کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ نکته جالب و خواندنی درباره روانشناسی رنگ زرد

روانشناسی رنگ ها رنگ زرد را رنگی میداند که به طور مستقیم با احساسات ما درگیر است و موجب برانگیخته شدن احساسات می شود. رنگ زرد خیلی سریع توجهات را به خود جلب کند. البته یادتان باشد که اگر بیش از حد از آن استفاده شود آزاردهنده هم میشود. به بیان بهتر می توان گفت رنگ زرد انرژی دهنده است! در این نوشتار با ما همراه باشید تا روانشناسی رنگ زرد را بدانید.

روانشناسی رنگ زرد

۱. شخصیت شناسی زرد
شخصیت شناسی از روی رنگ روانشناسی رنگ زرد

اگر رنگ شخصیت‌تان زرد است، چشم‌اندازی پرنشاط، سرزنده و خوش‌بینانه به زندگی دارید. هیچ چیزی نمی‌تواند دلسردتان کند، و اگر شکست بخورید، دوباره برمی‌گردید و به راهتان ادامه می‌دهید.

به آدم‌های منفی گوش نمی‌دهید چون می‌دانید تا زمانی که شما به خودتان اعتقاد دارید و مهربانی را در همه‌ی ابعاد زندگی می‌گسترانید زندگی خودش همه‌ی دردها را درمان خواهد کرد.

شما عمیقا از دیگران مراقبت می‌کنید و به هر شکل ممکن به دیگران کمک می‌کنید. مادامی که تفکری ایده‌آل‌گرایانه دارید رویکردتان به زندگی بسیار واقعی است و هوشمندانه و معقول عمل می‌کنید و درواقع سرتان به تن‌تان می‌ارزد.

شما حواستان به مسئولیت پاسخگوی‌تان هست و مردم به راحتی به‌تان اعتماد می‌کنند.

  • با لذت، شادی، هوش و انرژی مرتبط است.
  • اثری گرم به جا می‌گذارد، سرخوشی را بر می‌انگیزد، فعالیت ذهنی را تحریک می‌کند، و انرژی عضلانی تولید می‌کند.
  • رنگ زرد روشن و خالص جلب کننده‌ی توجه است، و به همین خاطر است که تاکسی‌ها را به این رنگ در می‌آورند.
  • در صورت استفاده‌ی بیش از حد، رنگ زرد ممکن است اثری مخرب داشته باشد.
  • گفته می‌شود که نوزادان در اتاق‌های زردرنگ بیشتر گریه می‌کنند.
  • رنگ زرد نشانگر نجابت و وفاداری است. بعدها رنگ زرد را به بزدلی و ترسویی ربط دادند.

۲.  تعامل با شخصیت زرد

زردها روح و نشاط میهمانی‌ها هستند، آنها آدم‌هایی خوش‌مشرب، خوش‌صحبت، خیلی خیال‌باف و پراشتیاق هستند. زردها خیلی غیررسمی، خیلی خوش‌بین، و سرزنده هستند. گاهی خیال‌بافی‌شان باعث می‌شود چیزهای احمقانه‌ای بگویند چون آنها متفکرانی خیلی پرسرعت هستند. زردها خیلی روی رابطه تمرکز دارند و با انرژی خیلی زیاد درباره‌ی آینده رویاپردازی می‌کنند. آنها دوست ندارند نظرات‌شان را نقض کنید یا به جزییات خیلی ریز بپردازید.

کلید تعامل با یک زرد این است که قبل از هرگونه صحبت درباره‌ی کسب‌وکار با او خوش‌وبش کنید. برای این‌که دل او را به‌دست بیاورید درباره‌ی گزینه‌ها و آدم‌های دیگر صحبت کنید. وقتی ایده‌ها را با او مطرح می‌کنید مشتاق و پرانرژی باشید و در رساندن ایده‌ها سریع عمل کنید. ایده‌های‌تان را پیشنهاد بدهید و از همه مهم‌تر، وقتی این کار را می‌کنید از شوخی استفاده کنید، خوش‌مشرب باشید و داده‌های اولیه‌ی آنها را تقدیر و تحسین کنید.

مطلب مرتبط: رنگ شخصیت :شخصیت شما چه رنگی است؟

۳. رنگ‌ درمانی رنگ زرد

زرد رنگ خوش بینی، درخشش، نگرش با نشاط و شفافیت ذهنی است. این رنگ خلاقیت، وضوح، افکار خوش بینانه و تصمیم گیری را القا می‌کند. رنگ زرد برای رهایی از افسردگی و تشویق به خنده خیلی مؤثر است.

۴. رنگ زرد در کسب و کار‌

زرد رنگی نورانی و بانشاط است که برای تحریک فرایندهای ذهنی بسیار مورد کاربرد است.

رنگ در کسب و کار روانشناسی رنگ زرد

زرد رنگ مناسب برای دفتر کار  به نشانه خوش بینی و شادابی

اغلب روانشناسان رنگ‌شناس، رنگ زرد خوشرنگ را به عنوان نمادی از خوش‌بینی می‌دانند، که پرانرژی و شاداب است. اعتقاد بر این است اگر در محل کار به دنبال شکوفایی خلاقیت باشید و در محیطی کار می‌کنید که هنرمندان، نویسندگان، طراحان، توسعه‌دهندگان و دیگر متخصصان خلاق حضور دارند انتخاب رنگ زرد بهترین گزینه است.

رنگ مناسب برای دفتر کار

زرد رنگ مناسب برای دفتر کار است و یک حس خوش‌بینی با خود به همراه دارد و کمک می‌کند تا کارکنان به خلاقیت تحریک شوند. بنابراین طراحان و افرادی که نیاز دارند تا برای شغل‌شان خلاق باشند می‌توانند از این رنگ در فضاهای دفتر کارشان استفاده کنند.

۵. روانشناسی رنگها در دکوراسیون منزل

با استفاده از رنگ‌های روشن خطای دید در فضا ایجاد کنید اگر می‌خواهید کاری کنید که خانه‌تان بزرگ‌تر از آن‌چه واقعا هست به نظر برسد- به ویژه هنگامی که قرار است آن را به فروش برسانید – می‌توانید رنگ‌های روشن و درخشانی مانند زرد و پوست تخم‌مرغی را برای اضافه کردن فضا به قسمت بیرونی خانه‌تان استفاده کنید. یادتان باشد که از به کار بردن رنگ شایع سفید پرهیز کنید. اگر چه این رنگ می‌تواند فضا را بزرگ‌تر نشان دهد، اما به هیچ وجه به اندازه‌ی رنگ‌های شاد و روشن موثر نیست.

مطلب مرتبط:روان شناسی رنگ ها در برندسازی و بازاریابی

با استفاده از رنگ زرد، خوش‌بینی در خود خلق کنید. چنان‌چه احتمالا توقع دارید، رنگ زرد برای اتاق آفتاب مناسب است. با این حال، یک راه عالی برای استفاده از رنگ زرد در داخل خانه‌تان این است که آن را در ورودی یا ایوان محصور جلوی خانه استفاده کنید. همان‌طور که اول روز خانه را برای رفتن به محل کار یا مدرسه ترک می‌کنید، رنگ زرد در این قسمت از خانه خوش‌بینی شما را قبل از شروع یک روز سخت حسابی افزایش می‌دهد

انتخاب بهترین رنگ برای خانه

خاکستری و زرد در کنار هم یک ترکیب رنگ فوق‌العاده را تشکیل می‌دهند. این ترکیب نه تنها فضایی شاداب و دلنواز خلق می‌کند، بلکه در طول زمان نیز چیزی از جذابیت‌اش کم نمی‌شود. از رنگ‌های روشن و تند گرفته تا رنگ‌های پاستلی ملایم و خاکستری‌های کمرنگ، این ترکیب رنگ پرطراوت، جالب و پر از شخصیت است.

مطلب مرتبط: دکوراسیون خانه: ۱۳ نکته فوق‌العاده در طراحی دکوراسیون منزل و حیاط

colors for bedroom

زرد فضای بسیار خوبی برای اتاق خواب ایجاد می‌کند، مخصوصا وقتی که خورشید به اتاق قدم می‌گذارد. شما می‌توانید سایه‌هایی با رنگ‌های زرد در گوشه‌ها ایجاد کنید یا به منظور روشن کردن فضا پرده‌ی سفید خالص یا زرد روشن بزنید.


ترجمه: سایت کسب و کار بازده – پریسا جعفری

منبع: energyandvibration

۵ نکته جالب و خواندنی درباره روانشناسی رنگ زرد


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی