کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۳ روش عالی تمرین صبر و تحمل و شکیبایی برای سلامتی

پژوهش‌های انجام شده به ما می‌گویند که بین صبر و سلامتی و خوشبختی رابطه وجود دارد. مطالعات بسیاری به این نتیجه رسیده‌اند آدم‌هایی که صبورتر هستند کم حوصلگی کمتری را تجربه می‌کنند، عاطفی‌تر هستند و احساس قدرشناسی بیشتری می‌کنند. سطح صبر و شکیبایی حتی ممکن است با سطح خوشبختی نیز ارتباط داشته باشد. در این نوشتار با ۳ روش عالی تمرین صبر و تحمل و شکیبایی برای سلامتی آشنا می شوید.

۳ روش عالی تمرین صبر و تحمل و شکیبایی برای سلامتی

به نظر می‌رسد والدین و آموزگاران ما وقتی می‌گفتند صبر کلید موفقیت است درست می‌گفتند. اما این یک مهارت نیز هست، مهارتی که می‌توانید یاد بگیرید و تمرین کنید.

آیا آماده‌اید به یک انسان صبورتر تبدیل شوید؟ کارشناسان توصیه می‌کنند با تمرین‌های ذهن آگاهی شروع کنید که کمک می‌کنند نسبت به موقعیت‌تان و آنچه اکنون در حال انجامش هستید آگاهی پیدا کنید. مثل هر چیز ارزشمند دیگری، بهبود ذهن آگاهی کار می‌برد. اما اگر به تلاش و کوشش متعهد و پایبند باشید، از پاداش‌های خوب بودن با خودتان بهره مند می‌شوید – فشار خون پایین‌تر، استرس و خشم کمتر، و نگرشی مثبت و فزاینده.

این‌ّها سه تمرین هستند که نشان داده شده است همه به ایجاد ذهن‌آگاهی و تقویت و بهبود صبر در آدم‌ها کمک می‌کنند.

مطلب مرتبط: ۱۲ چیزی که لازم نیست تحمل شان کنید

۱. کاهش استرس بر مبنای ذهن آگاهی (MBSR)

نشان داده شده است MBSR واقعا نواحی از مغز را که برای تنظیم عواطف و پردازش یادگیری و حافظه استفاده می‌شوند تقویت می‌کند. معمولا آنچه در کلاس‌های هشت هفته‌ای توسط حرفه‌ای ها آموزش داده می‌شود، شامل تمرینات تنفس، کشش، و آگاهی می‌شود.

با تمرین، می‌توانید برای افزایش سطح پذیرش‌تان نسبت به آنچه در حال حاضر برای‌تان اتفاق می‌افتد از این مهارت‌ها استفاده کنید. در یک سطح عملی، این مهارت یعنی تبدیل چیزهایی مانند شلوغی ترافیک – از عوامل خشم برانگیز – به صرفا ناراحتی‌های جزیی که آن‌ها را درک می‌کنید و می‌پذیرید خارج از کنترل شما هستند.

۲. مراقبه

مطالعات نشان داده‌اند کسانی که مراقبه می‌کنند در نواحی از مغز که کنترل پاسخ و واکنش را تنظیم می‌کنند از حجم توده‌ی خاکستری بیشتری برخوردار هستند. ممکن است به همین خاطر باشد که مراقبه کننده‌ها نگرش مثبت‌تری دارند، و از ثبات عاطفی برخوردارند و ذهن آگاه‌تر هستند.

با تمرین مداوم، مراقبه می‌تواند به شما کمک کند برای مبارزه با استرس ناشی از مسائل آزار دهنده‌ی روزمره – از صف‌های طولانی مغازه‌ها تا جلسات کاری خسته کننده، صبر و شکیبایی‌تان را با تمام قوا به کار بگیرید.

۳. جنبش فکری

یوگا، آیکیدو، تای چی و چی‌کونگ همه شکل‌هایی از جنبش فکری طراحی شده برای کمک به تقویت بدن و ذهن هستند. بسیاری از مطالعات پژوهشی نشان داده‌اند تمرین جنبش فکری به کاهش استرس، افکار منفی و افسردگی کمک می‌کند.

این تمرین‌های کنترل شده به شما می‌آموزند که بر تنفس و بدن‌تان تمرکز کنید و در عین حال حرکات خاصی را اجرا کنید. یکی از اثرات جانبی خوب آن بهبود شکیبایی است چون فرایندی را بارها و بارها تکرار می‌کنید، و کم کن یاد می‌گیرید ذهن‌تان را آرام کنید.

تمرین صبر و شکیبایی به شما کمک می‌کند یاد بگیرید از زمان‌های «بینابینی» لذت ببرید. چراغ‌های ترافیک، صف‌های فروشگاه‌ها، آسانسور سوار شدن‌ها.

پژوهش‌ها نشان داده‌اند قدرشناسی می‌تواند به رضایتمندی بیشتر از زندگی منجر شود. به نظر می‌رسد پدر مادرها و معلم‌های‌مان در این مورد هم حق داشتند وقتی مجبورمان بایستیم و گل‌های سرخ را بو کنیم.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: mayoclinic

۳ روش عالی تمرین صبر و تحمل و شکیبایی برای سلامتی


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی