کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ روش علمی برای اینکه یک دوست صمیمی و خوب باشیم

چیزهای زیادی لازم است ‌که بتوانید یک دوست صمیمی باشید. معیار طلایی دوستی، کنار هم بودن در روزهای خوشی نیست- مهم این است که در زمان غم و غصه چه کسی کنارتان است. به بیان ساده‌تر، گاهی دوست‌تان برای عبور از یک چالش به کمک نیاز دارد و شما باید برای کمک به او هر چه از دست‌تان برمی‌آید انجام بدهید.

۱۰ روش علمی برای اینکه یک دوست صمیمی و خوب باشیم

در این‌جا توصیه‌های علمی کمک به دیگران را برای عبور از یک موقعیت دشوار می‌بینیم.دفعه‌ی بعد که بهترین دوست‌تان ناراحت بود، یکی از این توصیه‌ها را به کار ببرید- زیرا حمایت از دیگران زمانی که به آن نیاز دارند، مشخص‌ترین ویژگی یک دوست خوب است.

در ادامه ۱۰ روش علمی برای اینکه یک دوست صمیمی و خوب باشیم آمده است:

۱. آنها را در آغوش بگیرید.

این کار برای هر دوی شما خوب است. در آغوش گرفتن در مغز اوکسیتوسین آزاد می‌کند و ناگهان یک حس گرم و مبهم پدیدار می‌شود، همان حسی که با نزدیک بودن به کسانی که برایمان اهمیت دارند، تجربه می‌کنیم. ثابت شده است هورمونِ “احساس خوب” باعث بهبود روحیه و کم شدن تنش می‌شود، و بهترین عنصر برای بالا بردن روحیه‌ی آدم‌ها است.

مطلب مرتبط: ۳۰ ویژگی یک دوستی مطلوب

۲. با هم پیاده‌روی کنید.

برای پرنشاط کردن آدم‌ها هیچ چیز مثل نور ملایم آفتاب نیست. تحقیقات نشان می‌دهند پیاده‌روی گروهی خارج از منزل به بهبود نشانه‌های افسردگی کمک می‌کند. گذشته از این، با این کار کمی هم ورزش کرده‌اید-که به خودی خود تقویت‌کننده‌ی مسلم روحیه است. این روشی برد-برد است؟ قطعا!

۳. فیلم “دفترچه‌ی خاطرات” را تماشا کنید.

یا هر فیلم گریه‌دار دیگری که باعث شود حسابی آبغوره بگیرید. یک پژوهش جدید منتشر شده در مجله‌ی انگیزه و هیجان، کشف کرد آدم‌ها بعد از تماشای فیلم‌های پراحساس، حسابی گریه‌ می‌کنند و حس و حال بهتری دارند. مطابق با نتایج، وقتی اجازه بدهیم اشک‌مان سرازیر شود، به شدت سر حال می‌آییم. را‌حت باشید و جعبه‌ی دستمال کاغذی را با هم سهیم شوید.

۴. مثبت‌اندیشی را گسترش دهید.

ممکن است رفتار شما در گروه دوستان‌تان مسری باشد. پژوهشی که در مجله‌ی “اقدامات انجمن سلطنتی” منتشر شد، نشان داد که آدم‌ها می‌توانندخلق‌و‌خوی سالم –یعنی یک حالت به طور کلی مثبت یا خنثی – را بین دوستان‌شان و دایره‌ی اجتماعی خود گسترش دهند.خبرهای بهتری می‌خواهید؟ خلق‌و‌خوی افسرده‌کننده بین دوستان مسری نیست، درست بر خلاف آن افسانه‌ی معروف که می‌گوید، بیماری روانی را می‌توان از دیگران گرفت!

۵. به یک تیم ورزشی بپیوندید.

هورا، هورا، هورا! برای تیم خودتان (و برای تندرستی دوستان‌تان که در حال بازی هستند). مرکز علوم عالی برکلی، دانشگاه کالیفرنیا گزارش داد گروه‌های ورزشی می‌توانند پیوندهای اجتماعی و سلامت روان را تقویت کنند. بازی شروع شد!

مطلب مرتبط: ۴ شیوه برای شناخت دوست واقعی

۶. مطالب (استاتوس) روحیه‌بخش در فیس‌بوک‌تان نشر بدهید.

کلماتی که انتقال می‌دهید، به خصوص در رسانه‌های گروهی قدرت زیادی دارند. اگر می‌دانیددوست‌تان ناراحت است پیامی دلگرم‌کننده نشر دهید.وب‌گاه خبری مَشیبِل گزارش داد، پژوهش‌ها نشان می‌دهند خلق‌و‌خوی شما در فیس‌بوک بر خلق‌وخوی دوستان‌تان که مطالب شما را می‌بینند تاثیرگذار است. اثر سرایتی آنها واقعی است.

۷. از آنها به طور هدف‌دار تعریف و تمجید کنید.

این‌که بگویید “از ژاکت‌ات خوشم آمده‌است” خیلی تاثیرگذار نیست. از قلب بزرگ‌شان، عمق احساس‌شان و نگاهخلاقانه‌شانتعریف‌کنید، از این‌که چه پدر و مادر خوبی هستند—چیزهایی که حفظ آنها در حافظه‌شان واقعا ارزش دارد. پاداش: پژوهش‌ها هم‌چنین نشان می‌دهند که تعریف و تمجید شنیدن حسی برابر با دریافت پاداش نقدی به آدم می‌دهد.

۸. به طور مرتب با هم در تماس باشید.

با دوست صمیمی‌تانقرار تلفنی، یا قرار تلفنی-تصویری (فیس تایم) داشته باشید یا با هم یک قهوه بنوشید. بودن در کنار دوست‌تان نه تنها به شما احساس بهتری می‌دهد، بلکه مطابق با پژوهش‌ها ارتباط منظم با دوستان می‌تواند سطح شادی را افزایش دهد.

۹. مثل یک دوست صمیمی و خوب با هم غذا بخورید.

اگر دوست‌تان ناراحت است، می‌توانید این بار از سیملِس (رستوران بگیر و ببر) غذا سفرش ندهید و در عوض به یک رستوران بروید و میزی برای دو نفر بگیرید. یک پژوهش در ژورنال اَپِتایت نشان داد غذا خوردن با دیگری، شادی و رفتارهای جامعه‌پسند را افزایش می‌دهد.

مطلب مرتبط: ۱۴ عادت آدمهای خیلی دوست داشتنی

۱۰. زمانی را با هم به خوشگذرانی و استراحت بگذرانید.

گاهی راحت و بی‌خیال بودن بهترین کار است: نه بازی، نه گشت و‌گذار برای خرید و نه اتفاقات ضروری دیگر! مطابق با پژوهشی که در سال ۲۰۱۱ انجام شد وقت گذراندن با دوستان صمیمی سطح تنش را کاهش می‌دهد. وقتی نوبت گذراندن زمان با کسانی می‌رسد که عاشق‌شان هستید، می‌رسد، به هر روی هم‌نشینی و مصاحبت مهم‌تر از فعالیت است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده: لیندزیهولمز

منبع: زرگ‌نِت

۱۰ روش علمی برای اینکه یک دوست صمیمی و خوب باشیم


 

برچسب ها

بازده

  1. هدیه گفت:

    سلام.از کجا بفهمیم که دوست صمیمیمونم مارو اونقدر که ما دوسش داریم دوست داره یا نه؟:/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی