کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۵ نکته جالب و خواندنی درباره روانشناسی رنگ بنفش

روانشناسی رنگ بنفش چیزهای بسیار جالبی از رنگ درمانی این رنگ اشرافی تا دکوراسیون و ویژگی های شخصیتی افراد بنفش به ما می دهد. به عبارت بهتر رنگ بنفش ثبات موجود در رنگ آبی و انرژی رنگ قرمز را با هم ترکیب می‌کند و خیلی ها معتقدند که با ویژگی‌های خاندان سلطنتی در ارتباط است. این رنگ نماد قدرت، اشرافیت، تجمل و جاه‌طلبی است و نیز بیانگر ثروت و ریخت و پاش است. همچنین رنگ بنفش با خرد، عزت، استقلال، خلاقیت، رمز و راز، و سحر و جادو در ارتباط است.

۱. شخصیت شناسی رنگ بنفش

رنگ شخصیت

بنفش‌دوستان بسیار حساس و عاطفی هستند و روح لطیفی دارند، آدم‌های با رنگ شخصیت بنفش از این که اوقات‌شان را در خلوت و تنهایی بگذرانند لذت می‌برند.

آنان مبتکر، رویاپرداز، و هنرمند هستند و دنیا را از دریچه‌ی نگاه تخیلی و خلاقانه‌‌ی خود می‌نگرند.

ترجیح می‌دهند به جای مشارکت در بحث‌ها به خلوت خودشان بروند، نه به این دلیل که اهمیتی به موضوعات نمی‌دهند بلکه می‌خواهند برای یک دقیقه ذهن‌شان را به جایی دورتر ببرند و بیندیشند.

آنان ایده‌های بسیار زیادی دارند و هر روز زمان زیادی را صرف می‌کنند تا چیزی را بیافرینند که دوست دارند.

آنان شخصیت بسیار صلح‌طلب و آرامی دارند و دوستانه رفتار می‌کنند. ساعت‌ها پای حرف‌های شما می‌نشینند و اگر بخواهید می‌توانید سر بر شانه‌هایشان بگذارید و اشک بریزید.

مطلب مرتبط: ۴ نکته جالب و خواندنی درباره روانشناسی رنگ قرمز

۲. رنگ‌ درمانی بنفش

رنگ بنفش اغلب رنگ مرد علاقه دختران نوجوان است، این رنگ ناحیه حل مسئله را در مغزمان تحریک می‌کند و خلاقیت، حس ششم و توانایی هنری را القا می‌کند. در طراحی، رنگ بنفش توانگری و فرهیختگی را نشان می‌دهد. استفاده بیش از اندازه از این رنگ منجر به احساس عدم امنیت یا سرکوب احساسات را به فرد می‌دهد.

مطلب مرتبط: ۵ نکته جالب و خواندنی درباره روانشناسی رنگ سبز

۳. تاثیرات رنگ بنفش بر چاکراهای تان

چاکرای چشم سوم درک شهودی، خرد الهی، و تشخیص حقیقت را کنترل می‌کند. اگر این رنگ را جست‌وجو می‌کنید توانایی درک شهودی دارید، از نظر روحانی توانا هستید، و در دنیای رویاها ونیمه‌آگاهانه باتجربه هستید.

۴. رنگ بنفش در کسب و کار‌

بنفش از سری رنگهای فانتزی است که معنی ثروت، کیفیت، و خلاقیت را در کسب و کار می‌رساند.

روانشناسی رنگ بنفش رنگ در کسب و کار

۵. روانشناسی رنگ بنفش در دکوراسیون منزل

رنگ دکور خانه

در روانشناسی رنگها باید بدانید که اگر چه رنگ بنفش ثروت و رمانتیسم را القاء می‌کند، اما در دنیای طبیعی رنگ بسیار نادری است و می‌تواند در دکور خانه‌تان بسیار مصنوعی به نظر برسد. اگر شما واقعا کمی بنفش در خانه‌تان می‌خواهید، ترکیب آن را با رنگ‌های طبیعی‌تری مانند زرد روشن یا انواع سبز امتحان کنید.

رنگ اتاق خواب

colors for bedroom

صلح، راحتی، آرامش و سادگی مربوط به این رنگ است. بنفش اسطوخدوس یکنواختی را دور می‌کند و اتاق خواب‌تان را برجسته و متفاوت نشان می‌دهد. بنفش اسطوخدوس دارای کمی قرمزی رنگ ایده‌آلی برای بهار آینده است. خانه‌های مدیترانه‌ای اغلب از این رنگ به عنوان رنگ اصلی در اتاق خواب‌های بزرگ که با جزئیات رنگی متفاوتی تزئین شده‌اند، استفاده می‌کنند. این رنگ خنثی است و برای اکثر خانواده‌ها مناسب محسوب می‌شود. سایه‌ی دیگر این رنگ – بنفش کمی تیره‌تر – برای آپارتمان‌های بسیار کوچک مناسب است چرا که سبب می‌شود فضا راحت و آرام و در عین حال بدون حس شلوغی و انباشتگی به نظر برسد.

کمی از بنفش بر روی دیوارهای اتاق خواب، ظاهری پر جنب و جوش به فضا خواهد داد. این رنگ مدرن برای اتاق زوج‌های خوشبخت، جوانان و کودکان مناسب است. به ویژه، رنگ بنفش ارغوانی که فضایی واقعا عاشقانه، پر از احساس و ظریف ایجاد خواهد کرد.


ترجمه: سایت کسب و کار بازده – پریسا جعفری

منبع: energyandvibration

۵ نکته جالب و خواندنی درباره روانشناسی رنگ بنفش


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی