کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

رنگ سال ۹۸: ۵ دلیل که باید لباس و دکوراسیون رنگ مرجانی داشته باشید

همه ساله در روزهای پایانی سال میلادی، موسسه پنتون رنگ سال جدید میلادی را انتخاب و معرفی می‌کند. و از آنجا که در حال حاضر در کشورمان هیچ سازمان یا بنیادی برای تعیین رنگ سال وجود ندارد، رنگ سال بر اساس همان رنگ اعلام شده از سوی پنتون انتخاب می‌شود. در این نوشتار با ما همراه باشید تا به شما بگوییم رنگ سال ۹۸ یا همان سال ۲۰۱۹ میلادی چه رنگی است.

رنگ سال ۹۷

رنگ سال ۹۸

رنگ سال ۲۰۱۹ از سوی پنتون رنگ مرجانی و به عبارت بهتر PANTONE 16-1546 Living Coral رنگی از طیف نارنجی رنگ سال 2019انتخاب شده است. رنگ مرجان زنده، در خود ته رنگ طلایی دارد و به نوعی گرما و قدرت موجود در صخره های مرجانی دنیای زیر آب در دریاها و اقیانوس ها را یادآور می شود. شاید دلیل انتخاب این رنگ به عنوان رنگ سال ۲۰۱۹ جلب توجه مردم به جزایر مرجانی در حال نابودی باشد که این جزایر بخش قابل توجه و با ارزشی از اکوسیستم زندگی دریایی هستند و در حفظ زندگی دریایی برای موجودات دیگر نیز اهمیت زیادی دارند.

رنگ سال ۹۸

کارشناسان پنتون معتقدند رنگ مرجانی نوعی حس خوش بینی و شادی به همراه دارد و می تواند عامل مهمی برای برقراری ارتباطات خوب و گرم میان افراد مختلف شود. این رنگ شوق و هیجان و در عین حال حس آرامش و صلح زیبایی در خود نهفته دارد و پیش بینی می شود به زودی در صنعت مد، فشن، طراحی دکوراسیون، آرایش و رنگ مو به کار گرفته شود و با استقبال خوب مردم سراسر جهان روبرو شود.

۵ دلیل که باید لباس و دکوراسیون رنگ مرجانی داشته باشید

۱. رنگ چاکرای دوم

رنگ مرجانی را کاربلدان و استادان این حوزه با عنوان «پرتوی از مسیح جدید» به ما شناسانده‌اند. این رنگ جایی بین قرمز و نارنجی و در نقطه‌ی تلاقی این دو قرار می‌گیرد، و از دو بخش قرمز و ۱ بخش زرد تشکیل می‌شود. به آن رنگ ثالث می‌گویند و اولین پرتو در ردیف چاکراهای نوظهور به شمار می‌رود که در راستای ریشه‌ی کندالینی و موازی با آن جریان دارد. این دومین ردیف از چاکراها اکنون در جان‌هایی (روح‌هایی) بارز و مشهود است که به ذات معنوی خود اذعان کرده و به طور کامل آن را یکپارچه ساخته‌اند.

مطلب مرتبط: تاثیرات رنگ محبوب تان بر چاکراهای تان چیست

۲. تاثیر روانشناسی رنگها

در روانشناسی رنگها رنگ نارنجی نشانگر شور و حرارت، شیفتگی، شادی، خلاقیت، عزم، جذابیت، موفقیت، شجاعت، و انگیزه است و رنگ گلبهی سمبل شادی و آرامش است و رنگ مرجانی که به هر دو طیف شباهت دارد می تواند نمادی از شوق و شور در کنار آرامش روحی باشد بنابراین استفاده از این رنگ در لباس و رنگ مو و لوازم آرایش میتواند اهرم شوق انگیزی برای ادامه زندگی شما باشد.

مرجان

۳. هارمونی با طبیعت بهاری

اگر این رنگ را به عنوان رنگ سال ۹۸ و برای رنگ لباس و کیف و کفش یا تغییرات دکوراسیون منزل تان انتخاب کردید باید بدانید که با آغاز فصل بهار که گلهای بهاری با رنگهای شاد و زنده در هر کوی و برزن دیده می شوند لباس شما به رنگ گلهای بهاری هارمونی عالی و زیبایی با طبیعت برقرار میکند.

گلهای بهاری

۴. چشم نواز اما باشکوه

همانگونه که گفته شد رنگ مرجانی بسیار زیبا و گرم و شادی بخش است. اما به خاطر داشتن ترکیبی از زرد و قرمز شکوه و زیبایی خاصی برای استفاده در دکوراسیون داخلی منزل دارد. این رنگ که با الهام از مرجان های زنده دریایی نامگذاری شده است می تواند صحنه آرامش بخشی از زندگی مرجانی و زنده اعماق اقیانوس را به شما هدیه دهد.

۵. مخابره‌ی پیام آگاهی و توانایی به بدن

رنگ مرجانی یک رنگ شگفت انگیز است که علاوه بر اینکه نماد انسان دوستی و صلح با سایر انسان ها است می تواند پیام های خوبی را از طریق گیرنده های عصبی چشم شما برای مغزتان ارسال میکند. این رنگ جلوه ای از آگاهی، توانایی، اعتماد و خویشتن داری است و زمانی که چشمان شما در اطرافتان نشانه هایی از این رنگ را می بینند این پیام را به مغز شما مخابره میکنند و در ناخودآگاه شما احساس آگاهی و توانایی شگفت آوری شکل می گیرد.

رنگ سال ۹۸

پیشینه فعالیت پنتون

پنتون به عنوان یک مرجع غیر رسمی تعیین کننده رنگ سال در جهان شهرت دارد همه ساله در روزهای آغازین دسامبر رنگ پیشنهادی برای سال آینده را اعلام می‌کند. این موسسه از سال ۲۰۰۰ میلادی همه ساله رنگ سال را انتخاب کرده است. محل فعالیت پنتون در شهر کارلستات نیو جرسی آمریکا قرار دارد و برای گسترش فعالیت خود در سطح جهانی در زمینه برند سازی فعالیت بسیار زیادی انجام داد تا بتواند جایگاه خود را در صنعت مد و سپس مردم عامه پیدا کند. پس از چندی این طرح تعیین رنگ سال تبدیل به یک ایده جهانی شد و حتی بسیاری از بزرگان دنیای مد و فشن نیز از آن استقبال کردند و عامه‌ی مردم نیز به این رنگ انتخابی سال اقبال نشان دادند.


ترجمه: سایت کسب و کار بازده – پریسا جعفری

منبع: پنتون و energyandvibration

رنگ سال ۹۸: ۵ دلیل که باید لباس و دکوراسیون رنگ مرجانی داشته باشید

رنگ سال ۹۸


برچسب ها

بازده

متاسفیم. نظرات بسته است.

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی