کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۹ روش برای تقویت نیروی اراده که همه باید بدانند

بسیاری از آدم‌ها دائما تلاش می‌کنند برای اجتناب از ولخرجی، پرخوری یا کم‌خوری بیش از اندازه، ادامه‌ی انجام پروژه‌های دشوار، یا گفتن نه به آن‌هایی که همیشه به شنیدن بله عادت دارند، نیروی اراده‌ی کافی داشته باشند. راه‌های بسیار دیگری نیز وجود دارند که از طریق آن‌ها می توان به تقویت نیروی اراده پرداخت و برای کنترل نفس و رفتارهای‌مان استفاده کرد. در این مقاله با ۱۹ روش برای تقویت نیروی اراده که همه باید بدانند آشنا می شویم.

تقویت نیروی اراده

مطالعات پژوهشی بسیاری در طول سال‌ها درباره‌ی نیروی اراده و هر آن‌چه باعث بهبود و تقویت توانایی تصمیم‌گیری قاطعانه می‌شود، به عمل آمده‌اند. در این مبحث معمولا به توصیف یک چارچوب با دو سیستم می‌پردازند که شامل گرایش‌های سرد و گرایش‌های گرم می‌شود. گرایش‌های گرم شامل نفس (خود یا ایگو) و هیجان‌هایی هستند که خواسته‌های‌تان را بر شما دیکته می‌کنند. سیستم سرد به اعمال و رفتاری گفته می‌شود که برای مقابله با هیجان و سرد کردن آتش اشتیاق و تمایل به هر آن‌چه سعی می‌کنید از آن اجتناب کنید، انجام می‌دهید.

نیروی اراده مانند تمام ماهیچه‌های بدن نیاز به تمرین و پرورش مکرر دارد تا در زمان نیاز بتوان از آن بهره برد. با تمرین استفاده از نیروی اراده در موقعیت‌های مختلف می‌توانید نحوه‌ی تقویت نیروی اراده را بیاموزید. وقتی به طور روزانه و مداوم از نیروی اراده استفاده می‌کنید، در اختیار گرفتن آن در مواقع لازم برای رعایت رژیم غذایی، جلوگیری از ولخرجی، خلاصی از شر عادات بد، یا تعیین محدوده‌هایی در زندگی آسان‌تر خواهد شد.

روش های تقویت نیروی اراده

۱. افزایش سطح گلوکز

نتایج یک مطالعه‌ی پژوهشی در ۲۰۰۷ نشان دادند، سطوح گلوکز مستقیما بر نیروی اراده تاثیر می‌گذارند. این مطالعه نشان داد، وقتی سطوح گلوکز پایین باشند، نیروی اراده‌ی شرکت کنندگان به شدت کاهش می‌یابد یا به طور کلی از بین می‌رود. با وجود این، وقتی به شرکت کنندگان نوشیدنی حاوی گلوکز داده شد، آن‌ها توانستند نیروی اراده‌شان را افزایش دهند و در برابر وسوسه مقاومت کنند.

اگر احساس می‌کنید در شرایطی قرار گرفته‌اید که نیروی اراده‌تان کاهش یافته است، آخرین باری که چیزی خورده‌اید یا آخرین چیزی که خورده‌اید را به خاطر بیاورید. اگر سطوح گلوکزتان پایین باشد، مقداری شکلات یا میوه نوش جان کنید تا میزان گلوکز بدن‌تان افزایش یابد. این کار یکی از روش‌های سریعی است که بر حسب نیاز می‌توانید از آن استفاده کنید و نیروی اراده‌تان را افزایش دهید.

۲. پرت کردن حواس به صورت عمدی

یکی دیگر از ابزارهای مورد استفاده برای کنترل ایگو در لحظات خاص پرت کردن حواس به صورت عمدی است. این کار بسیار آسان است؛ به چیزی فکر کنید یا کاری انجام دهید که کاملا با آن‌چه تلاش می‌کنید از آن اجتناب کنید، بی‌ربط باشد.

با تغییر کاری که به آن مشغول هستید، انجام یک مراقبه‌ی سریع یا تمرین تجسم خلاق، یا غرق کردن ذهن‌تان در چیزهایی که باعث حواس‌پرتی می‌شوند، نظیر موسیقی با فیلم می‌توانید تمرکزتان را به چیزهای دیگر معطوف کنید. مطالعات نشان داده‌اند، پرت کردن حواس به شکل عمدی یکی از موثرترین راه‌ها برای افزایش نیروی اراده در لحظات اوج گرایش‌های گرم و هیجان‌ها است.

یکی از راه‌های موثر برای استفاده از این تکنیک و یادگیری نحوه‌ی تقویت نیروی اراده، داشتن فکری است که هر گاه فکرهایی که تلاش می‌کنید از ورودشان به ذهن‌تان جلوگیری کنید، ولی به ذهن‌تان خطور ‌‌می‌کنند، از آن استفاده کنید. برای مثال، اگر تلاش می‌کنید از خوردن شکلات پرهیز کنید، هر گاه فکر خوردن شکلات وارد ذهن‌تان می‌شود، آن را با فکر لباس‌های زیبایی جایگزین کنید که می‌توانید بعد از کاهش وزن به تن کنید.

در این شرایط، پرت کردن حواس کار دشواری است، زیرا به طور طبیعی ذهن به آسانی نمی‌تواند بر آن‌چه واقعا نمی‌خواهید فکر کنید، تمرکز کند. به خودتان بگویید “‌من نباید به خرس سفید فکر کنم‌”‌، و بدون شک به خرس سفید فکر خواهید کرد. ولی با تمرین و عادت به این کار، می‌توانید به جای خرس سفید، به خرس سیاه فکر کنید.

تجسم خلاق برای رسیدن به موفقیت

۳. عملیات بازقالب‌بندی شناختی

بازقالب‌بندی شناختی (Cognitive reframing) برای سال‌های بسیار در مباحث پرستاری و روانشناسی کاربرد داشته است؛ با این حال، تعاریف این مفهوم مختلف هستند. یکی از رایج‌ترین تعاریف بازقالب‌بندی شناختی متعلق به دانشمندانی به نام‌های واکر و آوانت است که بر اساس مطالعه‌ای بر روی برخی از سوژه‌ها به دست آمد. اساس این تعریف بر تغییر روش تفکر و باور درباره‌ی مفاهیم و چیزهایی استوار است که سعی می‌کنید در زندگی تغییرشان دهید تا کنترل نفس و تن‌درستی‌تان را بهبود ببخشید.

بازقالب‌بندی شناختی بخش‌های مختلفی دارد. نخست، باید برداشت‌های‌تان را از باورهایی که شما را از کنترل نفس باز می‌دارند، تغییر دهید. برای مثال، اگر از یک رژیم غذایی پیروی می‌کنید، لازم است برداشت‌تان را در این زمینه به گونه‌ای تغییر دهید تا باورهای شکست دهنده‌ای را که به شما می‌گویند همیشه اضافه وزن خواهید داشت، از بین ببرید.

سپس، باید افکار منفی را به ایده‌های مثبت تغییر دهید. هر گاه در مورد خودتان یا هر آن‌چه می‌خواهید انجام‌اش دهید، منفی فکر می‌کنید؛ باید به طور آگاهانه افکار یا ایده‌های مثبت را جایگزین افکار منفی کنید. با تمرین این دو بخش از بازقالب‌بندی شناختی، در نهایت، به آخرین بخش از این معما، یعنی کنترل شخصی دست می‌یابید.

اگر برای دستیابی به بازقالب‌بندی شناختی به تنهایی دچار مشکلات زیادی هستید، باید از یک روانشناس کمک بگیرید. بیش‌تر روانشناسان و مشاوران با مفهوم بازقالب‌بندی شناختی آشنا هستند و می‌توانند در پرورش ذهن‌تان برای بهره‌مندی از این تکنیک تقویت کننده‌ی نیروی اراده کمک کنند.

۴. تصاویر اهداف مورد نظر

هم‌چنین، مطالعات نشان داده‌اند، در اختیار داشتن تصاویر اهداف مورد نظر می‌تواند به تقویت نیروی اراده کمک کند. اگر هدف‌تان قابل لمس و محسوس نباشد، تصاویری را در ذهن‌تان ایجاد کنید که بتوانید آن‌ها را به هدف مورد نظرتان ربط دهید. برای مثال، اگر تلاش می‌کنید وزن‌تان را کاهش دهید، باید مدل‌هایی را با سایز بدن مورد نظر یا لباس‌های مورد علاقه‌تان را تجسم کنید.

اگر سعی می‌کنید سیگار را ترک کنید، می‌توانید تصویری از ریه‌های پاک یا تصاویری از پول و اسکناس‌هایی را که در اثر ترک سیگار می‌توانید پس‌انداز کنید، در ذهن‌تان بسازید. اگر می‌خواهید مخارج زندگی‌تان را کنترل کنید، چیزی را تصور کنید که می‌خواهید برای خرید آن پول پس‌انداز کنید؛ به این ترتیب، هر گاه می‌خواهید به پول با کارت اعتباری‌تان دست بزنید، تصویر آن را جلوی چشمان‌تان بیاورید. از این تکنیک برای رسیدن به بسیاری دیگر از اهداف نیز می‌توان استفاده کرد.

۵. جلسات سریع مراقبه

مراقبه یا مدیتیشن می‌تواند به طور موثر به یادگیری نحوه‌ی تقویت نیروی اراده کمک کند. نخست، جلسات سریع مراقبه می‌توانند در غلبه‌ بر هوس‌ها و وسوسه‌ها برای اقدام علیه نیروی اراده و اهداف‌تان به شما کمک کنند. تنها انجام ۱۰ دقیقه مراقبه می‌تواند استرس‌تان را کاهش دهد و ذهن‌تان را از هر آن‌چه دل‌تان می‌خواهد ولی نباید انجام دهید، دور کند.

ثانیا، مراقبه به عنوان وسیله‌ی فوق‌العاده‌ای برای تمرین تقویت نیروی اراده به مرور زمان به شمار می‌رود. برای آن‌که قادر باشید ذهن‌تان را باز کنید و در برابر انواع وسوسه‌ها مقاومت کنید، به قدرت کنترل بالایی نیاز دارید. انجام مراقبه به صورت مرتب و روزانه می‌تواند به مرور زمان نیروی اراده‌تان را تقویت کند و سطوح استرس را به اندازه‌ی قابل توجهی کاهش دهد.

فواید مراقبه

۶. تغییر طرز ایستادن یا قرار گرفتن

یکی از راه‌های تمرین نیروی اراده مانند تقویت ماهیچه تغییر آگاهانه‌ی طرز ایستادن یا به طور کلی، طرز قرار گرفتن بدن است. اگر به طور طبیعی طرز قرار گرفتن بدن‌تان مناسب نیست، با تمرین و تقویت نیروی اراده می‌توانید طرز ایستادن و قرار گرفتن بدن‌تان را تغییر دهید. به مرور زمان متوجه خواهید شد نشستن و ایستادن به طور مناسب آسان و آسان‌تر خواهد شد، و تقویت نیروی اراده‌تان در سایر موارد نیز به شکل ساده‌تری صورت می‌پذیرد.

۷. یادداشت خوراک و مخارج روزانه

بیش‌تر آدم‌ها به آن‌چه‌ می‌خورند یا هر آن‌چه خرج می‌کنند، فکر نمی‌کنند. اگر حتی شاید این مسائل جزء اهداف جاری زندگی‌تان نباشند، می‌توانید از یادداشت میزان خوراک یا مخارج روزانه به عنوان ابزاری برای تقویت نیروی اراده تان استفاده کنید. برای ادامه دادن به یادداشت‌برداری از هر یک ریال از مخارج یا هر یک کالری از خوراک روزانه‌تان باید به اندازه‌ی کافی کنترل نفس و اراده داشته باشید. هر قدر مدت زمان بیش‌تری به این یادداشت‌برداری ادامه دهید، نیروی اراده‌تان قوی‌تر خواهد شد.

۸. استفاده از دست غیر تخصصی

برای تقویت نیروی اراده‌تان می‌توانید از دست غیر تخصصی‌تان استفاده کنید. این کار برای برخی از آدم‌ها تقریبا غیر ممکن است، زیرا دست تخصصی‌شان آن‌قدر قوی و مسلط است که استفاده از دست غیر تخصصی برای آن‌ها بسیار دشوار و غیر طبیعی خواهد بود.

با وجود این، اگر بتوانید خودتان را برای یک دوره‌ی مشخص یا برای یک کار خاص مجبور به استفاده از دست غیر تخصصی‌تان کنید، به شکل قابل توجهی می‌توانید نیروی اراده‌تان را تقویت کنید. استفاده از دست غیر تخصصی به صورت عمدی، به مرور زمان، باعث افزایش اراده و همت‌تان خواهد شد.

۹. تغییر نحوه‌ی حرف زدن

تغییر نحوه‌ی حرف زدن نیز یکی دیگر از راه‌های تقویت نیروی اراده به شمار می‌رود. برای این‌ کار می‌توانید بر بهبود دستور زبان، اجتناب از کاربرد اصطلاحات عامیانه و غیر مودبانه، یا اجتناب از لعن و نفرین دیگران تمرکز کنید. البته، صرفا تغییر نحوه‌ی حرف زدن آن‌چنان اهمیت ندارد.

آن‌چه اهمیت دارد این است که تا چه مدت می‌توانید به آسانی به این کار ادامه دهید. ابتدا در مورد تغییراتی که می‌خواهید در نحوه‌ی حرف زدن‌تان اعمال کنید، تصمیم بگیرید؛ سپس خود را مجبور به اعمال این تغییرات کنید. ابتدا می‌توانید دوره‌های زمانی خاصی در طول روز این کار را انجام دهید، و سپس زمان آن را گسترش دهید تا این‌که به طور کامل بتوانید به شکل بهتری با دیگران حرف بزنید.

۱۰. تحمیل ضرب‌الاجل بر خود

آیا یادتان می‌آید در دانشگاه، گاهی اوقات مجبور می‌شدید شب امتحان درس بخوانید یا در لحظات آخر، برگه‌ی تحقیق را به استادتان تحویل دهید؟ وجود چنین ضرب‌الاجل‌هایی مجبورتان می‌کند به سرعت اقدام کنید یا با پیامدهای عدم اقدام به موقع مواجه شوید. به این ترتیب، برای تقویت نیروی اراده می‌توانید از ضرب‌الاجل نیز استفاده کنید.

به سادگی می‌توانید ضرب‌الاجل‌هایی برای خود تعیین کنید. می‌توانید از موارد ساده‌تر و کوچک‌تر شروع کنید، نظیر انجام برخی از وظایف روزانه‌تان در یک مهلت محدود و تلاش برای انجام دادن آن پیش از اتمام وقت؛ یا این‌که می‌توانید برای اهداف بزرگ‌ترتان نیز ضرب‌الاجل تعیین کنید. برای تقویت نیروی اراده‌تان بهتر است با ضرب‌الاجل‌هایی شروع کنید که بسیار نزدیک باشند (یعنی در آینده‌ی خیلی دور نباشند)، مثلا چند دقیقه یا چند ساعت بعد.

۱۱. استفاده از حلقه یا فنر تقویت مچ

فشردن حلقه یا فنر تقویت مچ به دفعات زیاد می‌تواند با اندازه‌ی قابل توجهی نیروی اراده‌تان را تقویت کند. این ابزار ورزشی بسیار محکم هستند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که قدرت دست‌تان را افزایش دهند. با انجام این کار، دست‌تان به سرعت خسته می‌شود، به خصوص اگر برای نخستین دفعاتی باشد که این کار را انجام می‌دهید.

از آن‌جا ممکن است برای انجام این کار هدف مشخصی نداشت باشید، وسوسه‌ی کنار گذاشتن این وسیله به سرعت تمام وجودتان را فرا می‌گیرد. با ادامه‌ی انجام این کار، دست‌کم به مدت ۱۰ دقیقه، و افزایش این مدت به مرور زمان، نیروی اراده‌تان را تقویت کنید.

۱۲. وسوسه‌ی خردمندانه

وسوسه‌ کردن خود یکی دیگر از راه‌های تقویت نیروی اراده است. با وجود این، برای انجام این کار باید به اندازه‌ی کافی دقت کنید. اگر خودتان را بدون هیچ برنامه‌ای وسوسه کنید، به سرعت این کار را رها خواهید کرد، و این تمرین به هیچ نتیجه‌ای نخواهد رسید. بهتر است خودتان با چیزی وسوسه کنید که اجتناب از آن برای‌تان آسان‌تر باشد – به جای این‌که بخواهید، از ابتدا، بر روی هدف اصلی‌تان تمرکز کنید.

برای مثال، اگر می‌خواهید سیگار را ترک کنید، می‌توانید خودتان را با شکلات وسوسه کنید – همیشه همراه خود شکلات داشته باشید، ولی به خودتان بگویید هرگز از این شکلات‌ها نخواهم خورد. این تمرین باعث تقویت نیروی اراده‌تان می‌شود – البته بدون قربانی کردن هدف نهایی؛ زیرا اگر سیگار را به عنوان موضوعی برای وسوسه انتخاب کنید، و اراده‌تان در این مورد شکست بخورد، هدف اصلی تضعیف خواهد شد.

اگر قرار است در موقعیتی قرار بگیرید که علیه اهداف‌تان وسوسه شوید، برای زمان پیش رو برنامه‌ریزی داشته باشید، تا نیروی اراده‌تان قوی‌تر شود. مثلا اگر در حال پیروی از یک رژیم غذایی هستید، و به یک عروسی دعوت شده‌اید که انواع و اقسام غذاها در آن وسوسه‌تان می‌کنند، در مورد میزان و نوع غذاهایی که باید نوش جان کنید، و همین‌طور کارهایی که برای پرت شدن حواس‌تان باید انجام دهید تا از هدف‌تان – یعنی پیروی از رژیم غذایی – باز نمانید، برنامه‌ریزی کنید.

فواید ترک سیگار

۱۳. توجه کامل به تصمیم‌ها

بسیاری از تصمیم‌گیری‌های‌تان در طول روز، به طور کلی، بدون هیچ فکری انجام می‌شوند. تصمیم می‌گیرید تشنه باشید، و سپس بدون هیچ فکری، به دنبال نوشیدن آب، قهوه، چای، یا نوشابه‌ی گازدار می‌روید. به کسی فکر می‌کنید، و احساس می‌کنید باید با وی تماس بگیرید، و قبل از آن‌که در این مورد به خوبی درباره پیامدهای احتمالی تماس فکر کنید، شماره‌ی تلفن را گرفته‌اید. تصمیم‌های مشابه‌ی بسیاری وجود دارند که در طول هر روز به طور ناخودآگاه اتخاذ می‌کنیم.

اگر به همین تصمیم‌های کوچک روزانه‌تان توجه کامل داشته باشید، دقیقا به هر آن‌چه انجام می‌دهید آگاهی کامل پیدا خواهید کرد. این کار کمک‌تان می‌کنید تصمیم‌های بهتری اتخاذ کنید و هم‌چنین، باعث تقویت نیروی اراده‌تان نیز می‌شود. به جای برداشتن نوشابه‌ی گازداری که کنار دست‌تان است، با اراده و قاطعانه تصمیم بگیرید از جای‌تان بلند شوید و یک لیوان آب برای خود بریزید و نوش جان کنید.

۱۴. استفاده از تخیل

با استفاده از تخیل می‌توانید به مرور زمان نیروی اراده‌تان را افزایش دهید، ولی استفاده از قدرت تخیل می‌تواند در لحظه نیز باعث تقویت نیروی اراده‌تان شود. پژوهشگران در بسیاری از مطالعات و آزمایش‌ها دریافتند، بدن تقریبا به همان شکلی که به محرک‌های واقعی واکنش نشان می‌دهد، در اثر تخیلات ذهنی نیز دچار واکنش می‌شود.

هر گاه نیروی اراده‌تان دچار لغزش می‌شود، در خیالات خود تصور کنید در جایی کاملا متفاوت، و در شرایطی کاملا متفاوت قرار دارید. می‌توانید تصور کنید در کنار ساحل نشسته‌اید و از آفتاب لذت می‌برید،‌ یا در حال انجام فعالیتی هستید که به شما آرامش و آسایش می‌بخشد. وقتی این کارها را انجام می‌دهید، ذهن و بدن‌تان به آرامش بیش‌تری خواهند رسید.

هم‌چنین، وقتی در شرایطی قرار دارید که دچار وسوسه می‌شوید، تخیل می‌تواند نیروی اراده‌تان را تقویت کند. اگر تصور کنید قرار است انجام کاری را به زمان دیگری موکول کنید، بدن و ذهن‌تان نیز از همین تصور پیروی خواهند کرد. هر دو از برآورده شدن ولع یا نیازتان راضی خواهند بود – حتی اگر در همان لحظه برآورده نشده باشد.

۱۵. جایگزینی عادات سالم

جایگزین کردن عادات سالم می‌تواند به تقویت نیروی اراده برای در هم شکستن عادات بد کمک کند. قرار داشتن در موقعیتی پر از وسوسه بسیار استرس‌زا است و می‌تواند تصمیم‌ها را دچار تردید کند. هم‌چنین، سایر منابع استرس‌زا نیز می‌توانند باعث شوند ولع‌تان نسبت به چیزهایی که قصد اجتناب از آن‌ها را دارید – مانند غذا، سیگار، یا الکل – افزایش یابد.

وقتی استرس ایجاد می‌شود، باید عادات سالم را جایگزین عادات بد کنید تا بتوانید به گونه‌ای با استرس مقابله کنید که نیروی اراده‌تان با چالش‌های بسیار سخت مواجه نشود. می‌توانید به یک موسیقی آرام‌ گوش دهید، چند نفس عمیق بکشید، پیاده‌روی کنید، یا زمان کوتاهی به مراقبه بپردازید. هر کاری می‌توانید انجام دهید تا استرس‌تان کاهش یابد و عادات سالمی را جایگزین عاداتی کنید که قصد ترک کردن‌شان را دارید.

۱۶. تقسیم اهداف به چند بخش قابل مدیریت

پیگیری مداوم اهداف بزرگ ممکن است بسیار دشوار باشد، به خصوص وقتی این اهداف به خودی خود بسیار سخت باشند. اگر این اهداف بزرگ را به مراحل کوچک‌تر تقسیم کنید که انجام هر تمام مراحل به رسیدن به آن هدف منجر شود، می‌توانید کمک زیادی به نیروی اراده‌تان بکنید. به این ترتیب، می‌توانید در هر مرحله به بخشی از هدف مورد نظرتان تمرکز کنید.

اگر از یک رژیم غذایی پیروی می‌کنید، می‌توانید مراحلی را در طول روز تعیین کنید. در بخش‌های خاصی از روز فقط میوه و سبزی بخورید. یا در طول یک روز، مواد غذایی مصرفی‌تان را به طور کامل زیر نظر بگیرید، و پیگیری مصرف غذاهای روز بعد را به فردا موکول کنید.

همین کار را می‌توانید برای ترک سیگار نیز انجام دهید. هدف‌تان را سپری کردن یک روز کاری بدون سیگار تعیین کنید. سپس، بعد از دو روز، می‌توانید هدف‌تان را سپری کردن کل روز بدون سیگار تعیین کنید. تقسیم کردن یک هدف طولانی مدت به بخش‌های زمانی کوچک‌تر می‌تواند بزرگی و سختی یک هدف بزرگ را در هم بشکند.

سم زدایی و از بین بردن نیکوتین سیگار و قلیان در بدن

۱۷. عدم جلب رضایت همه‌ی آدم‌ها

اگر می‌خواهید نیروی اراده‌تان را تقویت کنید، نباید به دنبال راضی کردن همه‌ی آدم‌ها باشید. دائما مراقبت از رفتار و گفتارتان برای راضی نگه داشتن سایرین می‌تواند انرژی و نیروی اراده‌تان را به اندازه‌ي قابل ملاحظه‌ای هدر دهد. وقتی تمام اراده‌تان را صرف راضی نگه داشتن سایر آدم‌ها می‌کنید، چیزی از نیروی اراده‌تان برای رسیدن به اهدافی بزرگی که در زندگی به دنبال‌شان هستید، برای‌تان باقی نمی‌ماند.

۱۸. اجتناب از فرسودگی نیروی اراده

برای تقویت نیروی اراده باید حتما این نکته‌ی مهم را مد نظر قرار دهید؛ نیروی اراده، درست مثل ماهیچه‌های بدن، در صورت استفاده‌ی بیش از اندازه دچار خستگی و فرسودگی می‌شود. هنگامی که می‌خواهید نیروی اراده‌تان را به مرور زمان تقویت کنید، نباید آن را به طور کلی دچار فرسودگی کنید.

در این صورت، در مواقع نیاز، نیروی اراده به طور کامل در اختیارتان نخواهد بود. بنابراین، با این‌که تمرین و تقویت نیروی اراده با روش‌هایی که در این مقاله معرفی کردیم، کارساز خواهد بود، بهتر است آن‌ها را به صورت محدود به کار ببرید. از این رو، برای رسیدن به یک هدف نباید از همه‌ی این روش‌ها به طور هم‌زمان استفاده کرد.

۱۹. درخواست کمک در مواقع لازم

اگر به سختی با انواع اعتیاد، نظیر اعتیاد به غذا، الکل، یا دارو، مبارزه می‌کنید، برای تقویت نیروی اراده‌تان به کمکی بیش‌تر از روش‌های بالا نیاز دارید – بنابراین، باید از دیگران کمک بخواهید. بدون خجالت و نگرانی برای سپری کردن لحظات سخت و رسیدن به اهداف‌تان از دیگران درخواست کمک کنید.

از راه‌های مختلفی می‌توانید از سایرین کمک دریافت کنید. گروه‌های پشتیبان و یاری‌رسان فراوانی وجود دارند که برای مقابله با انواع اعتیاد فعالیت می‌کنند و می‌توانند در تقویت نیروی اراده‌ی درخواست کنندگان بسیار کارساز باشند. هم‌چنین، می‌توانید تحت نظارت یک روانشناس مجاز در جلسات درمانی گروهی یا انفرادی شرکت کنید تا راه‌های بیش‌تری برای تقویت نیروی اراده‌تان بیاموزید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیررضا مصطفایی

منبع:betterhelp

۱۹ روش برای تقویت نیروی اراده که همه باید بدانند


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی