکردن برای بیمه آسان است، اما می‌تواند به شما و کسب و کار شما کمک شایانی کند.

ممکن است کسب و کار آنلاین شما نامشهود به نظر برسد، خصوصاً اگر خدمات یا محصولات دیجیتالی می‌فروشید. اما بسیار واقعی است و مانند هر کسب و کار دیگری به محافظت نیاز دارد. هنگام راه اندازی شرکت آنلاین بعدی خود این موارد را به خاطر بسپارید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- سارا فیضی

منبع: bbntimes

۵ روش کاربردی محافظت از کسب و کار آنلاین در ۲۰۲۱


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی